/ اخبار بیت کوین / تحلیلگر بلومبرگ با ارائه یک دلیل ساده برتری بیت کوین (BTC) نسبت به طلا را توضیح می دهد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تحلیلگر بلومبرگ با ارائه یک دلیل ساده برتری بیت کوین (BTC) نسبت به طلا را توضیح می دهد

تحلیلگر بلومبرگ با ارائه یک دلیل ساده برتری بیت کوین (BTC) نسبت به طلا را توضیح می دهد

یکی از تحلیلگران ارشد بلومبرگ معتقد است که بیت کوین (Bitcoin) مدل عرضه جذاب تری را نسبت به طلا ارائه می دهد.

 

مایک مک گلون (Mike McGlone) ، استراتژیست ارشد دارایی در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) ، در آخرین گزارش خود در خصوص بیت کوین (Bitcoin) همچنان موضع صعودی خود را حفظ کرده است و به مزیت های بیت کوین (Bitcoin) نسبت به رقیبش ، طلا اشاره می کند:

 

“بر خلاف طلا ، قیمت های بالاتر انگیزه ای برای عرضه بیشتر نخواهد بود.”

 

آیا عرضه بیت کوین (Bitcoin) تغییرناپذیر است؟

مک گلون به این واقعیت اشاره کرده است که در بیشتر بازارهای کالا ، تقاضای بیشتر منجر به افزایش قیمت می شود و این امر نیز منجر به تولید بیشتر کالا و در نتیجه تثبیت قیمت می شود. با این حال ، عرضه بیت کوین (Bitcoin) با کد کنترل می شود. علاوه بر این ، نرخ تولید بیت کوین (Bitcoin) جدید ، هفته آینده نصف خواهد شد.

 

اگرچه می توان گفت با وجود این که ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) با تقاضای بیشتر قابل تغییر نیست ، اما نرخ عرضه آن قابل تغییر است. قیمت بر مقدار دارایی که دارندگان بلند مدت از عرضه کوتاه مدت خارج می کنند ، تاثیر می گذارد.

 

روند صعودی بی نظیر مشابه سال 2017

علاوه بر این ، مک گلون اظهار داشت که ترکیب چارچوب عرضه ضد تورمی بیت کوین (Bitcoin) و بسته های محرک بی سابقه بانک مرکزی ، محیطی مناسب برای بیت کوین (Bitcoin) جهت پیشی گرفتن از بازارهای دیگر فراهم می کند:

 

“عرضه محدود یعنی میزان پذیرش ، معیار بسیار مهمی است و در محیط بی سابقه ای که در آن تقریباً تمامی بانک های مرکزی نقدینگی را به شدت افزایش می دهند ، اکثر شاخص ها مثبت باقی می مانند.”

به گفته مک گلون ، معیار کلیدی دیگری نیز وجود دارد که به قدرت بیت کوین (Bitcoin) اشاره دارد. نوسانات 180 روزه به کمترین میزان خود رسیده است ، آخرین باری که بازار شاهد چنین افت چشمگیری در شاخص ریسک کلیدی این دارایی بود قبل از بزرگ ترین روند صعودی قیمت اتفاق افتاد :

 

“دستیابی به کمترین میزان نوسانات 180 روزه بیت کوین (Bitcoin) نکته قابل توجهی برای آغاز بازار صعودی است که در سال 2015 آغاز شده و در سال 2017 پایان یافته است.”

همچنین ، مک گلون معتقد است که شواهدی در مورد افزایش انواع “خرید و نگه داری  (buy-and-hold) ” وجود دارد ، وی اظهار داشت که دارایی های تحت مدیریت شرکت گری‌اسکیل بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) در زمان کاهش قیمت ها گسترش می یابند:

 

“نکته قابل توجه این است که رکورد اخیر تقاضا در پی سقوط قیمت بیت کوین (Bitcoin) وهمچنین سقوط بازار سهام در ماه مارس اتفاق افتاد. این نشانه حمایت از بیت کوین (Bitcoin) است ، سرمایه گذاران در هنگام کاهش قیمت ها به خریداران پاسخگو بوده اند. با حدود 330،000 بیت کوین (Bitcoin) در آغاز ماه می ، گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) حدود 2 درصد از عرضه را تشکیل می دهد. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)