/ اخبار آلت کوین ها / تحلیل قیمتی یونی سوآپ، تزوس و ایاس

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تحلیل قیمتی یونی سوآپ، تزوس و ایاس

تحلیل قیمتی یونی سوآپ، تزوس و ایاس

شاخص ترس و طمع بیت کوین به پایین ترین حد خود که از ماه جولای تاکنون مشاهده نشده بود رسیده است و از محدوده ترس شدید خارج شده است. بر این اساس، شرایط تکنیکال کوتاه مدت برای یونی سوآپ (UNI)، تزوس (XTZ) و ایاس (EOS) نزولی بود.

یونی سوآپ

در این رابطه بخوانید‌ : سولانا (solana) چیست؟ و چگونه کار میکند؟

جفت ارز یونی سوآپ به تتر (UNI/USDT). منبع: TradingView

خط نزولی بلندمدت در یونی سوآپ از حمایت مهم 11 ماهه در 13.98 بازگشت. قیمت در یک کنج صعودی (سفید) پس از برخورد با مقاومت سطح 19.89 دلار شاهد یک شکست نزولی بود.

طی چهار روز گذشته، این آلت کوین شاهد اصلاح 25.63 درصدی بود. در نتیجه، به زیر نقطه کنترل خود (قرمز) سقوط کرد و در نمودار 4 ساعته اش یک کانال نزولی (سفید) تشکیل داد. نقطه آزمایش فوری برای خریداران نزدیک به میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA20) (فیروزه ای) در 16.06 دلار بود.

در حال حاضر، این آلت کوین پس از ثبت رشد بیش از 8 درصدی در چند ساعت گذشته با قیمت 15.6 دلار معامله می شود. پس از افزایش دو برابری، شاخص قدرت نسبی (RSI) به سرعت به زیر خط وسط سقوط کرد و یک بایاس نزولی را به نمایش گذاشت. با این حال، هیستوگرام اندیکاتور مکدی (MACD) وارد منطقه سبز شد، اما خطوط آن هنوز نتوانستند از سطح صفر عبور کنند. توجه به این نکته ضروری است که اندیکاتور حجم تعادلی (OBV) هنوز در سطح نقطه کنترل خود بود. این شرایط نشان از احتمال روشنی برای بازگشت قیمت داشت.

تزوس

 

جفت ارز تزوس به تتر (XTZ/USDT). منبع: TradingView

خریداران تزوس حمایت چهار ماهه را در سطح 3.8 دلار ایجاد و تضمین کردند، روند قیمت وارد مرحله بهبودی شد. با رسیدن قیمت به خط بالایی کانال صعودی (سفید)، این آلت کوین چندین مقاومت را تا رسیدن به سطح 61.8 درصد فیبوناچی شکست.

از آن زمان، تقریبا 28 درصد اصلاح شد و از سطح پیش بینی شده 3.8 دلاری بازگشت. بر این اساس، میانگین متحرک ساده 20 (قرمز) به زیر میانگین متحرک ساده 50-200 سقوط کرد و قدرت نزولی را تایید کرد.

در حال حاضر، تزوس با قیمت 4.221 دلار معامله می شود. شاخص قدرت نسبی به خط وسط رسید و در نهایت شرایط این رمزارز را در وضعیت نزولی قرار داد. علاوه بر این، خطوط مکدی شرایط نزولی را نشان داد در حالی که هیستوگرام آن افزایش فشار خرید کوتاه مدت را پیش بینی می کرد. اکنون، سطح 23.6 درصد فیبوناچی به عنوان مقاومت عمل می کند.

همچنین بخوانید : صندوق ETF فیوچرز اتریوم چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

ایاس

 

جفت ارز ایاس به تر (EOS/USDT). منبع: TradingView

فروشندگان سطح 3.09 دلار را چندین بار مجددا آزمایش کردند، اما خریداران تا 5 ژانویه موضع خود را حفظ کردند. با ریزش 16.5 درصدی از آن روز، در 8 ژانویه ایاس به پایین ترین سطح پنج هفته ای خود رسید. در چند روز گذشته حمایت 2.9 دلاری را به مقاومت تغییر داد. این ارز دیجیتال در نمودار 4 ساعته خود یک کانال نزولی (سفید) را تشکیل داد.

در حال حاضر، ایاس با قیمت 2.782 معامله می شود. شاخص قدرت نسبی پس از برخورد با مقاومتی قوی در سطح 57 پایین‌ تر از خط وسط باقی ماند. اکنون، اندیکاتور مومنتوم فشاری، نقاط سیاه را نشان می دهد و به یک روند با نوسان پایین اشاره می کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین