/ اخبار آلت کوین ها / تتر (USDT) از ایکس آر پی (XRP) ، سومین کریپتوکارنسی بزرگ پیشی می گیرد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تتر (USDT) از ایکس آر پی (XRP) ، سومین کریپتوکارنسی بزرگ پیشی می گیرد

تتر (USDT) از ایکس آر پی (XRP) ، سومین کریپتوکارنسی بزرگ پیشی می گیرد

استیبل کوین تتر (Tether) به تازگی از ایکس آر پی (XRP) به عنوان سومین کریپتوکارنسی بزرگ پیشی گرفته است و اکنون دومین آلتکوین بزرگ پس از اتر (Ether (ETH، توکن اتریوم (Etherum) است.

 

تتر(Tether) با نماد اختصاری (USDT) به تازگی بر اساس ارزش بازار از ایکس آر پی (XRP) پیشی گرفته است و در لحظه های منتهی به رویداد هالوینگ بیت کوین (Bitcoin) به سومین کریپتوکارنسی بزرگ جهان تبدیل شده است.

 

اکنون با مارکت کپ 8.79 میلیارد دلاری ، بزرگتر از ایکس آر پی (XRP) است ، که ارزش بازار آن تقریباً 8.6 میلیارد دلار است. تتر (USDT) در حال حاضر در رده دوم پس از اتر (ETH) به عنوان بزرگترین آلتکوین در بازار کریپتوکارنسی قرار دارد.

 

افزایش مارکت کپ ناشی از افزایش مداوم عرضه تتر (USDT) است که بخش اعظم آن در بلاکچین (blockchain) اتریوم (Etherum) در گردش است. همچنین در هفته های اخیر و در نتیجه هالوینگ بیت کوین(Bitcoin)  ، جریان های تتر (USDT) عظیمی به اکسچنج ها وارد شده است.

جریانات ورودی تتر (USDT) از خزانه داری تتر (Tether) . منبع:  Twitter/@Whalealert

 

اگرچه برای اکسچنج ها نگهداری مقادیر زیادی تتر (USDT) ، به ویژه قبل از رویداد بزرگی مانند هالوینگ ، امری عادی است ، اما این موضوع می تواند به عنوان یک نشانه صعودی برای بیت کوین (Bitcoin) در نظر گرفته شود زیرا ممکن است سرمایه گذاران در حال آماده سازی برای خرید کریپتوکارنسی هایی با استفاده از تتر (USDT) باشند.

 

برایان کویینلیوان (Brian Quinlivan) ، مدیر بازاریابی و رسانه های اجتماعی در شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) اخیراً به کوین تلگراف گفت:

 

بیشتر تتر ها (USDT) فقط از اکسچنج ها برداشت نمی شوند تا در کیف پول ها ذخیره شوند یا از طریق یک پلتفرم مبتنی بر فیات (FIAT) مانند کوین بیس (Coinbase) نقد شوند. هنگامی که مردم از تتر (USDT) استفاده نمی کنند ، اغلب آنها را در بیت کوین (Bitcoin) سرمایه گذاری می کنند. نکته جالب اینجاست که این درصد از تتر (USDT) معمولاً چند ساعت یا چند روز قبل از واکنش قیمت بیت کوین (BTC) نوساناتی را تجربه می کنند. بنابراین نظارت بر این شاخص از قبل ، می تواند با کشف زودهنگام نوسانات ناگهانی ، مزیت فوق العاده ای را به بار آورد.

 

تتر (Tether) استیبل کوین های دیگر را کم اهمیت جلوه می دهد

با توجه به ارزش بازار ، حجم معاملات ، کاربران و هر معیار دیگری ، تتر (Tether USD) از استیبل کوین های دیگر برتر است. تتر (Tether) همچنین فراتر از دلار گسترش یافته است و استیبل کوین های پگ شده به یوان (yuan) چینی ، (CNHT) ، یورو و همچنین طلا را راه اندازی کرده است.

 

استیبل کوین های دیگر مانند (USDC) ، (PAX) و (TUSD) از این روند عقب مانده اند ، و (USDC) دارای ارزش بازار 707.64 میلیون دلاری است. تتر (USDT) همچنین محبوب ترین جفت ارزی بیت کوین (BTC) است و 74 درصد از کل بیت کوین (Bitcoin) هایی که در ماه آوریل به فیات یا استیبل کوین معامله شده اند را تشکیل می دهد.

 

با این وجود ، علی رغم رشد چشمگیر تتر (USDT) ، سایر استیبل کوین ها مانند (USDC) و (PAX) نیز در حال افزایش محبوبیت هستند و به طور مداوم بخش های کوچکی از سهم بازار استیبل کوین را به دست آورده اند که هر دو تقریباً 4 درصد از کل حجم بیت کوین به استیبل کوین BTC-to-stablecoin را تشکیل می دهند.

 

صرف نظر از رشد سایر استیبل کوین ها ، جفت BTC / USDT همچنان 90 درصد از کل معاملات امروز بیت کوین (BTC) به استیبل کوین را تشکیل می دهد.

حجم ماهانه معاملات بیت کوین (Bitcoin) به استیبل کوین. منبع:  CryptoComp

 

کاهش حجم استیبل کوین در ماه آوریل

در حالی که مارکت کپ تتر (USDT) در حال رشد است ، حجم معاملات در مقایسه با ماه مارس کاهش یافته است ، ماهی که که بیت کوین (Bitcoin) به طور کلی از جمله تعداد معاملات بیت کوین (BTC) به تتر (USDT) و سایر استیبل کوین ها ، در حال ثبت رکوردهای جدیدی بود.

 

در پی افت شدید بیت کوین (Bitcoin) و سایر کریپتوکارنسی ها در ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ، حجم معاملات بیت کوین (BTC) به تتر (USDT) با کاهش 26 درصدی روبرو شد و از 21.6 میلیون به 16.1 میلیون بیت کوین (BTC) در ماه آوریل رسید.

حجم ماهانه معاملات بیت کوین (Bitcoin) به فیات یا استیبل کوین. منبع:  CryptoComp

 

استیبل کوین های دیگر مانند (USDC) نیز روند مشابهی را تجربه کردند و حجم معاملات آن در ماه آوریل 39 درصد کاهش یافت. از طرف دیگر ، (PAX) در ماه آوریل 0.85 میلیون حجم بیت کوین (BTC) را به خود اختصاص داد که 27 درصد نسبت به ماه مارس افزایش یافته است. هر دو استیبل کوین ، گرچه نه به اندازه تتر (USDT) ، جفت های مستقیم فیات مانند (BTC / EUR) و (BTC / KRW) را شکست می دهند ، و این نشان دهنده محبوبیت استیبل کوین ها است.

 

این احتمال وجود دارد که استیبل کوین ها به دلیل مفید بودنشان حتی در بین کسانی که در بازار کریپتوکارنسی سرمایه گذاری نکرده اند ، همچنان به محبوبیت خود ادامه دهند. با این حال ، همچنین ممکن است که این علاقه مداوم به عنوان یک نشانه صعودی برای بیت کوین (Bitcoin) دیده شود ، زیرا تحقیقات نشان داده است که همبستگی معکوسی بین تتر (USDT) در اکسچنج ها و قیمت بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)