/ قانون‌گذاری / بیش از 100 شرکت ارز دیجیتال به دلیل قوانین سختگیرانه موفق به دریافت مجوز در سنگاپور نشدند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیش از 100 شرکت ارز دیجیتال به دلیل قوانین سختگیرانه موفق به دریافت مجوز در سنگاپور نشدند

بیش از 100 شرکت ارز دیجیتال به دلیل قوانین سختگیرانه موفق به دریافت مجوز در سنگاپور نشدند

بیش از 100 شرکت ارزهای دیجیتال که درخواست مجوز برای ارائه خدمات رمزارز در سنگاپور داده اند، یا رد شده‌ اند یا درخواست‌ های خود را پس گرفته‌ اند.

از زمانی که سنگاپور در اوایل سال جاری شروع به قانونمند کردن بخش ارزهای دیجیتال کرد، حدود 170 شرکت برای ارائه خدمات پرداخت توکن دیجیتال که شامل خدمات مرتبط با رمزارز است، درخواست مجوز داده اند. با این حال، نیکی آسیا (Nikkei Asia) گزارش داد که بیش از 100 شرکت متقاضی چنین مجوزی یا رد شده اند یا درخواست خود را پس گرفته اند.

بانک مرکزی نگران است ارزهای دیجیتال برای پولشویی مورد استفاده قرار گیرند

شرکت‌ های رمزارز که قبل از معرفی مجوز در این کشور فعالیت می‌ کردند، تا زمان رسیدگی به درخواست‌ های مجوز از معافیت برخوردار شدند. سخنگوی اداره پول سنگاپور (MAS)، بانک مرکزی این کشور و قانونگذار بخش کریپتو، گفت: ارزهای دیجیتال به دلیل سرعت و ماهیت فرامرزی معاملات آن ها ممکن است برای پولشویی، تامین مالی تروریسم یا تامین مالی اشاعه مورد استفاده قرار گیرند.

این سخنگو اضافه کرد: شرکت‌ های رمزارز باید برای کاهش چنین خطراتی از الزاماتی از جمله احراز هویت مشتری، بررسی منظم حساب‌ ها و نظارت و گزارش تراکنش‌ های مشکوک پیروی کنند.

تنها سه شرکت به عنوان نهادهای دارای مجوز در وب سایت اداره پول سنگاپور فهرست شده اند

تاکنون، تنها سه شرکت به‌ عنوان نهادهای دارای مجوز در وب‌ سایت اداره پول سنگاپور فهرست شده‌ اند: این سه شرکت دی بی اس ویکرز سکوریتی (DBS Vickers Securities)، واحدی از DBS Group Holdings، بزرگترین بانک آسیای جنوب شرقی؛ استارتاپ پرداخت دیجیتال FOMO Pay و Independent Reserve استرالیا می باشند. در ماه نوامبر، بانک مرکزی گفته بود که سنگاپور در تلاش است تا به مرکز جهانی ارزهای دیجیتال تبدیل شود. رئیس بازار سرمایه DBS و رئیس اکسچنج کریپتوی این بانک در ماه سپتامبر گفت: ما به سرعت در حال رشد هستیم و سرمایه گذاران به تدریج در حال کشف ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال هستند. در اوایل ماه سپتامبر، اداره پول سنگاپور به بایننس (Binance) دستور داده بود تا ارائه خدمات رمزارز در این  کشور را متوقف کند. پس از آن، بایننس اعلام کرد که پلتفرم سنگاپور آن تعطیل خواهد شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)