/ اخبار بیت کوین / بیت کوین (Bitcoin) سه ماهه دوم سال را با قدرت و با کاهش قیمت فقط 10 درصدی از ابتدای سال تا کنون آغاز می کند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین (Bitcoin) سه ماهه دوم سال را با قدرت و با کاهش قیمت فقط 10 درصدی از ابتدای سال تا کنون آغاز می کند

بیت کوین (Bitcoin) سه ماهه دوم سال را با قدرت و با کاهش قیمت فقط 10 درصدی از ابتدای سال تا کنون آغاز می کند

پس از شیوع کروناویروس که موجب سقوط شدید بازارهای سهام و عرضه 6 تریلیون دلار جهت احیای اقتصاد از سوی ایالات متحده امریکا شده است ، بیت کوین (BTC) به طور کلی فقط 10 درصد ضرر متحمل شده است.

 

این آمار مطابق داده های سه ماهه اخیر قیمت از سوی منبع نظارتی Skew.com در تاریخ 31 مارس بوده است ، که نشان می دهد در سه ماهه اول سال 2020 ، (BTC / USD) تنها در حدود 10.7 درصد کاهش یافته است.

در این رابطه بخوانید‌ : ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

 

پیشرفت بیت کوین (Bitcoin) نسب به دارایی های کلان در سال 2020

در زمان نگارش مقاله ، این جفت ارزی پس از یافتن سطح حمایت جدید با قیمت 6,500 دلار در روز دوشنبه ، بالاترین سطح خود را حفظ کرد.

 

در این سطح ، این جفت ارز فقط 700 دلار پایین تر از موقعیت خود در ابتدای سال 2020 و 3800 دلار کمتر از اوج تاریخی خود از آغاز سال تا کنون ، یعنی حدودا سطح 10،300 دلار، قرار گرفته است.

 

بیت کوین (Bitcoin) طی دو هفته از زمان کف قیمتی سه ماهه خود در یک دوره بی ثبات ، به میزان 75 درصد پیشرفت کرده است ، طی روند بهبود ، قیمت آن در یک نقطه به 90 درصد رسید و در همان زمان بازارها در برخی از اکسچنج ها به بیش از 7000 دلار رسیدند.

بازدهی بیت کوین (Bitcoin) در مقابل اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده ، نمودار 1 ساله. منبع:  Skew

 

به این ترتیب ، بیت کوین (Bitcoin)اکنون به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری در مقابل بازارهای سنتی ، که همچنان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار دارند ، به طور فزاینده ای پایدار و مقاوم به نظر می رسد.

همچنین بخوانید : زنجیره جانبی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ (Sidechains)

 

این موضوع علی رغم مداخله بانک های مرکزی در مقیاسی کم نظیر که تاکنون در تاریخ دیده نشده بود بیان شده است ، همانطور که کوین تلگراف خاطرنشان کرد ، طرح چاپ پول ایالات متحده به تنهایی تولید ناخالص داخلی (GDP) کل این کشور در سال 1990 را بازآفرینی کرده و آن را به دلار عرضه می کند.

 

سبز شدن شاخص طی سوددهی سه ماهه دوم سال

از نظر آماری ، سه ماهه دوم سال ها بیشترین میزان سوددهی را برای دارندگان بیت کوین (Bitcoin) به همراه دارد.  نمودار(Skew) نشان می دهد که از سال 2013 ، فقط در یک سه ماهه دوم بازدهی منفی وجود داشته است و میانگین سود آن 65 درصد است.

بازدهی بیت کوین (Bitcoin) در سه ماهه دوم سال ها از سال 2014. منبع:  Skew

 

نشانه های بالقوه در برخی از شاخص ها قابل مشاهده است. همانطور که بلومبرگ (Bloomberg) روز سه شنبه گزارش داد ، شاخص واگرایی همگرایی (GTI Vera) اولین سیگنال “خرید” خود طی سه ماه را در شاخص Bloomberg Galaxy Crypto نشان می دهد.

 

نظرات تحلیلگران نیز خوش بینانه تر می شود. تون ویز (Tone Vays) ، تحلیل‌گر و معامله‌گر مشهور بیت کوین در آخرین پیش بینی خود اظهار داشت كه دیگر انتظار ندارد جفت ارزی BTC / USD به نرخ های كمتر از 3700 دلار برسد.

 

در اوایل ماه مارس ، او هشدار داده بود که بیت کوین (Bitcoin) می تواند به حداقل 2800 دلار سقوط کند. او افزود ، حتی اگر احتمال وقوع این اتفاق همچنان وجود داشت ، تا زمانی که قبل از رویداد هالوینگ پاداش بیت کوین (Bitcoin) در ماه مه رخ دهد ، تهدیدی محسوب نخواهد شد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین