/ اخبار بیت کوین / بیت کوین (Bitcoin)بی تفاوت به وضعیت برداشت سود (Profit-Taking) در بازار ، درصدد بازگشت به 9 هزار دلار می باشد

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین (Bitcoin)بی تفاوت به وضعیت برداشت سود (Profit-Taking) در بازار ، درصدد بازگشت به 9 هزار دلار می باشد

بیت کوین (Bitcoin)بی تفاوت به وضعیت برداشت سود (Profit-Taking) در بازار ، درصدد بازگشت به 9 هزار دلار می باشد

قیمت بیت کوین (Bitcoin) پس از دستیابی به سقف چند ماهه در 9،400 دلار ، اصلاح 11.36 درصدی را تجربه کرده است اما به نظر می رسد که سرمایه گذاران صعودی قصد دستیابی مجدد به قیمت 9،000 دلار را دارند.

 

حرکت قیمت بیت کوین (BTC) در روز پنجشنبه در مقایسه با فعالیت 48 ساعت قبل این دارایی ، که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با موفقیت پیش رفت چندان هیجان انگیز نبوده است.

در این رابطه بخوانید‌ : متادیتا (metadata) در تراکنش های بلاک چین چیست؟

 

در توییتر کریپتو، تحلیلگرانی درصدد رالی قیمت این دارایی دیجیتال به 10،000 دلار قبل از رویداد هالوینگ هستند و عده معدودی حتی اظهار داشته اند که اوج قیمت تاریخی جدیدی در راه است.

 

افزایش برداشت های تتر (Tether) همراه با قیمت بیت کوین (BTC)

صرف نظر از این پیش بینی ها ، حرکت یک روزه 1,700 دلاری بیت کوین (Bitcoin) موجب ایجاد نوسان شد و اکسچنج های کریپتو مانند بایننس (Binance) توانستند معاملاتی با حجم 16 میلیارد دلار را مدیریت کنند ، یک اوج تاریخی جدید که از ژانویه 2018 تاکنون مشاهده نشده بود.

 

داده های شرکت تحلیلی(glassnode)  نشان می دهد که برداشت ها به دلار USDT نیز مدت کوتاهی پس از صعود قیمت بیت کوین (Bitcoin)  به 9،450 دلار به بالاترین نرخ 1.943.417 دلار رسیده است.

نمودار قیمت روزانه بازار کریپتو. منبع:  Coin360

 

پس از دستیابی به 9،450 دلار ، این دارایی دیجیتال به میزان 11.36 درصد کاهش یافت و به 8,394 دلار رسید ، پس از آن در باقی مانده روز در محدوده 8،600 دلاری معامله شد و احتمال پولبک قیمت برای آزمایش مجدد سطوح مقاومت قبلی وجود داشت.

همچنین بخوانید : کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

 

آزمایش مجدد سطح 9000 دلار

قیمت هراه با جهش به 8,383 دلار، برای مدت کوتاهی به منطقه 8،300 – 8،500 دلاری رسید که از سپتامبر سال 2019 به عنوان سطح مقاومت و پشتیبانی عمل کرده است.

نمودار روزانه  BTC USDT . منبع:  TradingView

 

در زمان نگارش مقاله ، (BTC / USD) تلاش می کند تا به بالای منطقه 8،600 – 8،800 دلار ، جایی که یک گره با حجم بالا نیز در (VPVR) وجود دارد ، دست یابد. صعود به بالاتر از این سطح ، درهای جدیدی را برای دستیابی مجدد به سطح 9،200 – 9،400 دلاری باز می کند.

نمودار روزانه  BTC USDT . منبع:  TradingView

 

اگر بیت کوین (Bitcoin) قادر به حفظ 8،600 دلار نباشد ، احتمال سقوط به فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد وجود دارد ، اما جهش به محدوده گلدن پاکت ( golden pocket ) بعید به نظر می رسد زیرا کندل روزانه چهارشنبه به سرعت از چند سطح مقاومت بدون ایجاد سطح پشتیبانی که معمولاً موجب تثبیت می شوند ، عبور کرده است.

 

بنابراین ، اگر بیت کوین (Bitcoin) سقوط به سطح فیبوناچی 61.8 درصد را کنترل نکند ، بازگشت به حمایت های قوی تر با قیمت 7،450 و 7،600 دلار محتمل است.

نمودار 4 ساعته  BTC USDT . منبع:  TradingView

 

در حال حاضر ، قیمت در تلاش است تا سقف بلندتر 4 ساعته ای را بالاتر از 8،876 دلار ثبت کند ، اما حجم خرید کم است و یک تقاطع نزولی در میانگین متحرک واگرایی همگرایی وجود دارد. در تایم فریم ساعتی ، (MACD) به سمت خط سیگنال خم می شود و هیستوگرام به آرامی در حال حرکت به 0 است. شاخص قدرت نسبی (RSI) چهار ساعته نیز در حال بازگشت به سمت منطقه صعودی در 65 است.

 

در حال حاضر ، معامله گران باید با دقت تایم فریم 1 ساعته را بررسی کنند تا میزان افزایش حجم خرید و بسته شدن قیمت در کندل 1 یا 4 ساعته نزدیک به 8،876 دلار را مشاهده کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین