/ اخبار بیت کوین / با سقوط سرعت گردش پول ایالات متحده در سه ماهه دوم سال ، بیت کوین (Bitcoin) در راستای دستیابی به سطح 288000 دلاری قرار دارد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

با سقوط سرعت گردش پول ایالات متحده در سه ماهه دوم سال ، بیت کوین (Bitcoin) در راستای دستیابی به سطح 288000 دلاری قرار دارد

با سقوط سرعت گردش پول ایالات متحده در سه ماهه دوم سال ، بیت کوین (Bitcoin) در راستای دستیابی به سطح 288000 دلاری قرار دارد

یک تحلیلگر برجسته هشدار داده است که اکنون “پول بسیاری برای خرج کردن” وجود دارد و روند چاپ پول از سوی بانک های مرکزی موجب قدرت گرفتن بیت کوین (Bitcoin) می شود.

 

تحلیلگران معتقدند “پول زیادی به اقتصاد” تزریق شده است و این امر به بیت کوین (BTC) کمک می کند تا مرحله بعدی افزایش قیمت خود را آغاز کند.

 

جرون بلاکلند (Jeroen Blokland) مدیر پورتفولیو در شرکت مدیریت دارایی روبکو (Robeco) در یک پست منتشر شده در تاریخ 25 آگوست خاطرنشان کرد که سرعت گردش پول ایالات متحده به پایین ترین سطح تاریخ خود رسیده است.

 

عرضه شدید پول

شاخص (Velocity) میزان گردش پول در اقتصاد را اندازه گیری می کند و در سال 2020 شاهد سقوط در این شاخص بوده ایم.

 

بلاکلند اظهار داشت : “از لحاظ تئوری ، سرعت گردش پول با افزایش فعالیت های اقتصادی افزایش می یابد.

 

وی گفت: “گرچه سقوط ناگهانی اقتصاد منجر به کاهش فعالیت اقتصادی شد ، اما این کاهش شدید همچنین نشان می دهد که پول زیادی برای خرج کردن وجود دارد. نگاهی گذرا به ترازنامه های بانک مرکزی این موضوع را تأیید می کند. ”

 

فعالیت های عظیم چاپ پول توسط فدرال رزرو از ماه مارس ، پس از بحران کروناویروس که موجب سقوط بازار دارایی ها شد یکی از عوامل تاثیرگذار در این دوره بوده است.

نمودار سرعت گردش پول ایالات متحده. منبع: روبکو

 

حلقه فعالیت فدرال رزرو: تورم بیشتر ، پول بیشتر

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، افزایش ترازنامه های بانک مرکزی در کشورهای عضو (G4) با افزایش ارزش دارایی های پناهگاه امن مانند بیت کوین (Bitcoin) ، طلا و نقره همراه بوده است.

 

پلن بی (PlanB) ، تحلیلگر و سازنده مدل های پیش بینی قیمت سهام به جریان بیت کوین (Bitcoin) ، معتقد است سقوط سرعت گردش پول موجب سرعت بخشیدن به روند صعودی برترین کریپتوکارنسی خواهد شد که بر اساس پیش بینی های اخیر میانگین قیمت آن تا سال 2024 حدود 288000 دلار خواهد بود.

 

مدل جدید دارایی متقابل سهام به جریان (S2FX) چندین “فاز” از بیت کوین (Bitcoin) را ارائه می دهد و قیمت 288،000 دلاری بخشی از فاز پنجم را تشکیل می دهد.

 

پلن بی با انتشار توییتی در ماه مارس گفت “مدل (S2FX) نشان می دهد : قیمت 288000 دلاری در مرکز فاز بعدی قرار گرفته است ، برای مثال 6700 دلار مرکز آخرین مرحله تا کنون بوده است.”

 

“ما دقیقاً نمی دانیم که چه موقع فاز 5 شروع می شود و به پایان می رسد ، اما با توجه به مراحل قبلی : تقریبا 6 ماه پس از هالوینگ سال 2020 ، تا هالوینگ سال 2024 + 6 ماه.”

 

در همین حین ، بلاکلند در مورد تأثیر کاهش سرعت گردش پول بر سیاست های مالی هشدار داد. در این هفته ، فدرال رزرو به طور گسترده ای توصیه هایی مبنی بر اعلام برنامه هایی برای افزایش نرخ تورم خود تا 4 درصد دریافت کرده است.

 

سرعت پایین گردش پول همچنین بدان معنی است که حتی پول بیشتری برای ایجاد تورم لازم است. با این حال ، تاکنون ، این اقدام تنها به تورم قیمت دارایی منجر شده است. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین