/ فین تک های ارزهای دیجیتال / اف سی بارسلونا لحظات فوتبالی را به صورت NFT با همکاری اونیکس منتشر می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اف سی بارسلونا لحظات فوتبالی را به صورت NFT با همکاری اونیکس منتشر می کند

اف سی بارسلونا لحظات فوتبالی را به صورت NFT با همکاری اونیکس منتشر می کند

گای الحنانی(Guy Elhanani) مدیر عامل اونیکس(Ownix) اعلام کرد پنج NFT اولیه این شرکت توسط باشگاه بارسلونا در یک رویداد مینتینگ تا انتهای نوامبر عرضه خواهند شد.

باشگاه فوتبال بارسلونا (Barcelona) با اونیکس ​​همکاری کرده است تا مجموعه توکن های غیرقابل معامله(NFT) خود را با تمرکز بر تقویت ارتباط با مخاطبان جهانی اش راه اندازی کند.

این مجموعه لحظات تاریخی از تاریخ 122 ساله باشگاه را به نمایش می گذارد که شامل نمایش افتخاری از 95 پیروزی داخلی و بین المللی از جمله 26 قهرمانی لیگ ملی و پنج عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا است.

دسترسی به دارایی های دیجیتال از طریق بازار اونیکس ​​تسهیل می شود و انتظار می رود در هفته پایانی نوامبر با بهره برداری از توکن بومی مبتنی بر ERC-20 این پلتفرم به نام اونیکس(ONX) آغاز شود.

الحنانی درباره دیدگاه انحصاری شرکت در این باره گفت:ما مجموعه خود را برای تمام طرفداران بارسلونا و تمام افراد در سرتاسر جهان ارائه می کنیم و فقط آن را به هواداران محدود نمی کنیم.

توکن های NFT در فضای ورزشی به سرعت در حال پذیرش هستند، نه فقط برای جذابیت مالی پر سودشان بلکه به عنوان یک فرصت برای اینکه طرفداران و حامیان با تجربیات فراگیرتر و شخصی تر در سرتاسر جهان را درگیر کنند. امثال دپر لبز(Dapper Labs)، سورر(Sorare) و سوسیوس(Socios)، همگی پیشرفت های قابل توجهی در این فضای نوپا داشته اند و با برخی از لیگ های حرفه ای برتر جهان، باشگاه ها و ورزشکاران همکاری می کنند.

پلتفرم NFT مبتنی بر اتریوم سورر، اخیرا قراردادهای شراکتی را با لیگ برتر فوتبال اسپانیا یعنی لالیگا، برای راه اندازی کارت های دیجیتالی بازیکنان و همچنین لیگ برتر آلمان یعنی بوندسلیگا، برای معرفی لحظات دیجیتال منعقد کرده است.

این پلتفرم(سورر) حجم معاملاتی خود را بیش از 170 میلیون دلار در سال 2021 اعلام کرد و انتظار دارد این عدد تا پایان سال دوبرابر شود.

پنج NFT اولیه در رویداد مینتینگ که ظرف چند هفته آینده در باشگاه بارسلونا برگزار می شود، راه اندازی خواهند شد.  این پلتفرم در چند هفته اول پس از راه اندازی، آیتم های منحصر به فردی را به عنوان NFT ارائه خواهد کرد. در ادامه، نسخه‌ های محدود(لیمیتد ادیشن) و مجموعه‌ ها نیز به حراج گذاشته می‌ شوند.

الحنانی در خصوص انتظارات خود در مورد استقبال هواداران و حامیان بارسلونا از این نوع دارایی جدید گفت شوق بسیاری برای پذیرش این توکن ها وجود دارد ، زیرا هر دو طرف به دنبال ایجاد روابط عمیق تری هستند، موضوعی که خوان لاپورتا(Joan Laporta)، رئیس باشگاه بارسلونا نیز به آن اشاره کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)