/ اخبار بیت کوین / با صعودی شدن روند قیمت ، معاملات آپشن (Option) بیت کوین (Bitcoin) به بیشترین میزان طی یک ماه افزایش یافته است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

با صعودی شدن روند قیمت ، معاملات آپشن (Option) بیت کوین (Bitcoin) به بیشترین میزان طی یک ماه افزایش یافته است

با صعودی شدن روند قیمت ، معاملات آپشن (Option) بیت کوین (Bitcoin) به بیشترین میزان طی یک ماه افزایش یافته است

میزان فعالیت در بازار معاملات اختیار یا آپشن (option) بیت کوین (Bitcoin) در روز پنجشنبه سرعت بیشتری گرفت ، زیرا قیمت بیت کوین (Bitcoin) به بالای 7،000 دلار رسید و درهای بیشتری را برای صعود بیشتر ، با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ پاداش در ماه آینده باز کرد.

 

براساس داده های ارائه شده توسط شرکت تحقیقاتی بازار مشتقات کریپتو (Skew) ،حجم روزانه معاملات آپشن بیت کوین (Bitcoin) که در اکسچنج های اصلی شامل دریبیت (Deribit) ، لجرایکس (LedgerX) ، بکت (Bakkt) ، اوککس (OKEx) و بازار بورس شیکاگو (CME) لیست شده است در روز پنجشنبه به 86.4 میلیون دلار افزایش یافت.

بزرگ ترین اکسچنج کریپتوکارنسی بر اساس حجم معاملات آپشن در هلند به نام دریبیت (Deribit) ، بیش از 85 درصد از کل حجم معاملات روزانه را به خود اختصاص داده است. بازار بورس شیکاگو (Chicago Mercantile Exchange)، که شامل فعالیت های نهادی است ، مبلغ 832،000 دلار قرارداد های آپشن ، معادل 1 درصد از حجم جهانی را معامله کرد.

 

مجموع قراردادهای باز (open interest) یا تعداد قراردادهای آپشن تسویه نشده در روز پنجشنبه نیز بالاتر از 642.3 میلیون دلار بود که در ماه مارس به کمتر از 400 میلیون دلار رسیده بود.

 

در این حین ، براساس شاخص قیمت بیت کوین (Bitcoin) کوین دسک (CoinDesk) ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 7،200 دلار رسید و در روز پنجشنبه با افزایش 4.5 درصدی بسته شد که بزرگ ترین افزایش قیمت یک روزه آن از 6 آوریل است.

 

از همه مهم تر ، قیمت این کریپتوکارنسی برتر بر اساس ارزش بازار به بالاتر از سطح مقاومت متوسط کلیدی 7000 دلار دست پیدا کرده است.

 

این بریک اوت (breakout) ، روند صعودی متوقف شده پس از سقوط ماه مارس را مجددا احیا کرده است و می تواند در روزهای منتهی به رویداد هالوینگ در ماه می 2020 به 8000 دلار افزایش یابد. این رویداد موجب کاهش 50 درصدی پاداش در هر بلاک ماین شده در بلاکچین (blockchain) بیت کوین (Bitcoin) به 6.25 بیت کوین (BTC) می شود.

 

برخی از ناظران پیش بینی می کنند نصف شدن پاداش تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین (bitcoin) خواهد داشت. لنارد نئو (Lennard Neo)، رئیس بخش تحقیقات 0Stack) گفت: “هالوینگ ماه آینده می تواند در عملکرد صعودی متوسط تا بلندمدت قیمت بیت کوین (bitcoin) تاثیر مثبتی داشته باشد.”

 

با این حال ، فعالیت بازار معاملات آپشن نشان می دهد که سرمایه گذاران اقدام به خرید قرارداد اختیار فروش (put option) می کنند ، احتمالاً برای مصون ماندن از افت قیمت احتمالی پس از هالوینگ و یا سقوط مجدد بازارهای سهام همانند ماه مارس که موجب سقوط بازارهای کریپتو نیز شده بود.

 

براساس داده های (Skew) ، افزایش تقاضا برای قرارداد اختیار فروش (put option) ، در افزایش نرخ قراردادهای باز در شاخص (Put-call) تاثیرگذار بوده است و موجب دستیابی آن به اوج 0.63 طی هفت هفته شده است.

 

علاوه بر این، گزارش های یک ماهه ، سه ماهه و شش ماهه 25-delta skew ارزش های مثبتی را در زمان نگارش مقاله نشان می دهند ، نشانه ای که می گوید اختیارهای فروش (Put) خواستار قیمت های بالاتر و یا تقاضای قوی تری نسبت به اختیار خرید (Call) هستند.

 

قرارداد اختیار فروش (put option) حق را به دارنده می دهد ، اما تعهدی برای فروش دارایی پایه با قیمت از پیش تعیین شده در تاریخ مشخص یا قبل از آن نمی دهد. اما ، قرارداد اختیار خرید (call option) حق خرید را ارائه می دهد.

 

هنوز مشخص نیست که آیا هالوینگ موجب صعود پرقدرت بیت کوین (bitcoin) می شود یا خیر. در این حین به نظر می رسد بازارهای سهام پس از اعلام بسته محرک اقتصادی بی سابقه بانک فدرال رزرو کف قیمتی خود را پشت سر گذاشته اند. بنابراین ، بیت کوین (Bitcoin) در روزهای منتهی به این رویداد می تواند شاهد افزایش قیمت باشد.

 

در زمان نگارش مقاله ، بیت کوین (Bitcoin) در حال معامله نزدیک به 7,100 دلار است که نشان دهنده تغییر اندکی در روز است. این در حالی است که بیش از 80 درصد از کاهش قیمت به 3,867  دلار در 13 مارس ثبت شده است.

 

در همین حال. میزان ریسک پذیری در بازارهای سنتی در حال افزایش است. میزان معاملات آتی (Futures ) شاخص S&P 500 همراه با دستاوردهای چشمگیر در سهام اروپا بیش از دو درصد افزایش یافته است.

 

پس از آنكه رسانه ها گزارش دادند  125 بیمار مبتلا به كروناویروس كه تحت نظر محققان دانشگاه پزشکی شیكاگو داروی رمدسیویر (remdesivir) ، یك داروی آزمایشی از سوی سازمان (Gilead Sciences) در آمریكا ،را مصرف کرده اند در حال بهبودی سریع هستند ، قیمت دارایی های ریسک (Risk assets) در بازار آسیا افزایش یافت.

 

همزمان با بهبود بازارهای سهام ، بیت کوین (bitcoin) می تواند افزایش قیمت روز پنجشنبه را با صعود به بالاتر از 7,400 دلار ، گسترش دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین