/ اخبار بیت کوین / اعتراض بازنشستگان السالوادور به قانون پذیرش بیت کوین در این کشور

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اعتراض بازنشستگان السالوادور به قانون پذیرش بیت کوین در این کشور

اعتراض بازنشستگان السالوادور به قانون پذیرش بیت کوین در این کشور

بازنشستگان در السالوادور نگران هستند که دولت به جای دلار آمریکا حقوق بازنشستگی آنها را با بیت کوین (Bitcoin) پرداخت کند.

 

در حالی که السالوادور در حال آماده شدن برای اجرای رسمی قانون بیت کوین (Bitcoin) در این کشور در اوایل سپتامبر است ، برخی به خیابان ها آمدند تا به پذیرش بیت کوین (BTC) به عنوان ارز رسمی اعتراض کنند.

 

شبکه تلویزیونی یورونیوز گزارش داد مخالفان از برنامه های دولت برای پذیرش بیت کوین (Bitcoin) به عنوان پول قانونی ناراضی هستند و صدها معترض روز جمعه در پایتخت این کشور در سان سالوادور راهپیمایی کردند.

 

تظاهرکنندگان از جمله بازنشستگان و کارگران در خصوص نوسان قیمت بیت کوین (Bitcoin) ابراز نگرانی کردند و نگران بودند که دولت حقوق بازنشستگی آنها را به جای دلار آمریکا با بیت کوین (Bitcoin) پرداخت کند.

 

یکی از معترضین گفت ما می دانیم این کوین دارای نوسانات شدیدی است ، ارزش آن طی یک ثانیه تغییر می کند و ما هیچ کنترلی بر آن نخواهیم داشت. این افراد همچنین نگرانی خود را از عدم دانش و درک فناوری مورد نیاز برای استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (Bitcoin) اعلام کردند. معترضان تابلوهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود “ما بیت کوین نمی خواهیم” و “نه به پولشویی”.

طبق گزارشات محلی ، آخرین اعتراضات السالوادور علیه بیت کوین (Bitcoin) ظاهراً بخشی از کمپین گسترده مخالفانی بود که روز جمعه به کم بودن حقوق بازنشستگی اعتراض کردند. برخی معترضان خواهان افزایش حقوق بازنشستگی از 100 دلار به 300 دلار شدند.

 

آخرین اعتراضات ضد بیت کوین (Bitcoin) در السالوادور به دنبال شک و تردید فزاینده ای در مورد پذیرش بیت کوین (Bitcoin) در این کشور رخ داد. هفته گذشته ، انجمن حمل و نقل بین المللی السالوادور نیز نسبت به پذیرش بیت کوین (Bitcoin) اعتراض کرد و از دولت خواست تا در مورد پذیرش اجباری بیت کوین (Bitcoin) در السالوادور تجدید نظر کند.

 

رئیس جمهور این کشور قانون پذیرش بیت کوین (Bitcoin) در کنار دلار آمریکا را اوایل ماه ژوئن اعلام کرد. این لایحه چندی بعد در مجلس قانونگذاری این کشور تصویب شد و قرار است در 7 سپتامبر اجرایی شود. هفته گذشته ، رئیس جمهور تصریح کرد مردم آزاد خواهند بود که از بیت کوین (Bitcoin) استفاده نکنند و اظهار داشت:

 

“اگر کسی مایل به استفاده از بیت کوین (Bitcoin) نباشد می تواند برنامه (Chivo) را دانلود نکرده و به زندگی عادی خود ادامه دهد. کسی دلارهایتان را از شما نمی گیرد. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)