/ اخبار اکسچنج ها / از کار افتادن موقتی بیتمکس (BitMEX) در بحبوحه مشکلات قانونی این اکسچنج

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از کار افتادن موقتی بیتمکس (BitMEX) در بحبوحه مشکلات قانونی این اکسچنج

از کار افتادن موقتی بیتمکس (BitMEX) در بحبوحه مشکلات قانونی این اکسچنج

غول معاملاتی بیتمکس (BitMEX) سه روز پس از درگیری هایی در خصوص شکایت به اتهام فعالیت های غیرقانونی، به دلیل خطای موتور معاملاتی به طور موقتی از کار افتاد.

 

بیتمکس (BitMEX) اکسچنج بزرگ مشتقات بیت کوین (BTC)  در تاریخ 19 ماه می به دلیل خطای موتور معاملاتی از کار افتاد. این پلتفرم برای مدت کوتاهی از دسترس خارج شد و در حال حاضر مجددا فعالیتش را آغاز کرده است.

 

این شرکت در ساعت حدود 12:45 به وقت (UTC) در توییتر اعلام کرد : “موتور معاملاتی بیتمکس (BitMEX) در حال حاضر از کار افتاده است.”

 

حدود 25 دقیقه پس از اعلام اولیه ، بیتمکس اعلامیه دیگری را منتشر کرد و ادعا کرد “همه وجوه در وضعیت امنی قرار دارند ، سفارشات با تاخیر ، رد می شوند و هیچگونه نقدینگی در زمان خرابی رخ نمی دهد.”

 

بیتمکس در حدود ساعت 13:30 مجددا فعالیتش را آغاز کرد ، در ابتدا در حالت لغو سفارش (Cancel-only) قرار داشت ، به این معنی که هیچ سفارش جدیدی در این زمان امکان پذیر نیست و فقط می توان سفارشات باز را کنسل کرد. حدود ساعت 13:40 ، بیتمکس از طریق کانال تلگرام خود اعلام کرد که انجام معاملات از سر گرفته شده است.

 

مشکلات حقوقی اخیر بیتمکس در ایالات متحده

از کار افتادن اکسچنج اندکی پس از درگیری هایی در خصوص یک پرونده شکایت بزرگ رخ داده است ، که اتهاماتی توسط (BMA LLC) در دادگاه ایالتی شمال کالیفرنیا در تاریخ ۱۶ می علیه این اکسچنج مطرح شده است.

 

شاکی این پرونده، شرکت مادر بیتمکس یعنی (HDR Global Trading) و مدیران اجرایی ارشد این اکسچنج به نام های آرتور هایس (Arthur Hayes)، بن دلو (Ben Delo) و ساموئل رید (Samuel Reed) را به حضور یا معاونت در چندین جرم شامل اخاذی، پولشویی، کلاهبرداری و انجام انتقال های پول بدون مجوز متهم کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)