/ اخبار اتریوم / اتریوم به رکورد قیمت جدید خود نزدیک می‌ شود؛ تردید معامله گران در خصوص این روند صعودی

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اتریوم به رکورد قیمت جدید خود نزدیک می‌ شود؛ تردید معامله گران در خصوص این روند صعودی

اتریوم به رکورد قیمت جدید خود نزدیک می‌ شود؛ تردید معامله گران در خصوص این روند صعودی

به نظر می‌ رسد قیمت اتریوم (ETH) به بالاترین سقف تاریخی خود رسیده است، اما داده‌ ها نشان می‌ دهند که سرمایه‌ گذاران حرفه‌ ای و خرد نسبت به رشد فعلی تردید دارند.

روز گذشته قیمت اتریوم برای مدت کوتاهی به 4.760 دلار رسید و سرمایه‌ گذاران را هیجان‌ زده کرد. قیمت این آلت‌ کوین تنها 2.2 درصد کمتر از اوج قیمت 4.870 دلاری اش در 20 روز گذشته است.

در حالی که روند قیمت در بازار اسپات جذاب است، در ادامه شرایط بازارهای مشتقات اتریوم را بررسی می کنیم.

نمودار قیمتی جفت ارز اتریوم به دلار (ETH/USD). منبع: TradingView

در حالیکه می توان یک کانال نزولی رسم کرد که حمایت 3.960 دلار را نشان می دهد، به نظر می رسد با رشد 5.4 درصدی اتریوم در روز گذشته ، مسیرش از عملکرد منفی بیت کوین (BTC) جدا شده است.

روز گذشته ، پس از اظهارات رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم یک روند گذرا نیست، بازار کالا و سهام افت شدیدی را تجربه کردند. جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو گفت امکان پایان یافتن سیاست‌ های پولی آسان این بانک زودتر از حد انتظار وجود دارد.

برای درک اینکه معامله گران تا چه حد از بهبود قیمت اتریوم اطمینان دارند، باید داده های قراردادهای آتی دائمی را تجزیه و تحلیل کرد. این ابزار بازار ترجیحی معامله گران خرد است زیرا قیمت آن بر حسب بازارهای اسپات است.

در هر معامله قرارداد آتی، تعداد خریداران و فروشندگان همیشه با هم مطابقت دارد، اما اهرم آنها متفاوت است. در نتیجه، اکسچنج ها از هر طرفی که اهرم بیشتری استفاده کند، نرخ فاندینگ دریافت می‌ کنند و این کارمزد را به طرف مقابل پرداخت می‌ کنند.

نرخ فاندینگ 8 ساعته معاملات آتی دائمی اتریوم. منبع: Coinglass.com

در بازارهای خنثی نرخ فاندینگ مثبت 0 تا 0.03 درصد می باشد که معادل 0.6 درصد در هفته است. این نشان می‌ دهد که خریداران نرخ فاندینگ را پرداخت می کنند و داده‌ ها نشان می‌ دهند معامله‌ گران خرد از 4 نوامبر عمدتا در شرایط خنثی بوده‌ اند و این معیار در 21 اکتبر به بالای 0.07 درصد رسید.

داده های ارائه شده توسط اکسچنج ها، موقعیت های معامله گران را نشان می دهد. با تجزیه و تحلیل موقعیت قراردادهای دائمی و آتی هر مشتری در هر لحظه در بازار اسپات، می توان بهتر درک کرد که معامله گران حرفه ای تمایل به خرید دارند و یا به دنبال فروش هستند.

گاها بین داده های اکسچنج های مختلف اختلافاتی وجود دارد، بنابراین باید به جای بررسی ارقام، تغییرات را بررسی کرد.

شاخص نسبت معاملات بلند مدت خرید به فروش اتریوم در اکسچنج های مختلف. منبع: Coinglass.com

با وجود افزایش 17 درصدی قیمت اتریوم در چهار روز گذشته، معامله گران برتر اکسچنج های هیوبی (Huobi) و اوکی اکس (OKEx) پوزیشن های خرید خود را کاهش دادند. این اقدام در اوکی اکس مشهود تر است زیرا این شاخص از برتری 120 درصدی خریداران در 25 نوامبر، سه روز بعد به سمت نسبت 30 درصدی حرکت کرد.

اخیرا داده ها نشان می دهند در حالیکه معامله گران خرد همچنان به روند صعودی اخیر مشکوک هستند، نهنگ ها و میز های آربیتراژ پوزیشن های لانگ خود را کاهش داده اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)