/ قانون‌گذاری / مجمع ملی پاناما پروژه قانونگذاری ارزهای دیجیتال را آغاز می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مجمع ملی پاناما پروژه قانونگذاری ارزهای دیجیتال را آغاز می کند

مجمع ملی پاناما پروژه قانونگذاری ارزهای دیجیتال را آغاز می کند

مجمع ملی پاناما پروژه قانون ارزهای دیجیتال را که به دنبال قانونی کردن فعالیت ارزهای دیجیتال برای شفافیت بیشتر این بخش در این کشور است را آغاز می کند. این پیشنهاد که به تصویب رسید، متشکل از دو طرح مختلف بود که به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شد.

پاناما در صدد قانونمند کردن دارایی های دیجیتال

پاناما در حال انجام اقداماتی برای قانونی کردن دارایی های دیجیتال و مشاغلی است که در این کشور از آنها استفاده می کنند. مجلس ملی این کشور که برترین سازمان قانونگذاری در پاناما است، اولین گام را در جهت قانونی کردن استفاده از ارزهای دیجیتال برداشته است. این موسسه در اولین مناظره قانون ارزهای دیجیتال تحت عنوان قانون (Law) را تصویب کرده است که تجاری سازی و استفاده از ارزهای دیجیتال، توکن سازی فلزات گرانبها و سایر کالاها، سیستم های پرداخت و سایر مقررات را قانونمند می کند.

قانون پیشنهادی شامل تعاریف و مفاهیمی در مورد ارزهای دیجیتال، فناوری بلاکچین (blockchain) و پیاده سازی و اجرای این ابزارهای غیرمتمرکز برای ساده کردن امور دولتی است. بر اساس پست منتشر شده از سوی این موسسه، این پروژه تصویب شده به عنوان ادغام دو پیشنهاد مختلف تحت عنوان پروژه های قانون 696 و 697 ارائه شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : لیکوییدیتی (liquidity) در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

یکی از ارائه دهندگان این قانون به نام گابریل سیلوا (Gabriel Silva) که ابتدا آن را در شهریور ماه معرفی کرد، اظهار داشت که این طرح مصوب دچار تغییراتی شده و به نظر وی جای بهبود دارد.

بلاکچین برای شناسایی و شفافیت

یکی از مهمترین پیشنهادات پروژه قانون مربوط به گنجاندن یک پروژه شناسایی مبتنی بر بلاکچین است که به دنبال دیجیتالی کردن دولت پاناما است.

پروژه ارائه شده همچنین استفاده از فناوری های بلاکچین برای بهبود شفافیت عملکردهای دولت را به عنوان یک هدف تعریف کرده است که مشابه پروژه های دیگر در لاتام است که از فناوری دفتر کل توزیع شده برای توسعه عملکردهای دولت مانند پرداخت و جمع آوری مالیات استفاده می کنند. یکی از این پروژه‌ ها شبکه بلاکچین برزیل می باشد که به عنوان پایگاهی برای سازمان‌ های عمومی در کشور توسعه یافته است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین