/ اخبار اتریوم / شرکت خدمات اینترنتی Cloudflare نودهای اعتبارسنجی اتریوم را به عنوان بخشی از پروژه Web3 خود اجرا می کند

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شرکت خدمات اینترنتی Cloudflare نودهای اعتبارسنجی اتریوم را به عنوان بخشی از پروژه Web3 خود اجرا می کند

شرکت خدمات اینترنتی Cloudflare نودهای اعتبارسنجی اتریوم را به عنوان بخشی از پروژه Web3 خود اجرا می کند

کلاود فلر (Cloudflare)، یک شرکت خدمات اینترنتی و حفاظت از حمله دیداس (DDoS)، استراتژی جدیدی را در رابطه با تحقیقات Web3 خود اعلام کرده است. این شرکت اعلام کرد که با هدف کمک به گسترش اینترنت و با استفاده از فناوری‌های اجماع اثبات سهام (PoS)، نودهای تایید کننده اتریوم را به عنوان بخشی از تعهد خود اجرا خواهد کرد. ظاهرا این امر به شرکت اجازه می دهد تا به بهره وری انرژی و ثبات این فناوری دسترسی داشته باشد.

کلاود فلر از طریق اتریوم به صنعت ارزدیجیتال ورود میکند

کلاودفلر، یکی از شرکت‌های پیشرو در توزیع محتوا و کاهش حملات دیداس، اعلام کرده است که نودهای اعتبارسنج اتریوم را به عنوان بخشی از آزمایش خود اجرا می‌کند تا بقای فناوری مقیاس‌پذیری در آینده را ارزیابی کند.

کلاودفلر اظهار داشت که فناوری‌های بلاکچین (blockchain) می‌توانند در درازمدت بخشی از اینترنت باشند و این تحقیقات ممکن است به تمرکززدایی چنین شبکه‌هایی کمک کند. این شرکت در این باره اعلام کرد:

«در خصوص اکوسیستم اتریوم، اجرای نودهای اعتبارسنج در شبکه به ما امکان می‌دهد تمرکززدایی جغرافیایی بیشتری را در مکان‌هایی مانند اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA)،آمریکای لاتین (LATAM)، و آسیا و اقیانوسیه، ژاپن و چین (APJC) ارائه دهیم و در عین حال زیرساخت غیرمتمرکز را به شبکه اضافه کنیم.»

کلاودفلر افزود این اقدامات در ماه‌های آینده قبل از ادغام، تغییر مکانیزم اجماعی که شبکه اتریوم قصد دارد در اواخر امسال اجرا کند، انجام خواهد شد.

اولویت اثبات سهام

کلاود فلر اعلام کرد که به دلیل مصرف انرژی کم در مقایسه با همتایان مبتنی بر اثبات کار (proof-of-work)، از شبکه‌های اثبات سهام (proof-of-stake) پشتیبانی می‌کند و اعلام کرد که «انرژی مورد نیاز برای اجرای گره اعتبارسنج اثبات سهام، کمتر از ماینر اثبات کار است.» کلاود فلر درباره شبکه های مبتنی بر اثبات کار، مانند بیت کوین (Bitcoin)، اظهار داشت:

«شبکه های اثبات کار بیهوده هستند. این اتلاف انرژی به این دلیل است که مکانیزم‌های اجماع اثبات کار مستلزم مصرف برق هستند».

کلاود فلر همچنین اعلام کرد که به خاطر تعهد خود به پایداری، « این شرکت زیرساخت اثبات کار خود را در شبکه خود اجرا نکرده و نخواهد کرد.» کلاود فلر که در ابتدا آزمایش اتریوم را آغاز خواهد کرد، در بیانیه مطبوعاتی خود به مکانیزم اجماع دیگری، به نام «اثبات فضا-زمان» اشاره کرد.

این مکانیزم اجماع، مکانیزمی است که فایل کوین (Filecoin)، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز، استفاده می کند که از تقویت کننده ها برای نگهداری پرونده های مشتریان استفاده می کند. این امر ممکن است به احتمال گنجاندن این شبکه در مجموعه آزمایشاتی که این شرکت اینترنتی در آینده انجام خواهد داد اشاره داشته باشد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان