/ اخبار اتریوم / شدوفورک به روزرسانی شانگهای اتریوم راه اندازی شد

10 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

شدوفورک به روزرسانی شانگهای اتریوم راه اندازی شد

با نزدیک شدن به تاریخ پیشنهادی برای به‌روزرسانی شانگهای اتریوم، توسعه‌دهندگان یک محیط آزمایشی به نام شدو فورک (shadow fork) ایجاد کرده‌اند. به نظر می‌رسد شبکه آزمایشی جدید به منظور آزمایش توانایی برداشت‌ اتریوم های سهام گذاری شده ایجاد شده است، که در حال حاضر غیرفعال هستند اما قرار است در به‌روزرسانی فعال شوند.

شدوفورک به روزرسانی شانگهای اتریوم راه اندازی شد

توسعه دهندگان اتریوم (ETH) تلاش می کنند با گره های مخرب به شبکه آزمایشی فورک شده حمله کنند تا آسیب پذیری های آن را کشف و بررسی کنند.

با نزدیک شدن به تاریخ پیشنهادی برای به‌روزرسانی شانگهای اتریوم، توسعه‌دهندگان یک محیط آزمایشی به نام شدوفورک (shadow fork) ایجاد کرده‌اند. به نظر می‌رسد شبکه آزمایشی جدید به منظور آزمایش توانایی برداشت‌ اتریوم های سهام گذاری شده ایجاد شده است، که در حال حاضر غیرفعال هستند اما قرار است در به‌روزرسانی فعال شوند.

نام شبکه آزمایشی “Withdrawal-Mainnet-Shadow-Fork-1” است. طبق گفته Alchemy ارائه‌دهنده گره Web3، “شدو فورک” یک فورک شبکه اصلی است که فقط برای اهداف آزمایشی استفاده می‌شود.

ون در ویجن (Van Der Wijden) اظهار داشت که او و توسعه‌دهنده دیگری به نام Potuz گره‌های مخربی ایجاد خواهند کرد که بلاک‌ها و پیام‌های بدی را به گره‌های دیگر در شبکه آزمایشی ارسال می‌کنند و سعی می‌کنند آنها را متقاعد کنند که به نسخه نادرست شبکه بپیوندند. در حال حاضر، این شبکه بدون مشکل در حال اجرا است، اما ظاهراً این کار برای این است که ببینند آیا به روزرسانی می‌تواند از حملات مخرب جلوگیری کند یا اینکه قبل از اجرای آن در شبکه اصلی باید تغییرات بیشتری ایجاد شود.

راه اندازی این شبکه آزمایشی پس از آن صورت می گیرد که توسعه دهندگان برای برداشت اترهای سهام گذاری شده پافشاری کردند. در 6 ژانویه، آنها جلسه ای برگزار کردند که طی آن موافقت کردند تغییرات فرمت شیء EVM (EOF) را از ارتقاء شانگهای حذف کنند. EOF  به دلیل پیچیدگی آن از شانگهای کنار گذاشته شد.

بر اساس گزارشی در ماه دسامبر، بیش از 14.5 میلیون اتریوم (بیش از 23 میلیارد دلار در زمان نگارش این مطلب) به قرارداد سهامگذاری اتریوم واریز شده است و در حال حاضر قابل برداشت نیست. در ماه نوامبر، توسعه دهندگان اتریوم در رابطه با زمان فعال کردن برداشت ها مورد انتقاد شدید قرار گرفتند.

طبق برنامه ریزی ها، به روزرسانی شانگهای در ماه مارس اجرا میشود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید ارز دیجیتال به ماربکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین