/ اخبار اکسچنج ها / صرافی کوینکس هکرها را به مذاکره دعوت کرد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

صرافی کوینکس هکرها را به مذاکره دعوت کرد

کوینکس همچنین متعهد شد در صورت بازگرداندن دارایی‌ها، در حالی که به بهبود زیرساخت‌های امنیتی خود میپردازد، یک جایزه سخاوتمندانه نیز به هکرها پرداخت میکند. این شرکت همچنین از مهاجمان دعوت کرد تا با این شرکت برای ارتقای سیستم امنیتی آن در آینده همکاری کنند.

صرافی کوینکس هکرها را به مذاکره دعوت کرد

صرافی رمزارز کوینکس CoinEx، که اخیراً مورد حمله قرار گرفت از هکرها خواسته است تا با این شرکت مذاکره کنند و در عین حال وعده پاداش سخاوتمندانه ای را در صورت تصمیم به بازگرداندن دارایی های دزدیده شده، داده است.

گفته می شود گروه بدنام لازاروس Lazarus تحت حمایت کره شمالی مسئول هک صرافی کوینکس هستند.

کوینکس در بیانیه ای در 15 سپتامبر اعلام کرد که از این حادثه درس گرفته و باعث شد تیم از اهمیت تضمین امنیت دارایی ها در این پلت فرم بیشتر آگاه شود.

در این رابطه بخوانید‌ : شاخص CPI چیست و چگونه بر سایر ارزها تأثیر می گذارد؟

این نامه که خطاب به هکرها بود، خواستار گفتگو و مذاکره با مسئول این حمله شد و اشاره کرد که دارایی‌های دزدیده شده مربوط به میلیون‌ها مشتری است که به این صرافی ارز دیجیتال اعتماد دارند.

در این بیانیه گفته شد: ما امیدواریم که تاثیر این اتفاق را بر هر یک از کاربران درک کنید. اگر نگرانی‌ها و ناراحتی‌های این کاربران متضرر را درک کنید، خوشحال می‌شویم. ما صمیمانه از شما دعوت می کنیم تا با ما همکاری کنید تا این مشکل را به شیوه ای ایمن تر، معقول تر و کاربر پسندتر حل کنیم.

کوینکس همچنین متعهد شد در صورت بازگرداندن دارایی‌ها، در حالی که به بهبود زیرساخت‌های امنیتی خود میپردازد، یک جایزه سخاوتمندانه نیز به هکرها پرداخت میکند. این شرکت همچنین از مهاجمان دعوت کرد تا با این شرکت برای ارتقای سیستم امنیتی آن در آینده همکاری کنند.

هک CoinEx در 12 سپتامبر اتفاق افتاد و بر اساس گفته‌های شرکت امنیتی بلاک چین اسلومیست SlowMist، مهاجمان حدود 55 میلیون دلار دارایی را از کیف پول‌های گرم پلتفرم به سرقت بردند. این حادثه باعث شد تا صرافی کوینکس طی بررسی‌های در حال انجام، تمام واریزها و برداشت‌ها را متوقف کند.

در همین حال، ZachXBT هکرهای کره شمالی به نام لازاروس Lazarus Group را به عنوان نهاد مسئول این حمله شناسایی کرد.

تخمین زده می شود 70 میلیون دلار از کوینکس به سرقت رفته است

در یک به روز رسانی جداگانه، کوینکس اظهار داشت در حالی که شرکت هنوز در تلاش برای محاسبه میزان خسارت مالی است یافته های فعلی نشان داد که حدود 70 میلیون دلار از پلتفرم به سرقت رفته که از آنچه قبلا گزارش شده بود بیشتر است. با این حال، صرافی کریپتو تاکید کرد که درصد کمی از کل دارایی های آن به سرقت رفته است.

کوینکس زمان از سرگیری خدمات را اعلام نکرد اما گفت که پس از بررسی‌های امنیتی برداشت‌ها در مراحل مختلف از سر گرفته خواهند شد. این شرکت همچنین گفت که در حال کار بر روی تکمیل ارتقاء کیف پول در هفته آینده است و در عین حال قول داده است که 100% خسارت کاربران را پرداخت خواهد کرد:

در حال حاضر، با هماهنگی شرکا و سایر صرافی‌ها بر ارتقای معماری کیف پول، محاسبه ضرر، و مسدود کردن آدرس‌های مشکوک مرتبط تمرکز می‌کنیم. با توجه به طرح های جبرانی برای دارایی های سرقت شده، اکنون در حال بررسی گزینه هایی برای جبران خسارت هستیم. غرامت به ازای تعداد و ارزش هر کوین ارائه خواهد شد و جزئیات آن در اطلاعیه های رسمی ما منتشر خواهد شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش اتریوم به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید

همچنین بخوانید : بیت‌کوین کش چیست؟ و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین