/ اخبار استخراج ارز دیجیتال / بیش از 1500 دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در جمهوری داغستان روسیه توقیف شد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیش از 1500 دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در جمهوری داغستان روسیه توقیف شد

بیش از 1500 دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در جمهوری داغستان روسیه توقیف شد

مقامات جمهوری داغستان دو مزرعه غیرقانونی رمزارز را تعطیل و بیش از 1500 دستگاه ماینینگ را مصادره کردند. سازمان‌ های دولتی در جمهوری داغستان حملات منظمی را علیه تاسیسات رمزارز انجام می‌ دهند.

ماینرهای ارز دیجیتال داغستان به کارآفرینی غیرقانونی متهم شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، به نقل از این وزارتخانه، افسران وزارت امور داخلی داغستان و سرویس امنیت فدرال یک مزرعه استخراج رمزارز بزرگ را در شهر ماخاچکالا، پایتخت داغستان کشف کردند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، ماموران اجرای قانون، 1476 دستگاه ماینر ارزهای دیجیتال را توقیف کرده اند.

این اداره افزود که صاحبان تاسیسات غیرقانونی به سایر ماینرها خدماتی از جمله نصب ریگ های ماینینگ، اتصال آنها به شبکه برق و تامین امنیت را ارائه می دهند. کارشناسان اکنون در تلاش هستند تا ارزش تجهیزات ماینینگ مصادره شده و همچنین میزان برق مصرفی آن ها را تعیین کنند.

در این رابطه بخوانید‌ : ریپل استیبل کوین خود با پشتوانه دلار را راه اندازی خواهد کرد

مقامات همچنین خاطرنشان کردند که در حال جمع‌ آوری شواهدی هستند تا اپراتورها را طبق قانون 171 جزایی فدراسیون روسیه یعنی کارآفرینی غیرقانونی و قانون 165 جزایی یعنی ایجاد خسارت به اموال با فریب یا سوء استفاده از امانت، متهم کنند.

در چند سال گذشته، داغستان در کنار مناطق دیگر روسیه مانند منطقه کراسنویارسک و استان ایرکوتسک که نرخ برق پایینی داشته اند، به کانونی برای ماینینگ غیرقانونی و خانگی کریپتو تبدیل شده است. در نتیجه، شبکه های آنها به دلیل خرابی، به ویژه در مناطق مسکونی که شبکه های الکتریکی برای تحمل بارهای بیش از حد طراحی نشده اند، دچار خاموشی شده اند.

در موردی دیگر، اپراتور و توزیع‌ کننده شبکه برق محلی، Rosseti Severniy Kavkaz، اخیرا 95 ریگ در حال ایجاد ارز دیجیتال را در تاسیسات آب‌ رسانی جمهوری، Мahachkala Vodokanal کشف کرده است. این سخت افزار در ایستگاه پمپاژ Vuzovskoe Ozero نصب شده بود.

این مزرعه کریپتو دارای ظرفیت 260 کیلووات بود و مصرف برق غیرقانونی آن بیش از 4.5 میلیون کیلووات ساعت، به ارزش بیش از 26 میلیون روبل (بیش از 400000 دلار) بود. طبق اعلامیه Rosseti، این مزرعه توسط یکی از اهالی پایتخت داغستان که با کارکنان شرکت آب کار می کرد، راه اندازی شد.

مقامات مسکو اقداماتی را برای رگولاتوری ماینینگ کریپتو در روسیه مزایای خاصی مانند منابع انرژی ارزان و شرایط آب و هوایی مطلوب دارد، انجام داده اند. قانونگذاران دولتی در حال بررسی لایحه جدیدی هستند که برای دستیابی به این هدف تنظیم شده است. در همین حال، آژانس ضد انحصار روسیه در تلاش برای محدود کردن ماینینگ با برق خانگی است که طبق آن نرخ برق بالاتری را برای کسانی که در خانه‌ های خود عملیات ماینینگ انجام می دهند، اعمال شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین