دو ماینر خوش شانس از استخر ماینینگ سولو سی کی (Solo CK) طی یک هفته توانستند یک بلاک جدید به بلاک چین (blockchain) بیت کوین اضافه کنند.

روز دوشنبه، یک ماینر کوچک با ظرفیت هش ۱۲۶ تراهش در ثانیه (TH/s) توانست یک بلاک را حل کند. هاس مک کوک (Hass McCook) کارشناس حوزه ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) و عضو شورای ماینینگ بیت کوین، طی مصاحبه ای گفت احتمال وقوع این اتفاق 1 در 1،400،000 است.

اما طبق توییتی در تاریخ 13 ژانویه از ادمین سولو، کان کولیواس (Con Kolivas)، ماینر دیگری نیز توانست از همان استخر، بلاکی را با ظرفیت تنها 116 تراهش در ثانیه (TH/s) حل کند (حتی کمتر از ماینر اول). بسته به تجهیزات مورد استفاده، احتمالاً فقط یک تا سه دستگاه ماینینگ در این فرآیند استفاده شده است.

کولیواس افزود ماینر جدید کمتر از دو روز پیش به این استخر ملحق شد و همچنین گفت: «آنها در حل این بلاک بسیار خوش شانس بودند.»

مک کوک گفت این اتفاق بسیار نادر است و نمی داند آنها چگونه محاسبات ریاضی را انجام داده اند. او اشاره کرد که شانس موفقیت یک ماینر کوچک در حل بلاک یک در یک میلیون است، بنابراین احتمال دو موفقیت با فاصله چند روز حداقل یک در یک میلیارد خواهد بود.

هر یک از ماینرها، که احتمالا با استفاده از یک یا دو دستگاه بلاک ها را ماین کرده اند، 6.25 بیت کوین (BTC) (266،000 دلار) به جیب خواهند زد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *