/ اخبار بیت کوین / چارلی مانگر مدیرعامل برکشایر هاتاوی چین را به دلیل ممنوعیت رمزارزها تحسین کرد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

چارلی مانگر مدیرعامل برکشایر هاتاوی چین را به دلیل ممنوعیت رمزارزها تحسین کرد

چارلی مانگر مدیرعامل برکشایر هاتاوی چین را به دلیل ممنوعیت رمزارزها تحسین کرد

چارلی مانگر (Charlie Munger)، نایب رئیس برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) و دست راست وارن بافت (Warren Buffett)، می گوید که چین در ممنوع کردن ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین (BTC)، کار درستی انجام داد. او با تاکید بر اینکه در پروسه رونق و گسترش ارزهای دیجیتال مشارکت نخواهد کرد، آرزو می کند که ای کاش هرگز ارز دیجیتال اختراع نمی شد. او این دوران را حتی دیوانه‌ کننده‌ تر از دوران دات‌ کام می‌ داند.

مانگر که اغلب به عنوان دست راست وارن بافت شناخته می‌ شود، جمعه در رویداد Sohn Hearts and Minds که رویداد سرمایه‌ گذار برتر استرالیا می باشد درباره ارزهای دیجیتال صحبت کرد. این پیرمرد 97 ساله قبلا بیت کوین را سم موش نامیده و معاملات ارزهای دیجیتال را به ترید اشغال تشبیه کرده بود.

وی در خصوص شرایط فعلی سرمایه گذاری گفت: من فکر می‌ کنم رونق دات‌ کام از نظر ارزش‌ گذاری دیوانه‌ کننده‌ تر از آن چیزی بود که اکنون مشاهده می کنیم. اما به طور کلی، من این دوره را از دوران دات کام دیوانه کننده تر می دانم. مانگر در مورد ارزهای دیجیتال گفت به نظر می آید همه می خواهند این ارزها را خریداری کنند.

با این حال، مدیر اجرایی برکشایر تاکید کرد که او نگرش متفاوتی دارد و توضیح داد: من می خواهم با فروش چیزهایی که برای مردم خوب است، سرمایه به دست آورم نه چیز هایی که به ضرر مردم است. وی افزود: باور کنید افرادی که در حال تولید ارزهای دیجیتال هستند به فکر مشتری نیستند، بلکه به فکر خودشان هستند.

مانگر تاکید کرد: من هرگز قصد خرید ارز دیجیتال را ندارم، ای کاش هرگز اختراع نمی شدند. وی در ادامه اظهار داشت:فکر می‌ کنم چینی‌ ها تصمیم درستی گرفته‌ اند که ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده اند. کشور من تصمیم اشتباهی گرفته است.

او معتقد است ایالات متحده و چین می توانند به روابط قابل قبولی برسند. وی با اشاره به اینکه استرالیا با مشارکت عمیق خود در چین، می‌ تواند در موقعیت سازنده‌ ای قرار گیرد، گفت: استرالیا می‌ تواند هم آمریکا و هم چین را به رفتاری منطقی‌ تر تشویق کند.

رئیس برکشایر چند اظهارنظر دیگر در رابطه با بیت کوین و ارز دیجیتال در سال جاری ارائه کرد. او در ماه مه اظهار داشت: با کمال تعجب باید بگویم که روند توسعه ارزهای دیجیتال منزجر کننده و مغایر با منافع تمدن بشر است.

او در ماه فوریه به سرمایه گذاران توصیه کرد که هرگز بیت کوین نخرند و گفت این دارایی به نوعی جایگزینی مصنوعی برای طلا است و از آنجایی که من هرگز طلا نمیخرم بنابراین هرگز بیت کوین نمیخرم و به دیگران نیز توصیه می کنم از رویه من پیروی کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)