/ اخبار آلت کوین ها / پروژه استیبل کوین الگوریتمی نوترینو (Neutrino) فرآیند استیکینگ را برای توکن حاکمیتی خود راه اندازی کرد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پروژه استیبل کوین الگوریتمی نوترینو (Neutrino) فرآیند استیکینگ را برای توکن حاکمیتی خود راه اندازی کرد

پروژه استیبل کوین الگوریتمی نوترینو (Neutrino) فرآیند استیکینگ را برای توکن حاکمیتی خود راه اندازی کرد

پروتکل نوترینو ، پروژه ایجاد استیبل کوین های پلتفرم متقابل الگوریتمیک ، روز سه شنبه اعلام کرد که پاداش های چشمگیری را برای توکن های حاکمیتی و ابزاری خود ، توکن پایه سیستم نوترینو (NSBT) در نظر گرفته است.

 

نوترینو از ترکیب نوآورانه پشتوانه وثیقه و تغییرات عرضه الگوریتمی برای ایجاد طیف گسترده ای از استیبل کوین هایی با پشتوانه فیات استفاده می کند.استیبل کوین (Bitcoincoin) ، (USDN) و (NSBT) آن در اتریوم (Ethereum) به عنوان توکن های (ERC-20) موجود هستند.

 

سازوکار تولید (USDN) متکی به (WAVES) ، توکن اصلی پلتفرم ویوز (Waves) است. روند تولید استیبل کوین شامل استفاده از قرارداد هوشمند آن برای مبادله (WAVES) با (USDN) است. اوراکل ها قیمت دارایی را خوانده و مبلغ (USDN) را بر اساس قیمت فعلی ویوز در نظر می گیرند.

 

بنابراین دارایی ها مجموعه ای از وثیقه را تشکیل می دهند که از استیبل کوین (Bitcoin USDN) پشتیبانی می کند. عکس این روند را نیز می توان در هر زمانی انجام داد ، (USDN) را در مقابل (WAVES) با توجه به قیمت فعلی بازار آن خریداری کرد.

 

با این حال ، این مکانیزم فقط درصورت افزایش یا ثابت بودن قیمت (WAVES) معتبر است. اگر قیمت سقوط کند ، ذخایر استیبل کوین در نهایت کمتر از تعداد توکن های در گردش خواهد بود. اینجاست که سازوکار متکی به (NSBT) وارد می شود.

 

برای بهره برداری از سیستم ، قراردادهای هوشمند ، (NSBT) جدید را در ازای (WAVES) مانند روند مورد استفاده (MakerDAO) بعد از پنجشنبه سیاه به حراج می گذارد.

 

هنگامی که قیمت (WAVES) مجددا صعود کند ، (NSBT) برای (USDN) با نرخ تعیین شده توسط نسبت ذخایر استیبل کوین بازخرید می شود. به عنوان مثال ، اگر 130 میلیون دلار توکن ویوز برای 100 میلیون دلار (USDN) وجود داشته باشد ، قیمت (NSBT) تقریبا 1.3 (USDN) خواهد بود. این فرمول نمایی است و به گونه ای تنظیم شده است که قیمت (NSBT) مبتنی بر قرارداد هوشمند با رشد سریع ضریب ذخیره به بیش از آستانه تعیین شده وثیقه بیش از حد ، به سرعت شروع به افزایش می کند. سازوکار قرارداد هوشمند فقط محدودیت های نوسان پایین و بالا را از طریق مکانیزم های آربیتراژ تعیین می کند ، در حالی که نوسان قیمت بازار بین مقادیر تعیین شده آزاد است.

 

هم اکنون توکن های (NSBT) و (USDN) قابل سهام گذاری هستند.  (NSBT) حدود 2 درصد کارمزد قرارداد هوشمند برای دارندگان در نظر گرفته ، اما فقط می توان آن را مستقیماً روی پلتفرم ویوز سهام گذاری کرد.  (USDN) از خزانه ویوز پاداش می گیرد و می توانید با نگه داشتن آن در کیف پول ، آن را روی اتریوم (Ethereum) سهام گذاری کنید. استیکینگ از طریق اکسچنج ها نیز امکان پذیر است.

 

ساشا ایوانف (Sasha Ivanov) ، بنیانگذار ویوز ، گفت که اتریوم (Ethereum)  “فقط آغاز کار است.” پروتکل نوترینو قرار است با استفاده از پروتکل پل گرویتی (Gravity) مبتنی بر اوراکل به سولانا (Solana) ، (IOST) ، آنتولوژی (Ontology) و دیگر موارد گسترش یابد. این تیم همچنین تلاش می کند تا پیشنهادهایی را برای ادغام توکن در پروتکل های موجود دیفای مانند کامپاوند (Compound) و آوی (Aave) ارائه دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)