/ فین تک های ارزهای دیجیتال / هم بنیانگذار سندباکس : شرکت های بیگ تک تمرکززدایی متاورس را تهدید می کنند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هم بنیانگذار سندباکس : شرکت های بیگ تک تمرکززدایی متاورس را تهدید می کنند

هم بنیانگذار سندباکس : شرکت های بیگ تک تمرکززدایی متاورس را تهدید می کنند

بیگ تک (Big Tech) بر وب تو (Web 2.0) تسلط دارد، چیزی که فناوری های وب 3.0 مانند متاورس (Metaverse) و کریپتو سعی در شکست آن دارند.

سباستین بورگت (Sebastien Borget )، یکی از بنیانگذاران سندباکس (Sandbox)، می‌خواهد از متاورس در برابر غول‌ های بیگ تک که قصد دارند به این بازار نوپا نفوذ کنند، دفاع کند.

بورگت در مصاحبه اخیر گفت که علاقه چندانی به پیوستن شرکت های فناوری بزرگ مانند متا به متاورس ندارد. او بیشتر توضیح داد که شرکت‌ های بزرگ فناوری می‌ توانند تمرکز زدایی متاورس را تهدید کنند، زیرا مدل کسب‌ و کارشان خلاف آن است.

یکی از بنیانگذاران سندباکس در ادامه اضافه کرد که موضوع رقابت نیست، بلکه بیشتر در مورد آینده ای باز و غیرمتمرکز است. بیگ تک بر وب 2.0، چیزی که فناوری‌ های وب 3.0 مانند متاورس و کریپتو سعی در شکستن آن دارند، تسلط دارد. بورگت توضیح داد:

ما فکر نمی‌ کنیم این شرکت‌ ها بتوانند چیز واقعا سرگرم‌ کننده برای کاربران بسازند، زیرا آنها به جای جلب رضایت کاربرانشان، بر روی مدل کسب‌ و کار خود و نحوه جلب رضایت سهامداران پلتفرم خود، تمرکز کرده‌ اند.

فیس بوک برای ادعای تمرکز خود بر دنیای مجازی، نام خود را به متا تغییر داد. این غول رسانه‌ های اجتماعی پس از یک تلاش ناموفق در راه‌ اندازی یک استیبل کوین جهانی، تمرکز خود را به فناوری نوپای دنیای واقعیت مجازی تغییر داده است.

سابقه فیس بوک در مدیریت نادرست داده های کاربران، در بین آن ها بی اعتمادی ایجاد کرده است و مدل کسب و کار این شرکت، یکی از بنیانگذاران سندباکس را نگران می کند.

سند باکس توسط غول بانکداری ژاپنی به نام سافت بانک (SoftBank) یک دور تامین مالی 93 میلیون دلاری انجام داد. همچنین اولین بازی متاورس که در آن مردم می توانند زمین مجازی بخرند را راه اندازی کرد، و این بازی در حال حاضر با فروش زمین مجازی 4.3 میلیون دلاری توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. پروژه‌ های متاورس بهترین اکوسیستم بازی مبتنی بر رمزارز و واقعیت مجازی را با هم ترکیب می‌ کنند و به یکی از پرتقاضاترین پروژه‌ ها در دنیای کریپتو تبدیل شده اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)