/ اخبار بیت کوین / میلیاردر مکزیکی: از ارزهای فیات دوری کنید و روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

میلیاردر مکزیکی: از ارزهای فیات دوری کنید و روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید

میلیاردر مکزیکی: از ارزهای فیات دوری کنید و روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego) میلیاردر مکزیکی پیام ویدیویی جالبی برای سال جدید برای بیش از 959 هزار دنبال کننده خود در توییتر ارسال کرد.

ریکاردو بنجامین سالیناس پلیگو، موسس و رئیس شرکت مکزیکی گروپو سالیناس (Grupo Salinas) است. او در حال حاضر سومین فرد ثروتمند مکزیک محسوب می شود.

در 17 نوامبر 2020، سالیناس کتاب استاندارد بیت کوین (The Bitcoin Standard) نوشته سیف الدین آموس (Saifedean Ammous) را به دنبال کنندگان خود در توییتر توصیه کرد و گفت که این بهترین و مهم ترین کتاب برای درک بیت کوین (BTC) است. جالبتر اینکه او اعلام کرد 10 درصد از دارایی های نقدی او در بیت کوین سرمایه گذاری شده است.

وی طی مصاحبه ای در دسامبر 2020 نیز در مورد بیت کوین صحبت کرد. مصاحبه با سالیناس شروع شد و وی داستان چگونگی آشنایی اش با بیت کوین را بیان کرد:

من به کنفرانسی در شهر نیویورک دعوت شدم و جلسات مختلفی برگزار شد و در یکی از جلسات، فردی از گری اسکیل (Grayscale) خضور یافت و تمام صحبت‌ های او در مورد بیت‌ کوین و چگونگی تصرف آن، بلافاصله توجه من را به خود جلب کرد. گفتم خب، بیایید آن را امتحان کنیم و ببینیم چه می شود. من مقدار کمی در آن سرمایه گذاری کردم. سال 2013 بود و هر بیت کوین با قیمت 200 دلار معامله می شد.چیزی که در مورد گری اسکیل دوست داشتم این بود که آن را تسهیل کردند، اساسا شما پول خود را در صندوق تراست می گذارید، سپس این صندوق، سرمایه گذاری را انجام می دهد، آنها از همه چیز مراقبت می کنند، آنها خدمات امانتداری را انجام می دهند، برای شما گزارش ماهیانه ارسال می کنند و این یک ترکیب بسیار خوب بود و در نهایت سرمایه صندوق تراست به صندوق بیت کوین گری‌ اسکیل (GBTC) تبدیل شدند، که اکنون یک محصول قابل معامله در بورس است.

اگرچه بیت کوین در ابتدا توجه سالیناس را به عنوان یک ابزار پرداخت به خود جلب کرد، او بعدا متوجه شد که این ویژگی ذخیره ارزش است که واقعا آن را با ارزش می‌ کند.

سالیناس بعدا در مصاحبه ای گفت که تمام دارایی های بیت کوین خود را در ژانویه 2017 فروخته است (زمانی که قیمت بیت کوین حدود 17000 دلار بود:من یک مهمانی بزرگ داشتم، از بهترین سرمایه‌ گذاری‌ ام بسیار خوشحال بودم، اما می‌ دانید، ما همیشه به صحنه جرم بازمی‌گردیم، درست است؟ بنابراین وقتی بیت کوین به 10000 دلار کاهش یافت، فکر کردم خب، حالا برای خرید منطقی تر است و در آن زمان دوباره مقداری خریدم. سپس قیمت به 6000 دلار کاهش یافت، مقدار بیشتری خریدم، و میانگین خرید من در حال حاضر حدود 9000 دلار است و هنوز آن را نمی فروشم. فکر می‌کنم پنج یا ده سال دیگر منتظر بمانم.

سالیناس در 24 دسامبر، توییتی را منتشر کرد که در متن این توییت آمده است:957200 فالوور عزیز توییترم، پیامی از Navidad# و FindeAño# برای شما می گذارم، لطفا آن را گوش کنید و به اشتراک بگذارید. دنیا متعلق به رویاپردازان است.

و در یک ویدیوی ضمیمه شده به دنبال کنندگان خود توصیه می کند که پس انداز خود را با هر نوع ارز فیات (به دلیل تمام چاپ پولی که توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان انجام می شود) فراموش کنند و در عوض روی بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)