/ قانون‌گذاری / معاون بانک مرکزی انگلیس : "بانک ها باید خود را با ارزهای دیجیتال وفق دهند"

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

معاون بانک مرکزی انگلیس : "بانک ها باید خود را با ارزهای دیجیتال وفق دهند"

معاون بانک مرکزی انگلیس : “بانک ها باید خود را با ارزهای دیجیتال وفق دهند”

جان كانلیف (Jon Cunliffe) ، معاون بانك مركزی انگلیس ، گفت كه بانك ها باید خود را با تغییراتی كه دارایی های دیجیتال ایجاد می كنند سازگار كنند.

 

بلاکچین (Blockchain) و دارایی های دیجیتال امکان ذخیره دارایی های شخصی را به مردم ارائه می دهند و این امر به طور بالقوه راه حل های ارائه شده توسط بانک ها را تهدید می کند. مطابق گفته جان كانلیف ، اطمینان از اینكه بانك ها خود را با شرایط فعلی تطبیق دهند ، در حوزه وظایف بانك مركزی انگلیس نیست.

 

همانطور که در گزارش روز جمعه خبرگزاری رویترز منتشر شد ، كانلیف گفت: “وظیفه ما محافظت از مدل های کسب و کار بانك ها نیست.” وی افزود: “بانك ها باید خود را با شرایط سازگار كنند. وظیفه ما این است كه در صورت تغییر مدل های کسب و کاری بانكی ، پیامدهای مالی و اقتصادی كلان را مدیریت کنیم.

 

كانلیف اظهار داشت كه مسئولیت اطمینان از اینکه کسب و کارهای برجسته بانكی خود را با این شرایط وفق می دهند یا خیر به عهده بانك مرکزی انگلیس نیست. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC) تهدیدی برای راهکار های ارائه شده از سوی بانک های تجاری هستند و نقش آنها را به عنوان واسطه حذف می کنند. ارزهای دیجیتال ، به طور گسترده تر ، امکان خود کنترلی را به کاربران ارائه می دهند ، که بانک ها را به چالش می کشد ، اگرچه بانک ها همچنان نقش پررنگی در حوزه ارز فیات بر عهده دارند.

 

به نظر می رسد چین در حال حاضر در زمینه توسعه (CBDC) پیشتاز است و یوان دیجیتال خود را آزمایش کرده است. (CBDC) ها پیامدهای گسترده ای دارند. كانلیف در این باره گفت: “ارزهای دیجیتال بانک مرکزی باید خیلی سریع در دستور كار مقامات قرار گیرند ، قبل از اینکه طرف های سیاسی متوجه شوند تحولاتی که در بخش خصوصی انجام شده در واقع با سیاست سازگار نیستند.” این بدان معنی است که دولت های سراسر جهان به دلیل تغییراتی که ممکن است ایجاد شود ، باید گفتگوها پیرامون این دارایی ها را در اولویت قرار دهند.

 

در تضاد با سایر کشورها که به سرعت در زمینه توسعه (CBDC) پیش می روند ، نهادهای قانونگذاری ایالات متحده نیاز به توسعه ارز دیجیتال ملی و اولویت این موضوع را انکار می کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)