/ عمومی / مرکز تحقیقات پیو : حداقل 16 درصد از شهروندان آمریکایی دارای ارزهای دیجیتال هستند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مرکز تحقیقات پیو : حداقل 16 درصد از شهروندان آمریکایی دارای ارزهای دیجیتال هستند

مرکز تحقیقات پیو : حداقل 16 درصد از شهروندان آمریکایی دارای ارزهای دیجیتال هستند

نظرسنجی منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی پیو(Pew Research Center) در روز پنجشنبه نشان داد که تقریبا 16 درصد از آمریکایی‌ ها سرمایه‌ گذاری، معامله یا استفاده از نوعی ارز دیجیتال را تجربه کرده اند. این رقم برای افراد 18 الی 29 ساله به 31 درصد و برای مردان در همان گروه سنی به 43 درصد افزایش یافته است.

در این نظر سنجی به نظر می رسد شرکت‌ کنندگان سیاه‌ پوست، اسپانیایی و آسیایی بیشتر از افراد سفید پوست، در ارزهای دیجیتال سرمایه‌ گذاری کرده اند. به نظر می رسد در این سرمایه گذاری ها درآمد افراد تفاوتی نداشته است.

اندرو پرین(Andrew Perrin) تحلیلگر پیو(Pew) گفت بخش بزرگی از مردم آمریکا چیزهایی در خصوص ارزهای دیجیتال شنیده اند. دیدن اینکه در میان طیف وسیعی از جمعیت این مقدار شناخت و آگاهی از ارزهای دیجیتال وجود دارد، شگفت انگیز است.

در این رابطه بخوانید‌ : حمله آیس فیشینگ چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

این نظرسنجی شامل 10.371 بزرگسال بود که از (American Trends Panel) انتخاب شدند. این پنل با یک نمونه‌ گیری تصادفی ملی از آدرس‌ ها انتخاب می‌ شود و عوامل متعددی از جمله قومیت، حزب سیاسی، جنسیت و تحصیلات را در نظر می گیرد.

از اعضای پنل در مورد اینکه آیا اصلا در مورد ارزهای دیجیتال شنیده اند یا خیر، نظرسنجی ای انجام شد. نزدیک به یک چهارم(24 درصد) از شرکت کنندگان پاسخ دادند مطالب زیادی از ارزهای دیجیتال شنبده اند این در حالی بود که حدود دو سوم (62 درصد) از آنان پاسخ دادند کمی از ارزهای دیجیتال شنیده اند. تقریبا یک هشتم(18 درصد) چیزی از ارزهای دیجیتال نشنیده بودند. در  سوالات این نظرسنجی نیز تفاوت هایی بر اساس نژاد، جنسیت، سن و درآمد وجود دارد.

حدود 43 درصد از آسیایی‌ آمریکایی ها، اطلاعات زیادی در مورد ارزهای دیجیتال داشتند. تنها بین 25 تا 29 درصد از بقیه گروه‌ های قومی دیگر گزارش داده‌ اند که در مورد ارز دیجیتال آگاهی زیادی دارند. در حالی که نرخ‌ های سرمایه‌ گذاری در کریپتو در میان افراد با درآمد های مختلف متفاوت نبود، نرخ پاسخ‌ دهندگانی که ادعا می‌ کنند دانش بالایی از کریپتو دارند، به نسبت درآمد افزایش می‌ یابد. دقیقا مانند نرخ سرمایه گذاری در کریپتو، زمانی که صحبت از دانش درباره ارزهای دیجیتال شده، آگاهی افراد جوان و عموما مرد ها درباره ارزهای دیجیتال بیشتر بود.

در سال 2015، پیو یک نظرسنجی انجام داد که به جای ارزهای دیجیتال سوالات مشابهی (نه دقیقا یکسان) در مورد بیت کوین (BTC) مطرح کرد. در آن زمان نتایج کاملا متفاوت بود. در نظرسنجی تنها 1 درصد از شرکت‌ کنندگان گفتند خودشان روی بیت‌ کوین سرمایه‌ گذاری کرده‌ اند و 48 درصد از آن ها حتی اصلا نام بیت‌ کوین را نشنیده‌ بودند. پاسخ دهندگانی که نام بیت کوین را شنیده بودند بیشتر مردان سفید پوست تحصیل کرده با درآمد بالا بودند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین