/ اخبار بیت کوین / مایک نووگراتز (Mike Novogratz) می گوید: " سال 2020 باید سال درخشش بیت کوین (Bitcoin) باشد و قطعا همینطور خواهد بود"

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) می گوید: " سال 2020 باید سال درخشش بیت کوین (Bitcoin) باشد و قطعا همینطور خواهد بود"

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) می گوید: ” سال 2020 باید سال درخشش بیت کوین (Bitcoin) باشد و قطعا همینطور خواهد بود”

با وجود توقف بسیاری از بازارهای جهانی در بستر مجازی در میان همه گیر شدن کرونا ویروس ، برخی پیش بینی می کنند که اقتصاد جهانی در اوایل سال 2020 ممکن است شوک هایی را تجربه کند که از سقوط اقتصادی سال 2008 نیز عظیم تر باشند.

 

درست همانطور که کاربرد بیت کوین (BTC) با رکود بزرگ مالی سال 2008 در ارتباط است ، بنیانگذار شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) مایک نووگراتز (Mike Novogratz) سال 2020 را به عنوان سال موفقیت یا شکست قطعی این کریپتوکارنسی می داند.

 

در توئیتی که در تاریخ 22 مارس منتشر شده است – فقط چند ساعت پس از آنکه کنگره ایالات متحده آمریکا نتوانست به توافق دو حزب در مورد بسته پیشنهادی 2 تریلیون دلاری اقتصادی دست پیدا کند – نووگراتز نوشت:

 

“بیت کوین BTC $ طی چند ماه آینده همچنان بی ثبات خواهد بود ، اما وضعیت کلان فعلی همان دلیلی است که بیت کوین برای آن ایجاد شده است. امسال سال بیت کوین (BTC) خواهد بود و باید همینطور باشد. ”

 

هیچ ‌وقت نگذارید یک بحران خوب به هدر برود!

در اوایل ماه جاری ، بازارهای سنتی بدترین سقوط خود را  از سال 1987 متحمل شدند ، بیت کوین (Bitcoin)نیز سقوط 60 درصدی قیمت و کاهش به پایین ترین نرخ در حدود 3600 دلار در برخی اکسچنج ها را تجربه کرد.

 

همزمان با آغاز هفته پنجم سقوط اقتصادی جهان که با فروپاشی میزان تقاضا و جنگ قیمتی در بخش نفت تشدید شده است ، سرمایه گذاران وحشت زده به فروش دارایی های خود ادامه داده اند.

 

بازار سهام آسیا پس از بن بست گفتگوهای کنگره به شدت سقوط کرده است و معاملات آتی وال استریت (Wall Street) نیز به 5 درصد کاهش یافت.

 

ده روز پیش در حالی که سرمایه گذاران حتی دارایی های “پناهگاه امن” مانند طلا را نیز رها کردند نووگراتز تصریح کرد که بیت کوین (Bitcoin) نیز از تأثیر نقدینگی های شدید مصون نبوده است :

 

“[بیت کوین] همیشه برای سرمایه گذاران تحت هر شرایطی قابل اعتماد بوده است درواقع همه کریپتوکارنسی ها همینطور هستند و به نظر می رسد اعتماد جهانی در مورد تقریباً هر چیزی در حال نابودی است. ”

 

با این حال ، آخرین توییت او به فرصت های احتمالی این کریپتوکارنسی در میان بحران اقتصادی اشاره دارد.

 

طبق این دیدگاه ، بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک ابزار مبادله غیر قابل سانسور و ارز غیر تورمی ، دقیقاً به عنوان گزینه ای برای سیستم اقتصادی متزلزل جهان طراحی شده است.

 

نووگراتز در توئیتی که به دنبال اظهاراتش در مورد بیت کوین (Bitcoin) در روز گذشته منتشر شد ، از کنگره درخواست کرد که شکست “امداد دارایی‌های مشکل دار  (TARP) ”  را تکرار نکند ، صندوق کمک مالی جنجالی مصوب سال 2008 ، که برخی تصور می کنند هیچ تغییری در نقاط ضعف ساختاری سیستم ایجاد نکرده است.

 

در اوایل این هفته با توجه به جدایی ظاهری بیت کوین (Bitcoin) از بازارهای سنتی که در اثر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند ، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر عامل اکسچنج کریپتوی بایننس (Binance) نیز اظهار داشت که این بیماری همه گیر را باید به عنوان یک محرک ، و نه دلیل اصلی سقوط بازار اقتصادی جهان در نظر گرفت.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)