/ قانون‌گذاری / قانونگذار: آفریقای جنوبی چارچوب قوانین ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2022 معرفی می کند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قانونگذار: آفریقای جنوبی چارچوب قوانین ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2022 معرفی می کند

قانونگذار: آفریقای جنوبی چارچوب قوانین ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2022 معرفی می کند

نماینده و نهاد نظارتی افریقای جنوبی اعلام کرده است که در اوایل سال 2022، آفریقای جنوبی چارچوب قانونی جدیدی خواهد داشت که ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد.

محصولات با ریسک بالا

قانونگذار بخش مالی آفریقای جنوبی، اداره نظارت بر امور مالی (FSCA)، قرار است چارچوب قانونی جدیدی را که ارزهای دیجیتال را در اوایل سال 2022 پوشش می دهد، معرفی کند.

به گفته اوناتی کاملانا (Unathi Kamlana)، یکی از نماینده های این سازمان ، قوانین جدید تعیین می‌کند که معاملات کوین هایی مانند بیت کوین (BTC) چگونه انجام شوند. کاملانا در اظهارات خود در طی یک مصاحبه اظهار داشت که سازمان او، تمایلی به قانونی کردن محصولات بسیار پرخطر ندارد. این نماینده گفت:

«ما قصد داریم در ارائه محصولات پر ریسک به مشتریانی که از آن درکی ندارند، مداخله کنیم. باید بسیار مراقب آن محصولات باشیم و فقط به قانونی کردن آنها اکتفا نکنیم».

سازمان نظارت بر امور مالی، که ظاهراً در حال تهیه پیش نویس قوانین معامله کریپتو در ارتباط با سایر نهادهای نظارتی است، نحوه تعامل ارزها با محصولات مالی سنتی و همچنین تهدید احتمالی آنها برای ثبات مالی را، بررسی خواهد کرد.

ارزهای دیجیتال خطر سیستماتیک ندارند

با این حال، کاملانا در اظهارات خود تاکید می کند که ارزهای دیجیتال هنوز خطر سیستماتیکی برای ثبات بخش خدمات مالی ایجاد نمی کنند. با این حال، این نماینده گفت که این سازمان ، ارزهای دیجیتال را دارایی می داند نه ارز.

کاملانا با توجه به موضع اتخاذ شده توسط چندین کشور، از آفریقای جنوبی خواست تا از ارزهای دیجیتال خصوصی که به اندازه استیبل کوین های بانک های مرکزی پایدار و قابل اعتماد نیستند، اجتناب کنند.

کاملانا گفت: « به سرمایه‌گذاران خرد توصیه میکنم، تا نتیجه روند کار بانک مرکزی صبر کنند. بهترین نتیجه درخصوص استیبل کوین ها همان چیزی است که از ابتکار بانک مرکزی، با توجه به اعتبار و ثبات آنها، ناشی می شود».

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین