سال 2021 سال بسیار خوبی برای وال استریت و همچنین بازار کریپتو بوده است. روز دوشنبه، 3 ژانویه، با پیوستن شرکت اپل (NASDAQ: AAPL) به این صنعت، بازار به بالاترین حد خود در اولین روز معاملاتی سال رسید.

سهام اپل همچنین به بالاترین سقف قیمتی خود رسید و بدین ترتیب به اولین شرکتی تبدیل شد که به نقطه عطف 3 تریلیون دلاری رسید. با این حرکت، بزرگترین شرکت جهان موفق شد در نمودار سالانه از بزرگترین ارز دیجیتال جهان پیشی بگیرد.

در حالی که سود سهام اپل در سال گذشته به سطح خیره کننده 40 درصد رسیده است، رشد بیت کوین حدود 38 درصد بوده است. سرمایه گذاران اپل از این دستاوردها با نوسانات بسیار کم و آرامش خاطر بهره مند شده اند.

اما نباید فراموش کرد که بیت کوین همچنان توانسته است چندین دارایی دیگر را مجدد شکست دهد. بیت کوین توانسته است در سال گذشته از چندین غول فناوری دیگر پیشی بگیرد.

در سال 2022، چه چیزی در انتظار بیت کوین است؟

سه ماهه چهارم سال 2021 آنطور که بسیاری از سرمایه گذاران انتظار داشتند قیمت بیت کوین به سطح 100 هزار دلار برسد، صعودی نبود. بیت کوین در سه ماهه گذشته نوسان زیادی را تجربه کرد و پس از رسیدن به رکورد 69،000 دلار در ماه قبل، در کل دسامبر 2021 با روند نزولی معامله شد.

برخی از تحلیلگران همچنین بر این باورند که بیت کوین می تواند روند صعودی را تا نیمه سال 2022 از سر گیرد. در حالی که همچنان سطح امید بالاست، بازار ارزهای دیجیتال هنوز در شرایط مطلوبی قر ار نگرفته است.

از سوی دیگر، معیارهای درون زنجیره ای بیت کوین، همچنان سیگنال هایی از قدرت را نشان می دهند. عرضه غیرنقدی بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است، به این معنی که مقدار زیادی از بیت کوین از اکسچنج ها برداشت شده و از دسترس خارج می شوند.

علاوه بر این، شبکه بیت کوین به طور کامل از ممنوعیت ماینینگ بیت کوین چین بهبود یافته است. در آخر هفته گذشته، هش ریت ماینینگ بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید که نشان دهنده افزایش مشارکت ماینرها است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *