/ اخبار اتریوم / شبکه بیت کوین به طور متوسط 95 هزار دلار به ازای هر 1 دلار کارمزد تسویه می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شبکه بیت کوین به طور متوسط 95 هزار دلار به ازای هر 1 دلار کارمزد تسویه می کند

شبکه بیت کوین به طور متوسط 95 هزار دلار به ازای هر 1 دلار کارمزد تسویه می کند

کارایی تسویه بیت کوین بهبود یافته است، یعنی می توان مبلغ بیشتری را با کارمزد تراکنش کمتر منتقل کرد.

اخیراً روند تسویه ارزش شبکه بیت کوین به طور پیوسته در حال بهبود بوده است و مبالغ بیشتری با کارمزدهای کمتر تسویه شده است.

در هفته گذشته، شبکه بیت کوین به ازای هر 1 دلار کارمزد به طور متوسط 95،142 دلار را انتقال داده یا تسویه کرده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

راندمان تسویه درون زنجیره ای از ماه می، به تدریج افزایش یافته است و در طول چرخه صعودی سرمایه بیشتری در سراسر شبکه جابجا شده است.

دیلان لکلیر (Dylan LeClair)، تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای، این بررسی را با استفاده از داده‌های تحلیلی گلس نود (Glassnode) انجام داد. مقدار آن با تقسیم میانگین حجم تراکنش بر کارمزد به دست می آید.

هزینه های تسویه نهایی تنها 0.00105٪ از کل ارزش انتقالی 451.3 میلیارد دلار بوده است.

بر اساس داده های کریپتو فیز (CryptoFees)، بیت کوین در لیست شبکه ها بر اساس کارمزد تراکنش های روزانه، در رتبه هفتم قرار دارد. میانگین هفت روزه بیت کوین حدود 678،000 دلار است بنابراین بیت کوین پس از اتریوم (Ethereum)، یونی‌سواپ (Uniswap)، زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain)، سوشی‌ سواپ (SushiSwap)، آوه (Aave) و کامپوند (Compound) قرار می‌ گیرد.

اتریوم در حال حاضر 53 میلیون دلار کارمزد روزانه پردازش می کند که 98.7 درصد بیشتر از شبکه بیت کوین است. بیت کوین و اتریوم را نباید از نظر ارزش انتقالی و کارمزد مقایسه کرد، زیرا دارای دو ماهیت متفاوت هستند. بیت کوین یک ابزار ذخیره ارزش و اتریوم یک شبکه قرارداد هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز است.

میانگین حجم تراکنش اتریوم تقسیم بر کارمزدها، به ازای هر دلار کارمزد فقط 139 دلار است.

کارایی تسویه حساب شبکه اتریوم کاهش یافته است زیرا ارزش بیشتری برای شبکه ایجاد شده است و با رشد دیفای (DeFi) و NFT در 18 ماه گذشته، تقاضای بسیار بیشتری برای آن به وجود آمده است.

طبق گزارش بیت این فور چارتز (Bitinforcharts)، در حال حاضر میانگین کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین حدود 2.13 دلار است. میانگین کارمزد شبکه اتریوم نیز 42.58 دلار است. طبق گزارشی در روز گذشته ، کارمزد تراکنش های بیت کوین در سال جاری بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

میانگین کارمزد اتریوم و بیت کوین

این تفاوت میانگین کارمزد تراکنش بین دو شبکه، از اواخر جولای افزایش یافته است.مشکلات کارمزد شبکه اتریوم را می‌توان با استفاده از شبکه‌های لایه دوم دور زد. میزان پذیرش شبکه‌های لایه دوم طی چند ماه گذشته افزایش یافته و به ارزش کل قفل شده این شبکه ها به 6.87 میلیارد دلار رسیده است.

همچنین بخوانید : استیبل کوین چیست و چگونه کار میکند؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین