/ اخبار بیت کوین / سه دلیل صعود قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 17000 دلار و آغاز روند صعودی پارابولیک جدید

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سه دلیل صعود قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 17000 دلار و آغاز روند صعودی پارابولیک جدید

سه دلیل صعود قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 17000 دلار و آغاز روند صعودی پارابولیک جدید

قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار از دسامبر 2017 از 17،000 دلار فراتر رفت و روند صعودی فعلی خود را ادامه داد. این جهش پس از آن رخ داد که بیت کوین (BTC) از الگوی پارابولیکی قبلی خود خارج شد ، که در ابتدا موجب نگرانی شده بود.

 

سه عامل احتمالاً در روند صعوی فعلی موثر بوده اند: یک روند پارابولیکی جدید ، حفظ قیمت بالاتر از 16000 دلار و عدم تاثیر فشار فروش نهنگ ها بر بیت کوین (Bitcoin).

روند پارابولیک جدید

طبق گزارش کوین تلگراف در شانزدهم نوامبر ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) به پایین تر از الگوی پارابولیکی که مربوط به ماه سپتامبر است سقوط کرد.

 

اگرچه این حرکت نگران کننده به نظر می رسید ، روندهای پارابولیک جدید می توانند در یک چرخه صعودی مجددا ظاهر شوند. به همین ترتیب ، وقتی بیت کوین (BTC) به زیر الگوی پارابولیکی سقوط کرد ، برخی از تحلیلگران گفتند که بیت کوین (BTC) می تواند روند صعودی پارابولیک جدیدی را تشکیل دهد.

 

به طور معمول ، وقتی بیت کوین (Bitcoin) چنین سقوطی را تجربه می کند و وارد یک چرخه نزولی کوتاه مدت می شود ، قیمت به سرعت سقوط می کند و می تواند تا 80 درصد اصلاح شود. در مورد بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته قیمت به طور پایدار بالای 16000 دلار باقی مانده است.

 

ثبات بیت کوین (Bitcoin) احتمال افت شدید در کوتاه مدت را کاهش داد و درنهایت بیت کوین (BTC) را به سطوح بالا سوق داد.

 

پایداری قیمت بالای 16000 دلار عاملی کلیدی بود

حفظ ثبات بیت کوین (Bitcoin) بالاتر از 16000 دلار پس از سقوط به 15،800 دلار در 16 نوامبر ، مهمترین عامل افزایش قیمت بود.

 

پیش بینی هایی مبنی بر اصلاح شدید بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت بیان می شد. به عنوان مثال ، پس از اعلام مثبت بودن نتایج آزمایش واکسن مدرنا (Moderna) قیمت طلا سقوط کرد. بیت کوین (BTC) نیز با سطح مقاومت شدید در 17000 دلار مواجه شد و عبور از این منطقه دشوار شد.

 

با این حال ، مومنتوم بیت کوین (Bitcoin) برای آغاز یک روند صعودی گسترده پرقدرت بود و این موارد مانع صعود آن نشد. به دلیل پایداری و ثبات بیت کوین (BTC) پس از خارج شدن از روند پارابولیکی ، معامله گران اظهار داشتند که الگوی تکنیکال خوش بینانه است.

 

روندهایی که معمولاً در دوره های صعودی به وجود می آیند نیز در این روند مشاهده شده اند. طبق اطلاعات شرکت تحلیلی اینتودبلاک (Intotheblock) ، حدود 99 درصد از آدرس های دارای بیت کوین (Bitcoin) در سود هستند :

 

“تقریباً 99 درصد از آدرس هایی که در حال حاضر بیت کوین (BTC) در اختیار دارند در سود هستند. فقط 164.11 ‘هزار آدرس وجود دارد که 44.91 هزار بیت کوین (BTC) را خریداری کرده اند و در زیان هستند. به زودی شاهد سود 100 درصدی برای تمامی آدرس های دارای بیت کوین (Bitcoin) خواهیم بود.”

برخی ممکن است بگویند که این شاخص نشان می دهد بسیاری از سرمایه گذاران می توانند اقدام به فروش برای کسب سود کنند و بنابراین منجر به سقوط قیمت شوند. اما ، همانطور که بلومبرگ گزارش داد ، این رالی شامل مشارکت کمی در جریان اصلی بوده ، که باعث می شود احتمال فروش طی روند صعودی کمتر شود.

 

فشار فروش نهنگ ها بر بیت کوین (Bitcoin) تاثیری نگذاشت

در ماه نوامبر ، کوین تلگراف گزارش داد که نهنگ ها و ماینرها مقادیر زیادی بیت کوین (Bitcoin) را به فروش می رسانند. این بدان معنی است که فشار فروش قابل توجهی در ماه گذشته بر بیت کوین (Bitcoin) وارد شده است.

 

با این حال ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) با وجود فشار فروش زیادی که نهنگ ها بر آن وارد کرده اند  به 17000 دلار رسیده است.

 

در تاریخ 15 نوامبر ، کوین تلگراف همچنین گزارش داد که یک نهنگ 100 میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) را در بای بیت (Bybit) به فروش رسانده است.

 

در آن زمان ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) کمی کمتر از 16000 دلار بود ، یعنی حدود 15900 دلار معامله می شد. افزایش اخیر قیمت به بالای 17000 دلار نشان می دهد که در چند روز گذشته بسیاری از نهنگ ها اقدام به فروش کرده اند.

 

ترکیبی از پایداری بیت کوین (Bitcoin) ، ایجاد یک روند پارابولیکی جدید و عدم تاثیر فشار فروش نهنگ ها بر بیت کوین (BTC) ، چشم انداز خوشبینانه ای را در میان مدت نشان می دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید