/ اخبار بیت کوین / ریزش 300 میلیارد دلاری بازار کریپتوکارنسی همزمان با افت تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) به کمترین سطح 3 سال اخیر

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ریزش 300 میلیارد دلاری بازار کریپتوکارنسی همزمان با افت تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) به کمترین سطح 3 سال اخیر

ریزش 300 میلیارد دلاری بازار کریپتوکارنسی همزمان با افت تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) به کمترین سطح 3 سال اخیر

بازار کریپتوکارنسی روز سه شنبه 200 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد و افت هفتگی 300 میلیارد دلاری را ثبت کرد. از زمان دستیابی بیت کوین (BTC) به رکورد ماه آوریل و بعد از آن اوج آلتکوین ها در اوایل ماه می ، روند نزولی بازار آغاز شد. در پی افت 1.1 تریلیون دلاری از آن زمان ، تاثیر رشد سه ماهه قبلی به طور کامل از بازار کریپتو محو شده است.

 

ریزش اخیر همزمان با کاهش قابل توجهی در حجم تراکنش های بلاکچین (blockchain) بیت کوین (Bitcoin) رخ داده است. در تاریخ 30 می ، بر اساس داده های بیت اینفوچارتز (Bitinfocharts) ، تعداد تراکنش های روزانه بیت کوین (Bitcoin) به 175،000 کاهش یافت که کمترین میزان طی تقریباً سه سال اخیر از سپتامبر 2018 است.

 

تعداد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) در ژانویه 2021 به 392،000 رسید و تا 15 آوریل ، دو روز پس از اوج قیمت بیت کوین (Bitcoin) ، نسبتاً ثابت بود. از آن زمان به بعد ، هر دو روند نزولی داشته اند و تراکنش ها بیش از 50 درصد در ماه می کاهش یافت.

 

الگوی مشابهی نیز در اتر (ETH) مشاهده شد و تراکنش های روزانه اتر (Ether) از 1.6 میلیون در 11 می (در روز صعود قیمت این کوین) به 1 میلیون در 6 ژوئن کاهش یافت که به طور کلی 37.5 درصد افت داشته است.

 

تعداد تراکنش های درون زنجیره ای به دلیل استفاده بیت کوین (Bitcoin) از لایتنینگ نتورک و استفاده اتر (Ether) از تعداد زیادی پروتکل لایه دوم ، اطلاعات کاملی از وضعیت بیت کوین (Bitcoin) یا اتر (Ether) ارائه نمی کند.

 

ارزش دلاری کوین های قفل شده در لایتنینگ نتورک از زمان ثبت رکورد 76 میلیون دلاری در 14 آوریل ، به شدت کاهش یافت و در زمان نگارش این مطلب به 47 میلیون دلار رسید.

 

پیش بینی معامله گران در خصوص ادامه روند نزولی ضد و نقیض است. برخی نسبت به مسیر قیمت بیت کوین (Bitcoin) خوشبین هستند در حالی که برخی دیگر با این پیش بینی های صعودی مخالفند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)