/ قانون‌گذاری / رئیس RACIB : روسیه هیچ اقدامی برای قانونگذاری رمزارز ها انجام نمی دهد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس RACIB : روسیه هیچ اقدامی برای قانونگذاری رمزارز ها انجام نمی دهد

رئیس RACIB : روسیه هیچ اقدامی برای قانونگذاری رمزارز ها انجام نمی دهد

قانون اخیر در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال(On Digital Financial Assets) از دید طرفداران صنعت کریپتو در روسیه، کامل و کافی نبوده است.

به گفته یکی از حامیان این صنعت، با توجه به پذیرش اولین قانون ارز های دیجیتال در ژانویه 2021 توسط روسیه، بازار ارز های دیجیتال این کشور هنوز تا حد زیادی قانونمند نشده و همچنان با عدم قطعیت زیادی همراه است.

یوری پریپاچکین(Yury Pripachkin)، رئیس انجمن ارزهای دیجیتال، هوش مصنوعی و بلاکچین(Blockchain)روسیه، (RACIB) اعلام کرد: قوانین حال حاضر ارز دیجیتال روسیه، تنها نیمی از اقدامات هستند و هیچ ارتباطی با راه حل های سیستماتیک ندارند.

وی طی  یک مصاحبه با (RBC)، به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرد که طی چهار سال گذشته چندین دستور پیاپی برای تصویب مقررات رمزارز ها صادر کرده است. این مدیر اجرایی از رشد ارزش بازار ارزهای دیجیتال از 200 میلیارد دلار در سال 2017 به 2.7 تریلیون دلار در حال حاضر اشاره کرد و گفت قانون گذاران روسیه عملا هیچ کاری برای بهره مندی از این ارزش انجام نداده اند.

پریپاچکین گفت: روسیه هیچ کاری برای قانون گذاری بازار کریپتوی روسیه که 10 درصد از بازار جهانی رمزارز ها را به خود اختصاص داده، انجام نداده است. وی افزود: وسعت بازار ارزهای دیجیتال در روسیه با بودجه سالانه 270 میلیارد دلاری فدرال قابل مقایسه است.

پریپاچکین ادعا کرد  قانون ارز های دیجیتال روسیه در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال مبنای قانونی را برای ارز های دیجیتال فراهم می‌کند، اما بخش هایی مانند قرارداد های هوشمند را در بر نمی گیرد و فعالیت‌ هایی مانند استخراج، صدور و مالیات را قانون گذاری نمی کند.

آنا ماکسیمنکو(Anna Maximenko)، وکیل شرکت حقوقی بین المللی Debevoise & Plimpton نیز معتقد است مقررات فعلی بازار رمزارز ها در روسیه ، محدود به تعریف ارز دیجیتال و چند جنبه دیگر مانند ممنوعیت پرداخت(درگاه) رمزارز ها شده است.

ماکسیمنکو گفت جنبه های دیگر مانند اکسچنج ها و الزامات سرمایه گذاری، مواردی هستند که هنوز قانونگذاری نشده اند. به گفته این کارشناس عدم قانون گذاری منجر به وضعیتی می شود که هیچ اکسچنج رمزارزی در روسیه ثبت نمی شود و ساکنان همچنان از خدمات اکسچنج های خارجی مانند، بایننس(Binance)، هوبی گلوبال(Huobi Global)، پکس فول (Paxful) و … استفاده می کنند.

ماکسیمنکو افزود با توجه موضع گیری منفی بانک مرکزی روسیه در برابر رمزارز ها، ممکن است هیچ اکسچنج روسی ای نداشته باشیم.

این اخبار در حالی منتشر می شود که دولت روسیه علاقه بیشتری به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین(BTC) نشان می دهد و برخی از وزارتخانه ها پیشنهاد استخراج رمزارز ها را ارائه می دهند.

با این حال، دولت روسیه همچنان نسبت به بیت کوین(BTC) بدبین است و چون سرمایه گذاری در حوزه کریپتو در بین سرمایه گذاران محلی بسیار محبوب شده، بانک مرکزی روسیه به دنبال محدود کردن تراکنش های مرتبط با اکسچنج ها است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)