/ قانون‌گذاری / رئیس بانک انگلستان : ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت توسط مجرمان استفاده می شوند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس بانک انگلستان : ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت توسط مجرمان استفاده می شوند

رئیس بانک انگلستان : ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت توسط مجرمان استفاده می شوند

اندرو بیلی(Andrew Bailey)، رئیس بانک انگلستان هشدار داد که دارایی‌های دیجیتال، برای فعالیت‌های مجرمانه ابزار پرداخت خطرناکی را فراهم می‌کنند.

اندرو بیلی: ارز دیجیتال به فعالیت‌های مجرمانه کمک می کند

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین که توسط بانک مرکزی بریتانیا سازماندهی شد، گفت ظهور ارزهای دیجیتال به فعالیت‌های غیرقانونی کمک می‌کند.

به گفته وی: «می ترسم شواهد نشان دهد ابزارهای پرداخت دیجیتال، به ویژه دارایی های دیجیتال، به عنوان ابزاری برای فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد.»

در این رابطه بخوانید‌ : بلاکچین (Blockchain) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بیلی بارها در مورد جنبه های مختلف ارزهای دیجیتال هشدار داده است. او در ماه می گفت: «صادقانه بگویم، من در مورد دارایی های دیجیتال تردید دارم، زیرا آنها خطرناک هستند و اشتیاق زیادی برای آن وجود دارد.»

او همچنین اظهار داشت که ارزهای دیجیتال «ارزش ذاتی» ندارند. با این حال، رئیس بانک انگلستان اضافه کرد این به این معنی نیست که مردم برای آنها ارزش قائل نیستند و خاطرنشان کرد «آنها می توانند ارزش ظاهری داشته باشند.» با این حال، بیلی تاکید کرد: « فقط در صورتی روی آنها سرمایه گذاری کنید که آماده از دست دادن پول خود باشید.»

رئیس بانک انگلستان تنها کسی نیست که نگران استفاده از ارز دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی است. کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز در ماه می گفت ارزهای دیجیتال می توانند در پولشویی استفاده شوند.

جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری ایالات متحده، چندین بار در سال جاری در مورد استفاده از ارز دیجیتال در تامین مالی فعالیت های غیرقانونی صحبت کرده است. در ماه فوریه، او بر اهمیت مقررات ارز دیجیتال برای اطمینان از عدم استفاده از بیت کوین (bitcoin) و ارزهای دیجیتال در معاملات غیرقانونی تاکید کرد.

علاوه بر این، جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور ایالات متحده در ماه اکتبر گفت: «ایالات متحده 30 کشور را گرد هم می آورد تا همکاری خود را در مبارزه با جرایم سایبری، بهبود همکاری اجرای قانون، جلوگیری از استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال و تعامل دیپلماتیک با این موضوعات تسریع بخشد.»

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید