/ قانون‌گذاری / جروم پاول رئیس فدرال رزرو : رمزارز ثبات مالی را به خطر نمی اندازد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

جروم پاول رئیس فدرال رزرو : رمزارز ثبات مالی را به خطر نمی اندازد

جروم پاول رئیس فدرال رزرو : رمزارز ثبات مالی را به خطر نمی اندازد

پس از اینکه فدرال رزرو اعلام کرد خرید اوراق قرضه را دوبرابر می کند، ارزش بازار کریپتو به 2.2 تریلیون دلار افزایش یافت و نرخ بهره فعلا ثابت خواهد ماند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از اتخاذ این تصمیم یک کنفرانس خبری برگزار کرد که در آن به چندین موضوع در خصوص اقتصاد ایالات متحده و نگرانی های فعلی برای ثبات مالی این کشور پرداخت.

ارزش کل بازار کریپتو در نمودار روزانه 2.2 تریلیون دلار است. منبع: TradingView.com

هنگامی که از پاول در مورد خطرات و مسائل سیستمی که می تواند بر ثبات مالی ایالات متحده تاثیر بگذارد، سؤال شد، وی چهار موضوع اساسی را بیان  کرد که خود فدرال رزرو به آنها تعهد دارد :

1. پاول معتقد است ارزش‌ گذاری دارایی‌ ها، تا حدودی افزایش یافته است.

2. بدهی‌ های کسب‌ و کارها و خانوارها: خانوارها در وضعیت مالی بسیار مناسبی هستند و کسب‌ و کارها در واقع بدهی‌ های زیادی دارند، اما نرخ بهره پیش فرض آنها بسیار پایین است.

3. ریسک فاندینگ: پاول ادعا می کند که فدرال رزرو این بازار را آسیب پذیر می داند و اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در این هفته را تحسین کرد.

4. استفاده از اهرم در موسسات مالی کم است و به این معناست که میزان سرمایه در بازار زیاد است.

در ادامه، پاول از سناریوهایی تحت عنوان خطرات احتمالی نام برد، که از ظهور نوع جدید کووید و احتمال نگران کننده مقاوم بودن آن در برابر واکسن ها شروع می شود. برخی از حملات سایبری موفقیت آمیز که می تواند یک موسسه مالی بزرگ را نابود کند، می ترسند. این تنها سناریویی است که نمی دانند چگونه با آن برخورد کنند.

اگرچه سوال این خبرنگار به وضوح به منظور ارزیابی خطرات ناشی از صنعت کریپتو بود، پاول اشاره ای به آن نکرد و هنگامی که دوباره از او پرسیدند آیا این موضوع برای او نگران کننده است یا خیر، پاول پاسخ داد: من فکر می‌ کنم نگرانی‌ هایی که در حال حاضر وجود دارد، نگرانی‌ های ثبات مالی نیستند.

با این حال، رئیس فدرال رزرو، ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی‌ های سفته‌ بازی می‌ بیند که خطرناک هستند و هیچ پشتوانه ای ندارند و ممکن است مشکلاتی برای کسانی رخ دهد کهمتوجه نیستند در حال خریدن چه چیزی هستند.

پاول همچنین فکر می‌ کند که برخی رویدادها در بازار کریپتو، مانند استفاده از اهرم باید بررسی شود، اما این موضوع در صلاحیت فدرال رزرو نیست.

پاول فکر می کند استیبل کوین ها می توانند مقیاس پذیر شوند

پاول مانند چین طرفدار سرکوب ارزهای دیجیتال در ایالات متحده نیست، اما نگرانی هایی در خصوص سایر خطرات احتمالی دارد و موافق است که باید مقررات خاصی در این زمینه وجود داشته باشد. او از گزارش گروه کاری بایدن در مورد استیبل کوین ها حمایت می کند.

اگرچه، از آنجاییکه این گزارش نتوانست مباحث نظارتی و قانونگذاری را به وضوح ارائه کند و خواستار لایحه جدیدی برای محدود کردن انتشار استیبل کوین و فعالیت‌ های مرتبط با بازخرید و نگهداری دارایی‌ های ذخیره‌سازی برای نهادهایی بود که موسسات سپرده‌گذاری بیمه‌ شده هستند، بسیاری را ناامید کرد.

این گزارش تمام وظایف را بر دوش کنگره می‌ اندازد و استیبل کوین‌ ها را یک ریسک احتمالی سیستمی می‌ داند و می‌ خواهد آن‌ ها را از داشتن قدرت اقتصادی بیش از حد باز دارد، بیانیه‌ ای که طبق آن دولت نمی‌ خواهد چنین رقیب قدرتمندی در صنعت بانکداری داشته باشد.

از دیدگاه پاول، استیبل کوین‌ ها اگر به درستی قانونگذاری شوند مطمئنا می‌ توانند بخش مفید و کارآمدی در سیستم مالی برای خدمت به مصرف‌ کننده باشند، و از آنجایی که در حال حاضر هیچ مقرراتی وجود ندارد، او فکر می‌ کند این دارایی ها پتانسیل مقیاس‌ پذیری را دارند، به ویژه اگر قرار بود با یکی از شبکه های فناوری بسیار بزرگ موجود مرتبط شوند.

شما می‌توانید یک شبکه پرداخت داشته باشید که از نظر سیستمی مهم باشد و مقررات و حفاظت‌ های مناسبی نداشته باشد. عموم مردم برای اطمینان از امن و قابل اعتماد بودن سیستم های پرداخت به دولت و به ویژه فدرال رزرو متکی هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید