/ اخبار بیت کوین / تقاضای برق برای ماینینگ بیت کوین در تگزاس تا سال 2023 می تواند 5 برابر افزایش یابد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تقاضای برق برای ماینینگ بیت کوین در تگزاس تا سال 2023 می تواند 5 برابر افزایش یابد

تقاضای برق برای ماینینگ بیت کوین در تگزاس تا سال 2023 می تواند 5 برابر افزایش یابد

در حالی که تگزاس مشتاق تبدیل شدن به قطب جهانی برای عملیات ماینینگ بیت کوین (BTC) است، ساکنان نگرانند که شبکه برق نتواند این بار را مدیریت کند.

از آنجایی که ایالت تگزاس با هجوم سریع عملیات ماینینگ بیت کوین مواجه است، زیرساخت های الکتریکی آن باید تا سال 2023 از 5000 مگاوات انرژی اضافی مورد نیاز این صنعت پشتیبانی کند.

صنعت ماینینگ بیت کوین در تگزاس در حال حاضر حدود 500 تا 1000 مگاوات برق مصرف می کند.

شورای قابلیت اطمینان الکتریکی تگزاس (ERCOT) پیش بینی می کند که تقاضا تا سال 2023 تا 5 برابر افزایش یابد و طبق گزارشات به دنبال تامین 3000 تا 5000 مگاوات اضافی می باشد.

این افزایش مصرف در حالی صورت می‌ گیرد که ایالت Lone Star قصد دارد به میدا 20 درصد از کل عملیات ماینینگ بیت کوین در جهان تبدیل شود. از زمانی که دولت چین در اوایل سال جاری رسما ماینینگ بیت کوین را ممنوع کرد، تگزاس به مقصد مورد علاقه ماینر های بیت کوین تبدیل شد.

پس از سرکوب چین این ایالت روی تبدیل تگزاس به بهشتی برای ماینر های کریپتو که اکنون می توانند از تخفیف 10 ساله مالیاتی، اعتبار مالیات بر فروش و آموزش نیروی کار تحت حمایت دولت برخوردار شوند، سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، برخی از ساکنان تگزاس نگران هستند که شبکه برق موجود نمی تواند به این تقاضا پاسخ دهد.

مدیریت ایالتی شبکه برق شرکت ارکات (ERCOT) در فوریه 2021 زمانی که خاموشی منطقه را در طول یک سرمای شدید فرا گرفت و برق حدود 5 میلیون نفر از ساکنان طی چند روز قطع شده بود ، تحت نظارت شدید قرار گرفت.

طبق گزارشی که توسط ارکات در 19 نوامبر صادر شد اطمینانی از رفع مشکلات شبکه برق حاصل نشد. امل احمد (Amal Ahmed)، خبرنگار تگزاس آبزرور (Texas Observer) در 22 نوامبر در توییتی بیان کرد:

گزارش ارزیابی فصلی جدید (در اصل یک پیش‌ بینی) از ارکات نشان می‌ دهد که این آژانس به هیچ وجه رویکرد خود را تغییر نداده است تا واقعا برای شرایط سخت آماده شود.

برخی از ماینر ها تلاش کرده اند تا ترس ساکنان را در مورد تخلیه احتمالی منابع کاهش دهند. تگزاس استاندارد (Texas Standard) در 21 اکتبر گزارش داد که برخی از ماینر های بیت کوین با ارائه دهندگان برق همکاری می کنند تا از پایداری شبکه اطمینان حاصل شود.

در همین حال، برخی دیگر قصد دارند با استفاده از منابع انرژی جایگزین کاملا تجدیدپذیر مانند گاز طبیعی، برای سبزتر شدن عملیات ماینینگ بیت کوین، اقدام کنند.

در حال حاضر هیچ اظهار نظری از سوی دولت تگزاس برای رسیدگی به مشکلات بالقوه ای که ممکن است از افزایش تقاضای برق از سوی ماینرهای کریپتو ایجاد شود، صورت نگرفت.

همانطور که توسط تگزاس استاندارد پیشنهاد شده است، ماینر ها می‌ توانند در دوره های اوج مصرف دستگاه های خود را خاموش کنند و یا اگر بخواهند در دوره‌ های اوج مصرف همچنان روشن بمانند، به ازای هر کیلووات بر ساعت موظف به پرداخت هزینه بیشتری هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)