/ اخبار بیت کوین / بیت کوین (Bitcoin) به 14.700 دلار رسید ، 3 دلیل که نشان می دهد این روند صعودی ممکن است اوج های تاریخی جدیدی را رقم بزند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین (Bitcoin) به 14.700 دلار رسید ، 3 دلیل که نشان می دهد این روند صعودی ممکن است اوج های تاریخی جدیدی را رقم بزند

بیت کوین (Bitcoin) به 14.700 دلار رسید ، 3 دلیل که نشان می دهد این روند صعودی ممکن است اوج های تاریخی جدیدی را رقم بزند

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در 5 نوامبر از 14،700 دلار فراتر رفت و این روند صعودی مشابه چندین شاخص آشنا و داده های درون زنجیره ای است که در سال 2017 نیز مشاهده شده بود.

 

از نوامبر تا دسامبر سال 2017 ، قیمت بیت کوین (BTC) روند صعودی پارابولیکی را تجربه کرد و به رکورد قیمت 20،000 دلار رسید.

 

سه دلیل وجود دارد که نشان  می دهد بیت کوین (Bitcoin) در ماه های آینده روند مشابهی را تجربه می کند. اول ، چرخه پس از هالوینگ در حال اجرا است. دوم ، شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان می دهد احتمال افزایش بیشتر قیمت وجود دارد. سوم ، این روند صعودی حداقل در بازار مشتقات از نظم خارج نشده است.

 

شاخص (RSI) نشان می دهد که بیت کوین (Bitcoin) در وضعیت اشباع خرید نیست

پلن بی (PlanB) ، سازنده شاخص انباشت به جریان (S2F) ، نمودار طولانی مدت (RSI) بیت کوین (Bitcoin)  را به اشتراک گذاشت. شاخصی که میزان خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد یک دارایی را اندازه گیری می کند ، وضعیت فعلی شاخص نشان می دهد که بیت کوین (BTC) همچنان در سطح خنثی است.

شاخص مقاومت نسبی بیت کوین. منبع:  PlanB

اگرچه بیت کوین (Bitcoin) طی یک ماه از 10،500 دلار به 14،600 دلار رسیده است ، (RSI) نشان می دهد که همچنان فضای بیشتری برای ادامه روند صعودی وجود دارد.

 

به عنوان مثال ، در دسامبر 2017 ، شاخص (RSI) بیت کوین (Bitcoin) از 95 واحد فراتر رفت. وقتی این شاخص بیش از 75 باشد ، معامله گران شروع به خرید بیش از حد دارایی می کنند. در حال حاضر ، مقاومت نسبی بلند مدت بیت کوین (BTC) زیر 70 واحد است.

 

چرخه پس از هالوینگ مانند گذشته در حال شکل گیری است

در سال 2017 ، یکی از فاکتور های اصلی روند صعودی بیت کوین (Bitcoin) ، هالوینگ آن در سال 2016 بود. هالوینگ پاداش بلاک ، که تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد ، باعث می شود که میزان عرضه بیت کوین (BTC) توسط ماینرها به نصف کاهش یابد.

 

کند شدن روند عرضه بیت کوین (Bitcoin) منجر به کاهش کلی واریز بیت کوین (BTC) به اکسچنج ها می شود و در نتیجه موجودی آن کاهش می یابد.

 

آخرین هالوینگ در ماه می سال 2020 اتفاق افتاد و در سال 2017 ، بیت کوین (Bitcoin) ماه ها پس از این رویداد روند صعودی را تجربه کرد. رالی فعلی بیت کوین (Bitcoin) مطابق با روندهای صعودی کلان قبلی آن است.

 

فروشندگان کمتری در بازار نقدی وجود دارد

در طول پنج روز گذشته ، فاندینگ ریت بیت کوین (Bitcoin) در اکسچنج های اصلی ، به ویژه در بایننس فیوچرز (Binance Futures) منفی بوده است. این نشان می دهد که اکثر بازارهای آتی در حال فروش بیت کوین(BTC) بوده اند.

 

هنگامی که فاندینگ ریت بازار آتی بیش از 0.01 درصد باشد ، روند صعودی بی نظم تلقی می شود. در هفته های اخیر ، فاندینگ ریت بیت کوین (BTC) بین -0.01 درصد تا 0.01 درصد متغیر بوده است ، که یک بازار مشتقه نسبتاً خنثی را نشان می دهد.

 

علاوه بر کاهش فروشندگان بازار آتی ، در بازار نقدی نیز تعداد فروشندگان كمتري وجود دارد. طبق گزارش (TensorCharts) ، تعداد محدودی سفارش فروش در سطح 15000 دلار وجود دارد ، اما فروشندگان زیادی در آن سطح و بالاتر از آن وجود ندارد.

سفارشات فروش بیت کوین در بایننس. منبع:  TensorCharts.com

از آنجا که مقاومت کمی بین 15000 تا 20000 دلار وجود دارد ، احتمال دستیابی به رکوردهای قیمتی جدید در ماه های آینده افزایش می یابد.

 

اگر چرخه فعلی مشابه چرخه پس از هالوینگ سال 2017 باشد ، بیت کوین (Bitcoin) در سه ماهه دوم سال 2021 به اوج خود می رسد. در این صورت ، این احتمال وجود دارد که بیت کوین (BTC) حتی از 20000 دلار نیز فراتر رود.

 

روند فعلی مومنتوم پرقدرتی را برای بیت کوین (Bitcoin) به تصویر می کشد زیرا ماینرها شروع به فروش بیت کوین (BTC) کرده اند و بازار فشار فروش ماینرها را جذب می کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین