/ اخبار بیت کوین / بیت کوین (Bitcoin) آماده دستیابی مجدد به سطح 10 هزار دلار همزمان با ادامه صعود الگوراند (Algorand) و تزوس (Tezos)

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین (Bitcoin) آماده دستیابی مجدد به سطح 10 هزار دلار همزمان با ادامه صعود الگوراند (Algorand) و تزوس (Tezos)

بیت کوین (Bitcoin) آماده دستیابی مجدد به سطح 10 هزار دلار همزمان با ادامه صعود الگوراند (Algorand) و تزوس (Tezos)

روند قیمت بیت کوین (Bitcoin) به تازگی کمی ضعیف شده است ، اما در حالی که بیت کوین (BTC) برای یک جهش دیگر به 10،000 دلار آماده می شود ، سطوح پشتیبانی اصلی نیز حفظ می شوند.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در طول هفته ضعیف عمل کرده است. با این حال ، سطح پشتیبانی کلیدی حفظ شده است و این امر همچنین موجب ادامه صعود بسیاری از آلتکوین ها مانند تزوس Tezos (XTZ) و آلگوراند (ALGO) شده است که در 11 جولای به ترتیب بیش از 9 و 17 درصد جهش یافتند.

 

افزایش شدید قیمت آلتکوین ها معمولاً زمانی رخ می دهد که وضعیت بیت کوین (Bitcoin) آرام بماند و این همان چیزی است که ما در دو ماه گذشته شاهد آن بوده ایم. سؤال اینجاست که این وضعیت چه مدت طول خواهد کشید و آیا این دارایی برتر آمادگی آزمایش جدید سطح مقاومت 10،000 دلاری را دارد یا خیر؟

عملکرد روزانه بازار کریپتو. منبع:  Coin360

 

قیمت بیت کوین (Bitcoin) سطح بالاتر از 9000 دلار را به عنوان یک سطح پشتیبانی کلیدی در اختیار دارد

نمودار یک روزه  BTC USD  . منبع:  TradingView

 

ساختار کلی هنوز مانند قبل است ، با این حال ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) در طول هفته روند ضعیفی را نشان داده است.

 

سیگنال هایی که بازارها نشان می دهند چیست؟

اولین مورد روند صعودی حیاتی است. این روند تا زمانی که بازار مرتباً در حال ثبت کف های بلندتر باشد فعال است. بیت کوین (Bitcoin) باید سطح پشتیبانی 8،500 تا 8،800 دلاری را در بازه های زمانی طولانی تر حفظ کند. اگر این سطح از دست برود ، ممکن است یک واکنش زنجیره ای از محرک های حد ضرر رخ دهد.

 

در خصوص بازه زمانی کوتاه تر ، در سطح 9000 تا 9،100 دلار در اطراف خط روند نیز می توان همین موضوع را بیان کرد.

 

دوم ، بازار بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه و 200 روزه فعالیت می کند و این یک سیگنال صعودی است زیرا دلالت بر قلمرو صعودی دارد. علاوه بر این ، هر دوی این میانگین متحرک ها دیر یا زود وارد روند بازار می شوند. این سطوح می توانند به عنوان سطح حمایتی عمل کنند که موجب افزایش قیمت می شود.

 

در نهایت ، با کف های بلندتر جدید ، نوسانگر (RSI) یک واگرایی پنهان صعودی را ایجاد کرده است ، که موجب تقویت آزمایش مکرر منطقه مقاومت در سطح قیمت 10000 دلار می شود.

 

مناطق اصلی در تایم فریم کوتاهتر چه مواردی هستند؟

نمودار 4 ساعته  BTC . منبع:  TradingView

 

نمودار 4 ساعته توضیحات روشنی درباره حرکات جانبی اخیر ارائه می دهد. سطح 9،400 دلار به عنوان مقاومت عمل می کند ، در حالی که سطح 9،000 – 9،100 دلار به عنوان پشتیبانی حیاتی در نظر گرفته می شود.

 

این محدوده جانبی می تواند چندین روز پایدار باشد زیرا قیمت بین این سطوح در جریان است.

 

قیمت از زمان اوج خود در تاریخ 1 ژوئن در حال ثبت سقف های کوتاهتر است. گاوها باید از سطح مقاومت 9،400 دلاری عبور کنند ، از این طریق دستیابی مجدد به مقاومت 9،600 دلاری احتمالاً رخ خواهد داد.

 

عبور از سطح 9،600 دلار به معنای ادامه روند به سطح مقاومت 10،000 دلاری می باشد و اگر این سطح دوباره آزمایش شود ، احتمال صعود بیشتر می شود.

 

اگر خرس ها کنترل قیمت بیت کوین (Bitcoin) را به دست بگیرند ، ابتدا سطح پشتیبانی 9،000 تا 9،100 دلار و سپس ساختار کف های بلندتر از بین می رود.

 

ارزش کل بازار روند صعودی را ادامه می دهد

نمودار یک روزه ارزش کل بازار کریپتو. منبع:  TradingView

 

نمودار ارزش کل بازارهای کریپتو تصویری ثابت را نشان می دهد. نکته قابل توجه این است که این نمودار سطح بالاتر جدیدی را رقم می زند ، در حالی که بیت کوین (Bitcoin) ثابت مانده است و هنوز رکورد جدیدی را ثبت نکرده است.

 

این نشان می دهد که آلتکوین ها اخیراً در کانون توجه قرار گرفته اند و سرمایه بیشتر و بیشتری در بازار به دست آورده اند. در کنار آن ، واگرایی پنهان صعودی در کنار پشتیبانی 240 میلیارد دلاری در نمودار نشان داده شده است.

 

قبل از اینکه یک حرکت صعودی جدید رخ دهد ، احتمال وقوع بازگشت ضعیف و کندی که اصطلاحا به آن (Compression) گفته می شود وجود دارد.

 

سناریوی صعودی برای بیت کوین (Bitcoin)

نمودار یک روزه سناریوی صعودی BTC USD . منبع:  TradingView

 

همانطور که قبلاً گفته شد ، منطقه 9000 تا 9،100 دلاری محوری اساسی بود و باید حفظ می شد. خوشبختانه بازار این سطح را به عنوان پشتیبانی حفظ کرده است که از طریق آن می توان سناریوی صعودی را طراحی کرد.

 

برای پایداری روند صعودی منطقه 9000 تا 9،100 دلاری بایدحفظ شود. تا زمانی که این روند صعودی پایدار بماند ، حرکت صعودی است و احتمال تست سطح 9،600 دلاری وجود دارد.

 

سطح مقاومت 9،600 دلاری آزمایش نشده است. اگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) در این سطح مقاومت رد شود ، محدوده بعدی برای پشتیبانی منطقه 9،300 دلار است.

 

اگر این ساختار همچنان در حال گسترش باشد ، احتمالاً آزمایش محدوده 10،000 دلاری اتفاق می افتد. بنابراین ، آزمایش مکرر سطح 10،000 تا 10.500 دلاری منجر به یک جهش صعودی می شود.

 

سناریوی نزولی بیت کوین (Bitcoin)

سناریوی نزولی بسیار ساده است و محورهای مهمی برای بررسی دارد.

نمودار 1 روزه سناریوی نزولی BTC USD . منبع:  TradingView

 

محورهای مهم در سطح 9،400 دلار موجب رد مجدد قیمت می شوند و این امر منجر به تأیید الگوی سقف دوقلو و بازگشت احتمالی روند می شود.

 

این بازگشت قیمت ، سقف کوتاهتر دیگری را ایجاد می کند و فشار نزولی را نیز افزایش می دهد. در صورت بروز چنین اتفاقی ، احتمالاً شاهد آزمایش جدیدی از سطح 9000 تا 9،100 دلار خواهیم بود. با این وجود هرچه سطح مهمی بیشتر مورد آزمایش قرار گیرد احتمال عبور از آن بیشتر خواهد شد.

 

مهمترین محوری که باید تحت نظر داشته باشید ، سقوط از سطح 9000 تا 9،100 دلار است. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، حجم معاملات با واکنش زنجیره ای از محرک های حد ضرر مواجه می شود. رد نزولی قیمت از سطح 9،000 – 9،100 دلار می تواند موجب حرکت نزولی بیشتر شود و پس از آن سقوط به ناحیه 8،500 – 8،600 دلاری محتمل خواهد بود.

 

همچنین در صورت بروز چنین سقوطی ، میانگین متحرک های 100 روزه و 200 روزه از دست می روند و احتمالاً بازار شروع به جستجوی میانگین متحرک های 100 هفته و 200 هفته ای برای دستیابی به سطح پشتیبانی می کند.

 

در صورتی که بازار به پایین تر از پشتیبانی دو ماهه سقوط کند ، اولین سطح پشتیبانی اصلی بین 7،500 تا 7،700 دلار یافت می شود.

 

اگر این اتفاق نیفتد ، بازار برای حرکات صعودی بیشتر به سمت بالا و دامنه محدود (range bound) آماده است. همانطور که نمودار نشان می دهد ، این حرکات می تواند تا پایان ماه آگوست اتفاق بیفتد. این امر همچنین می تواند موجب تقویت صعود آلتکوین ها شود.

 

اما به یاد داشته باشید ، اگر اینگونه به نظر می رسد که بیت کوین (Bitcoin) به زودی یک نوسان را تجربه می کند ، آلت کوین ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)