/ اخبار اتریوم / بنیانگذار پلتفرم (MEW) : "ظهور کامل (ETH 2.0) سالها طول خواهد کشید"

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بنیانگذار پلتفرم (MEW) : "ظهور کامل (ETH 2.0) سالها طول خواهد کشید"

بنیانگذار پلتفرم  (MEW) : “ظهور کامل (ETH 2.0) سالها طول خواهد کشید”

بنیانگذار (MyEtherWallet) معتقد است زنجیره ی بیکن نسخه جدید اتریوم (ETH 2.0) امسال راه اندازی می شود اما “تا تکامل” راه بسیاری در پیش دارد.

 

کوسالا هماچاندرا (Kosala Hemachandra) ، بنیانگذار(MyEtherWallet) یا (MEW) ، به کوین تلگراف گفت ظهور نسخه کامل (ETH 2.0) چند سال دیگر طول خواهد کشید.

 

مرحله اول ارتقاء نسخه جدید اتریوم (Ethereum 2.0) در ابتدا برای ژانویه سال 2020 برنامه ریزی شده بود اما پس از آن به تعویق افتاد تا همزمان با پنجمین سالگرد اتریوم (Ethereum) در این هفته انجام شود. از آن زمان دوباره به تأخیر افتاده است و انتظار می رود بین نوامبر و اوایل سال 2021 اجرا شود.

 

در حالی که هماچاندرا معتقد است فاز 0 امسال راه اندازی می شود ، وی تصریح می کند که نسخه کامل (ETH 2.0) تا قبل از سال 2022 به بازار عرضه نخواهد شد:

 

“من فکر می کنم تا تکامل (ETH 2.0) حداقل چند سال دیگر زمان لازم است.”

 

بیکن چین (Beacon chain) در فاز 0 است

نسخه جدید اتریوم (ETH 2.0) که به آن سرنیتی (Serenity) نیز گفته می شود شامل سه مرحله است ، فاز 0: بیکن چین (beacon chain) ، فاز 1: زنجیره های شارد (shard chains) و فاز 2: اجرای زنجیره شارد. هماچاندرا خاطرنشان کرد:

 

“این روزها همه به زنجیره بیکن (اولین قدم به سمت ETH 2.0) اشاره می کنند. من معتقدم که زنجیره بیکن امسال در شبکه اصلی راه اندازی می شود. اکنون در شبکه آزمایشی نهایی است و در حال حاضر برای کشف باگ به صورت عمومی باز است. ”

 

هماچاندرا افزود: استفاده از یک روش محتاطانه برای راه اندازی (ETH 2.0) یک استراتژی معقول بود. وی گفت: “به روزرسانی های نرم افزار به خصوص هنگامی که با بودجه کاربر و یک بلاکچین (blockchain) تغییرناپذیر سروکار دارند ، زمانبر است.”

 

اما وی همچنین گفت که این پروژه ارزش انتظار را دارد : “همانطور که در گذشته نیز شاهد اقدامات مفید شبکه اتریوم (Ethereum) بوده ایم ، (ETH 2.0) با ایجاد یک سیستم ایمن و پایدار قادر به رقابت با راه حل های مقیاس پذیر متمرکز خواهد بود و بار دیگر تعریف فناوری بلاکچین (blockchain) را تغییر خواهد داد.”

 

بعد از گذشت پنج سال ، هنوز هم تاثیرگذار است

هماچاندرا در خصوص روند تولد اتریوم (Ethereum) تا پنج سال بعد از آن گفت: “رشد آن نمایی بوده است”.

 

وی گفت: “از بعضی جهات ، تعاریف موجود در خصوص قابلیت های فناوری بلاکچین (blockchain) را تغییر داده و گسترده تر کرده است. امروزه ، انجمن اتریوم (Ethereum) دارای توسعه دهندگان بسیار پرشور ، (DApp) های مورد پسند کاربران جدید و مفاهیم کاملاً ثابت شده است.”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)