/ اخبار بیت کوین / بدهی دلاری السالوادور در طرح های اوراق قرضه بیت کوین کاهش یافت

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بدهی دلاری السالوادور در طرح های اوراق قرضه بیت کوین کاهش یافت

با پذیرش بیشتر بیت کوین (BTC)، سرمایه گذاران از بدهی های دلاری السالوادور خسته شده اند. در همین حال، صندوق بین المللی پول (IMF) توصیه کرده است که از بیت کوین به عنوان ارز قانونی استفاده نشود.

با شروع معاملات بازار اوراق قرضه آمریکای مرکزی در این هفته اوراق قرضه دلاری السالوادور به پایین ترین حد خود رسیده است.

پس از انتشار اخبار آخر هفته مبنی بر اینکه این کشور آمریکای مرکزی (السالوادور) از اوراق قرضه بیت کوین برای تامین مالی طرح بیت کوین سیتی (Bitcoin City) خود استفاده خواهد کرد، اوراق قرضه دلاری السالوادور در روز دوشنبه، 22 نوامبر به 0.644 دلار کاهش یافت.

بر اساس داده های بلومبرگ (Bloomberg)، اوراق قرضه دلاری از آوریل 2021 پس از برخورد با سقف 1.10 دلاری، به طور پیوسته کاهش یافته است.

اوراق قرضه دلاری، اوراق قرضه‌ ای است که در خارج از ایالات متحده توسط یک شرکت یا دولت خارجی منتشر می‌ شود که به جای ارزهای محلی با دلار آمریکا معامله می‌ شود.

بلومبرگ گزارش داد که ریزش روز دوشنبه باعث شد بدهی این کشور به یکی از بدترین عملکردها در تجارت جهانی تبدیل شود. سرمایه گذاران نگران هستند که رئیس جمهور نایب بوکله (Nayib Bukele) صندوق بین المللی پول (IMF) را از کمک به کشور منع کرده باشد.

ناتالی مارشیک (Nathalie Marshik)، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری استیفل نیکولاس (Stifel Nicolaus)، اظهار داشت که این اعلامیه بر تصمیم نهاد صندوق بین المللی پول تاثیری ندارد سپس افزود اوراق قرضه در حال کاهش هستند در حالیکه احتمال بهبود شرایط بازار به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن سیاست ها کاهش یافته است.

پس از تعیین هزینه های سرمایه گذاری اولیه برای زیرساخت های ماینینگ، اوراق قرضه بیت کوین 6.5 درصد سود سالانه به اضافه 50 درصد از سود بیت کوین السالوادور را پرداخت خواهد کرد. به گفته سامسون مو (Samson Mow)، مدیر استراتژی بلاک استریم (Blockstream)، سود سهام به دلار یا تتر (USDT) پرداخت خواهد شد.

مو معتقد است که اوراق قرضه بیت کوین راهی جایگزین برای سرمایه گذاران نهادی خواهد بود تا بدون نیاز به نگهداری مستقیم بیت کوین، در آن سرمایه گذاری کنند. این همچنین راهی برای سرمایه گذاران جهت کمک به توسعه سریعتر السالوادور خواهد بود. موو، که برای توسعه اوراق قرضه بیت کوین با دولت السالوادور همکاری می کرد، روز سه شنبه به بلومبرگ گفت:

ما سعی می کنیم ساختاری را ایجاد کنیم که مردم بتوانند اوراق قرضه بیت کوین را به عنوان یک اوراق عادی به هیئت مدیره و مدیران ارائه دهند.

بلومبرگ در پاسخ به مصاحبه با مو گفت: پادکستر و مدافع بیت کوین آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) پیش بینی کرد که مردم این اوراق را به طرز چشمگیری به اشتراک خواهند گذاشت.

السالوادور در سال 2021 با صندوق بین المللی پول در مورد وام احتمالی 1.3 میلیارد دلاری مذاکره کرده است.

از آنجاییکه رئیس جمهور این کشور تصمیم گرفته است تا از پروژه هایی مانند مدرسه سازی با بیت کوین به جای دلار حمایت مالی کند، این گفتگوها ممکن است در هاله ای از ابهام رها شوند.

صندوق بین المللی پول روز دوشنبه بیانیه پایانی در مورد درخواست کمک مالی السالوادور صادر کرد. در این بیانیه آمده است، اگرچه اقتصاد السالوادور به سرعت پس از همه گیری بیماری کرونا بهبود یافته است، کسری های مالی و بدهی های خدمات عمومی بالا، مشکلات بزرگتری را در خدماتی که این کشور می تواند ارائه دهد ایجاد می کند.

در گزارش آمده بود: از تلاش‌ ها برای بهبود شرایط مالی و افزایش رشد استقبال می‌ شود، اما خطرات ناشی از پذیرش بیت‌ کوین به‌ عنوان یک ارز قانونی، اکوسیستم پرداخت‌ های جدید و تجارت با بیت‌ کوین باید مورد توجه قرار گیرد.

به دلیل این خطرات، بیت کوین نباید به عنوان یک ارز قانونی استفاده شود. توصیه می‌ شود دامنه قانونی بیت‌ کوین را محدود کنند و بر تقویت مقررات و نظارت بیشتر بر اکوسیستم جدید پرداخت تاکید می شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید