/ عمومی / بانک مرکزی تایلند پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی را تا اواخر سال 2022 به تعویق می اندازد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی تایلند پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی را تا اواخر سال 2022 به تعویق می اندازد

بانک مرکزی تایلند پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی را تا اواخر سال 2022 به تعویق می اندازد

بانک تایلند (BOT) اعلام کرد که مرحله آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را تا اواخر سال 2022 به تعویق خواهد انداخت.

تایلند آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی را دوباره برنامه ریزی می کند

رویترز با گزارش به تعویق افتادن، اشاره کرد که تایلند قصد دارد از ارز دیجیتال ملی به عنوان گزینه پرداخت جایگزین برای پول نقد استفاده کند.

در این رابطه بخوانید‌ : مکانیزم اجماع اثبات اعتبار چیست؟ و چگونه کار میکند؟

اگرچه بانک مرکزی تایلند دلیل این تاخیر را اعلام نکرده است، اما همچنان قصد دارد از پروژه آزمایشی برای ارزیابی استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی به جای تراکنش‌ های نقدی استفاده کند.

در مرحله آزمایشی، برخی موسسات مالی و حدود 10000 کاربر ، ارزهای دیجیتال را برای تراکنش‌ های آنلاین و آفلاین مانند واریز، برداشت و انتقال وجه آزمایش می‌ کنند.

کاسیدیت تانسانگوان (Kasidit Tansanguan) معاون بانک مرکزی تایلند، در این باره اظهار داشت که پس از مشورت با شرکای مربوطه، برای اطمینان از کارایی ، این پروژه به کندی پیش خواهد رفت.

وی افزود: تایلند همچنان می‌ تواند در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی گامی تدریجی بردارد تا از کارایی و احتیاط آن اطمینان حاصل کند، زیرا مانند برخی از کشورها با انتقال وجه یا پرداخت‌ ها مشکل دارد.

ارز دیجیتال بانک مرکزی به دنبال کاهش وابستگی به پول نقد

با دیجیتالی شدن جهان، به ویژه در عصر کرونا، بانک های مرکزی در سطح جهان به دنبال کاهش وابستگی بیش از حد خود به پول نقد هستند.

برخی از کشورها پیش از این استفاده از ارز دیجیتال ملی را آغاز کرده اند در حالیکه برخی دیگر هنوز در مرحله آزمایشی هستند تا ببینند چگونه کار می کند. با این حال، بانک‌ های مرکزی خاطرنشان کرده‌ اند که ارز دیجیتال ملی فقط پول نقد را تکمیل می‌ کند و جایگزین آن نمی‌ شود.

در حالی که کشورهایی مانند نیجریه و باهاما شروع به استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی کرده‌ اند، سایر کشورها، از جمله چین و غنا در حال گذراندن یک برنامه آزمایشی هستند.

بانک ها از ارز دیجیتال بانک مرکزی پشتیبانی می کنند نه تمام رمزارز ها

در حالی که بانک‌ های مرکزی به طور فزاینده‌ ای ایده راه‌ اندازی یک ارز دیجیتال ملی را می‌ پذیرند، همچنان مخالفت و بی‌ اعتمادی خود را نسبت به ارزهای دیجیتال ابراز می‌ کنند.

تانسانگوان خاطرنشان کرد که بانک مرکزی تایلند قصد دارد از ارز دیجیتال خود برای کاهش هزینه های مالی استفاده کند و قصد رقابت با دارایی های دیجیتال یا استیبل کوین ها را ندارد.

همچنین بخوانید : حمله Brute Force چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

در اوایل ماه جاری، این بانک به بانک‌ ها و موسسات مالی محلی هشدار داد که از معاملات دارایی‌ های دیجیتال خودداری کنند و افزود که از استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار خرید کالاها و خدمات پشتیبانی نمی‌ کند.

در گزارش دیگری، بانک مرکزی اندونزی اعلام کرد که قصد دارد برای مبارزه با ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) یک ارز دیجیتال ملی راه اندازی کند.

ترجمه شده توس مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین