/ اخبار بیت کوین / السالوادور طرح بیت کوین سیتی خود را با 1 میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین راه اندازی می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

السالوادور طرح بیت کوین سیتی خود را با 1 میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین راه اندازی می کند

السالوادور طرح بیت کوین سیتی خود را با 1 میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین راه اندازی می کند

توسعه طرح بیت کوین سیتی، مشارکت فعال شرکت‌های ارزدیجیتال برجسته از جمله اکسچنج بیتفینکس (Bitfinex) و بلاک استریم (Blockstream) آدام بک را به همراه خواهد داشت.

رئیس جمهور السالوادور نایب بوکله (Nayib Bukele) راه اندازی طرح بیت کوین سیتی (Bitcoin City) را اعلام نمود، دولت السالوادور همچنان در پذیرش بیت کوین (BTC) بین مردم خود پیشتاز است. این طرح در ابتدا با 1 میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین تامین مالی خواهد شد.

این طرح اولین بار توسط بوکله در کنفرانس هفته بیت کوین السالوادور ، که در پی جشن پذیرش روند کلی بیت کوین در کشور و افزایش مشارکت شهروندان بود ، اعلام شد.

در این رابطه بخوانید‌ : معضل سه‌گانه بلاکچین چیست؟ (Blockchain Trilemma)

به گفته بوکله:«در طرح بیت کوین سیتی آموزش دیجیتال و تکنولوژیک خواهیم داشت. همچنین انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار فراهم خواهد شد».

توسعه طرح بیت کوین سیتی مشارکت فعال شرکت‌های ارزدیجیتال برجسته از جمله اکسچنج بیتفینکس و بلاک استریم را به همراه خواهد داشت. به گفته مدیر ارشد فناوری اکسچنج بیتفینکس، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) ، این اکسچنج از طرح بیت کوین سیتی السالوادور با راه اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت کوین، حمایت خواهد کرد. او اضافه کرد:

«این پلتفرم ، به زودی میزبان بسیاری از دارایی های دیجیتال داخلی و خارجی خواهد بود که مقررات جدید دارایی دیجیتال را برای کشور توسعه می دهند! السالوادور، بیتفینکس و بلاک استریم با هم در حال ساختن تاریخ هستند».

رئیس جمهور در نظر دارد بیت کوین سیتی ، به یک شهر کاملاً کاربردی با مناطق مسکونی، مراکز خرید، رستوران ها، بندر و «هرچیزی در رابطه با بیت کوین» تبدیل شود. علاوه بر این، ساکنان فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده (VAT) می شوند که به گفته بوکله برای پرداخت اوراق شهرداری و مابقی برای زیرساخت های عمومی و خدمات شهر استفاده می شود.

در این کنفرانس، سامسون مائو (Samson Mao)، مدیر ارشد امنیت اکسچنج بلاک استریم، امکان پذیری تامین منابع اوراق قرضه بیت کوین 1 میلیارد دلاری را توضیح داد:

«به واسطه اکسچنج بیتفینکس این امر امکان پذیر است، زیرا آنها نهنگ های زیادی دارند. من مشکلی برای پر کردن اوراق قرضه 1 میلیارد دلاری نمی بینم.»

مائو همچنین به شهروندان اطلاع داد که اوراق قرضه بیت کوین به ارزش 500 میلیون دلار مشمول یک دوره توقیف پنج ساله می شود و عملاً سرمایه را از گردش جهانی خارج می کند. علاوه بر این، این کارآفرین توضیح داد که چگونه افزایش 10 برابری طرح های مشابه از سایر کشورها در نهایت نیمی از 21 میلیون سرمایه بازار بیت کوین را از چرخه خارج می کند.

اندکی پس از پذیرش روند کلی بیت کوین، دولت السالوادور در حال سرمایه گذاری مجدد سودهای تحقق نیافته، در پروژه های مختلف زیرساختی است.

در اوایل نوامبر، بوکله اعلام کرد که مازاد  سود به دست آمده از حساب بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) ، برای ساخت 20 مدرسه جدید استفاده خواهد شد:

«در ابتدای این پروژه، به اندازه اکنون در (FIDEBITCOIN) (حساب بیت کوین تراست دولتی) درآمد نداشته ایم. بنابراین تصمیم گرفتیم اولین 20 مدرسه بیت کوین را بسازیم».

در اواسط اکتبر، دولت السالوادور 4 میلیون دلار از سود بیت کوین تراست خود را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی جدید در پایتخت این کشور در سن سالوادور، سرمایه گذاری کرد.

همچنین بخوانید : معضل سه‌گانه بلاکچین چیست؟ (Blockchain Trilemma)

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین