/ اخبار بیت کوین / افت بیت کوین به زیر 50 هزار دلار؛ تاثیر اخبار اورگرند بر بازار

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

افت بیت کوین به زیر 50 هزار دلار؛ تاثیر اخبار اورگرند بر بازار

افت بیت کوین به زیر 50 هزار دلار؛ تاثیر اخبار اورگرند بر بازار

به نظر می رسد وحشت تازه در خصوص اخبار اورگرند (Evergrande) تأثیری جزئی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

تمرکز بیت کوین (BTC) در 9 سپتامبر بر سطح 50,000 دلاری بود و تثبیت BTC/USD برای جلوگیری از افت به کف های قیمتی هفته گذشته ادامه داشت.

نمودار کندل 1 ساعته BTC/USD (بیت استمپ). منبع:  TradingView

داده‌ها نشان می‌دهد بیت کوین در محدوده کوچکی در حدود 50000 دلار در نوسان است اما این سطح هنوز به حمایتی قابل اطمینان تبدیل نشده است.

مایکل ون د پوپ تحلیلگر در این باره گفت”حفظ منطقه 42 هزار دلاری مهم است. قیمت بالای 46 تا 47 هزار دلار بسته شد و بهتر است این محدوده حفظ شود.”

در پی شرایط آرام‌تر، علی‌رغم اینکه بازارهای کلان با ترس ناشی از بدهی بی‌سابقه غول املاک اورگرند چین دست و پنجه نرم می کنند ، تحلیلگران بر عوامل بلندمدت برای سنجش روند کلی قیمت بیت کوین تمرکز کردند.

حساب محبوب توییتر (TechDev) روز چهارشنبه با مقایسه سال جاری با سال های 2013 و 2017 پس از هالوینگ قبلی، گفت: «بیت کوین در مسیر درستی قرار دارد».

وی گفت طبق چرخه هالوینگ ، علیرغم افت 39 درصدی اخیر از بالاترین سطح تاریخی ، به نظر می رسد مسیر فعلی مثبت باقی مانده است.

او همچنین تحلیل معامله‌گر و تحلیل‌گر مشهور رکت کپیتال (Rekt Capital) را که اواخر هفته گذشته به سطوح کلیدی فیبوناچی برای نگهداری و بازیابی بیت‌کوین اشاره کرده بود تایید کرد.

با وجود شباهت‌های بین چرخه‌ها، تجلیلگران اظهار داشتند این بار بیت‌کوین احتمالاً برای رسیدن به اوج چرخه‌اش زمان بیشتری لازم دارد و دسامبر را بدون جهشی چشمگیر به پایان می رساند.

آلت‌کوین‌ها نیز شب آرامی را پشت سر گذاشتند و تنها مورد برجسته در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، توکن ترا LUNA Terra با 11 درصد افزایش بود.

قیمت اتر (ETH) در زمان نگارش این مطلب 1.2 درصد کاهش یافت و به بالای 4300 دلار رسید و در عین حال بالاترین سطح تقریباً چهار ساله را در برابر بیت کوین حفظ کرد.

نمودار کندل 1 ماهه ETH/BTC (بیت استمپ). منبع:  TradingView

رکت کپیتال گفت 4,384 دلار سطح حمایتی بود که اتر برای صعود مجدد به رکوردهای قبلی باید از آن عبور می کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)