/ اخبار بیت کوین / آیا پلتفرم اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) از سوی ماینرهای برتر آن هدف حمله 51 درصد قرار گرفته است؟

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آیا پلتفرم اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) از سوی ماینرهای برتر آن هدف حمله 51 درصد قرار گرفته است؟

آیا پلتفرم اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) از سوی ماینرهای برتر آن هدف حمله 51 درصد قرار گرفته است؟

به نظر می رسد که پلتفرم اقتصاد غیرمتمرکز (PegNet) هدف یک حمله 51 درصد قرار گرفته است و چهار ماینر برتر شبکه از طریق کلاهبرداری 6.7 میلیون دلار استیبل کوین ایجاد کرده اند.

 

این حملات پی در پی همچنان به پلتفرم اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) آسیب می رساند ، در حالی که شبکه استیبل کوین (PegNet) در (Factom)  ظاهراً دچار یک حمله 51 درصد شده است که منجر به ایجاد 6.7 میلیون دلار استیبل کوین پگ شده به دلار امریکا (pUSD) از طریق کلاهبرداری شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : بازار ارزهای دیجیتال چگونه دستکاری میشود؟

 

این حمله توسط گروهی شامل چهار ماینر انجام شده است که در 22 آوریل 70 درصد از هش ریت (PegNet) را تحت کنترل خود دراوردند. ماینرها در تلاش برای نقد کردن سرمایه ها ناموفق بودند و اکنون ادعا می کنند که این اقدام فقط یک تست نفوذ امنیتی بوده است.

 

توسعه دهنده هسته  (PegNet) ،به نام “WhoSoup” ، گزارشی از وقایع پیرامون آنچه که وی معتقد است یک حمله بوده را منتشر کرده است.

 

تحلیل حمله 51٪

(PegNet) یک شبکه غیرمتمرکز است که بر روی (Factom) ساخته شده است و از توکن های مربوط به 42 دارایی دیجیتال مختلف از جمله ارزهای فیات ، کالاها و کریپتوکارنسی ها پشتیبانی می کند.

 

شبکه (PegNet) داده های قیمت را از ماینرها از طریق اوراکل ها و API ها دریافت می کند تا ثبات قیمت را حفظ کند. هر بلاک به حداکثر 50 ارسال داده نیاز دارد و شبکه 25 ورودی را از قیمت متوسط  دور می کند.

 

تقریباً در ساعت 05:00 UTC ، ماینرها با ارسال 35 مورد از 50 ورودی داده با قیمت های بالا ، داده هایی را ارسال کردند تا به صورت مصنوعی و در زمان کوتاه در قیمت استیبل کوین مبتنی بر ین ژاپن (pJPY) تورم ایجاد کنند.

همچنین بخوانید : وستینگ (Vesting) در بازار ارز دیجیتال چیست؟

 

پس از ایجاد تورم ، ماینرها یک کیف پول حاوی 1265.79 pJPY (تقریبا 11 دلار) را به 6.7 میلیون pUSD (استیبل کوین خصوصی مبتنی بر دلار) تبدیل کردند.

 

ماینرها قادر به فروش سرمایه ها نیستند

با این حال ، این گروه در تلاش برای نقد کردن سرمایه ها ناموفق بوده اند.

 

اکثر استیبل کوین هایی که از طریق کلاهبرداری ایجاد شده اند به یک آدرس سوخته ارسال شده اند که به هیچ عنوان کلید خصوصی شناخته شده ای نداشته است و حاوی تقریباً 9000 تراکنش بوده است. ماینرها اکنون ادعا می کنند که به سادگی در حال آزمایش یک تست نفوذ در شبکه بودند.

 

سرمایه هیچ کاربر دیگری در این حمله تقریبا 20 دقیقه ای تحت تأثیر قرار نگرفته است.

 

اقتصاد غیرمتمرکز (DeFi) طی یک هفته دو حمله غیرمعمول را تجربه کرده است

در 19 آوریل ، پروتکل اقتصاد غیرمتمرکز چینی (dForce) هدف حمله ای قرار گرفت که در نتیجه آن 99.95 درصد از سرمایه های پلتفرم Lendf.me آن توسط هکرها خالی شد.

 

هکرها با بهره برداری از آسیب پذیری شناخته شده برای ERC-777 و از طریق استیبل کوین (imBTC) که به طور مشابهی روز گذشته برای هدف قرار دادن یک قرارداد هوشمند در اکسچنج غیر متمرکز (Uniswap) مورد استفاده قرار گرفته بود ، 25 میلیون دلار از سرمایه های کاربران را به سرقت بردند.

 

با این حال ، پس از افشای اطلاعات هویتی کاربران به طور تصادفی ، هکر در 22 آوریل این مبالغ را به طور کامل بازگرداند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین