چهار دلیلی که نشان می دهد بیت کوین (Bitcoin) بهترین دارایی پوشش ریسک در برابر عدم اطمینان و بی ثباتی است

پیر روشارد (Pierre Rochard) ، استراتژیست بیت کوین (Bitcoin) در اکسچنج کراکن (Kraken) ،  توضیح می دهد که چرا بیت کوین (Bitcoin) علی رغم نوسانات قیمتی بسیار ، بهترین دارایی پوشش ریسک در شرایط ناپایدار و غیرقابل اطمینان است.

 

روشارد در مصاحبه با کوین تلگراف به تفاوت میان عدم اطمینان و ریسک اشاره کرد. وی گفت در حالی که اولی قابل اندازه گیری است ، دومی در مواردی اعمال می شود که احتمالات را نمی توان محاسبه کرد.

 

بیت کوین (Bitcoin) به دلیل نوسانات قیمتی اش ، یک دارایی با ریسک بالا محسوب می شود. با این حال ، می توان از نوسانات بیت کوین (Bitcoin) در مقابل استفاده از قراردادهای مشتق به عنوان پوشش ریسک استفاده کرد.

 

وی خاطرنشان می کند: “شما می توانید با خرید یا فروش قراردادهای آتی ، خود را در مقابل بی ثباتی بیمه کنید.”

 

همانطور که روشارد خاطرنشان كرد ، ریسک های قابل اندازه گیری به مراتب محدودتر از عدم اطمینان غیر قابل سنجش است. بیت کوین (Bitcoin) می تواند با وجود چهار ویژگی در برابر عدم اطمینان به عنوان یک ابزار پوششی استفاده شود.

 

ویژگی اول قابل دسترس بودن آن است که به هر کسی امکان می دهد بیت کوین (Bitcoin) را با روشی بدون نیاز به مجوز (permissionless) ارسال و دریافت کند. در مقابل ، پول فیات به دلیل اساس نظارت از سوی شخص ثالت دارای قابلیت اطمینان بسیار محدودی است.

 

مورد دوم مقاومت در برابر توقیف دارایی است که بیت کوین (Bitcoin) را از سایر دارایی ها متمایز می کند.

 

“اگر به هزینه حدودی توقیف بیت کوین (Bitcoin) توجه کنید ، از هزینه پیش بینی شده برای مصادره طلا یا پول نقد ، به ویژه حساب بانکی بسیار بیشتر است.”

 

سومین ویژگی مقاومت در برابر سانسور است ، تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) در شبکه و سپس در بلاکچین (blockchain) ثبت می شوند.

 

روشارد اظهار داشت: با توجه به امتیازات اقتصادی داده شده به ماینرها برای ماین کردن بلاک ها ، احتمال هایجک کردن تراکنش ها بسیار کم است.

 

و در نهایت ، هارد کپ ثابت عرضه بیت کوین (Bitcoin)، عدم اطمینان همه ارزهای وابسته به سیاست های پولی بانک های مرکزی را به حداقل می رساند.

 

روشارد اظهار داشت ، دولت ها با استفاده از قدرت چاپ نامحدود پول ، ثبات قیمت ارز خود را به حداكثر می رسانند. با این حال ، این به بهای افزایش عدم اطمینان سیاست های پولی است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *