/ قانون‌گذاری / احزاب سیاسی در تایلند با وضع مالیات بر سود ارزهای دیجیتال مخالفت کردند

6 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

احزاب سیاسی در تایلند با وضع مالیات بر سود ارزهای دیجیتال مخالفت کردند

احزاب سیاسی در تایلند با وضع مالیات بر سود ارزهای دیجیتال مخالفت کردند

نمایندگان احزاب مختلف سیاسی در تایلند مخالفت خود را با طرح دولت برای وضع مالیات بر سود ارزهای دیجیتال مطرح کردند. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد وزارت دارایی بانکوک قصد دارد 15 درصد مالیات بر سود حاصل از سرمایه‌گذاری و معاملات کریپتو وضع کند.

روز دوشنبه، وزارت درآمد این کشور اعلام کرد که جزئیات مالیات را تا پایان ژانویه نهایی خواهد کرد. تایی انکوایرر (Thai Enquirer) گفت اگر این پیشنهاد به قانون تبدیل شود، ماینرها، معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. معامله گران باید تمام معاملات خود را برای کسر مالیات ثبت کنند.

کورن چاتیکاوانیج (Korn Chatikavanij)، بانکدار سابق و وزیر دارایی و رهبر فعلی حزب کِلا، اخیراً اشاره کرد که همه معاملات سودآور مشمول مالیات جدید خواهند بود. با این حال، کورن توضیح داد، این سودها باید همراه با سایر درآمدها برای اظهارنامه مالیاتی سالانه محاسبه شوند و همچنین در رسانه های اجتماعی بیان کرد: «تا زمانی که در مورد مسائل نگران کننده شفاف سازی نشود، مخالف طرح جمع آوری مالیاتِ از ارزهای دیجیتال هستم».

وی خاطرنشان کرد: پس از آن مالیات بر ارزش افزوده (VAT) می آید و توضیح می دهد: «اداره درآمد، از ارز دیجیتال همچون یک محصول، مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند. بنابراین، در تراکنش‌های ارز دیجیتال پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دو برابر است. یعنی هم هنگام فروش محصول و هم هنگام فروش کریپتو به ارز بات باید مالیات برارزش افزوده پرداخت کنید.»

کورن اضافه کرد که در صورت تصویب پیش‌نویس قانون، فروشندگان ارز دیجیتال باید مالیات بر ارزش افزوده را بدون امکان صدور رسید بپردازند، زیرا کوین ها اغلب در پلتفرم‌هایی معامله می‌شوند که خریداران آن ناشناس هستند. وی تاکید کرد به همین دلیل بسیاری از کشورها مانند سنگاپور، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، قوانین خود را برای معافیت تراکنش های ارزدیجیتال از مالیات بر ارزش افزوده اصلاح می کنند.

دو سازمان سیاسی دیگر، حزب فیو تای (Pheu Thai Party) و تای سانگ تای (Thai Sang Thai)، نیز در مورد این طرح مالیاتی ابراز نگرانی کرده اند. هفته گذشته یکی از اعضای حزب فیو تای، اظهار داشت که معامله گران رمزارز در حال حاضر موظف به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی هستند. او گفت که وضع مالیات جدید به سرمایه گذاران خرد آسیب می رساند و در عین حال به نفع مؤسسات است.

سودارات کیورافان (Sudarat Keyuraphan)، رهبر حزب تایی سانگ تایی (Thai Sang Thai)، اظهار داشت: «سیاست جمع آوری مالیات از سود دارایی های دیجیتال، تا زمانی که منصفانه باشد و از مالیات دهندگان سوء استفاده نکند، هیچ اشکالی ندارد. در عین حال، دولت فرصتی برای افزایش درآمد در کشور از طریق ترویج دارایی های دیجیتال نمی بیند. به نظر او، این امر فرصت کسب درآمد را برای نسل جدید از بین خواهد برد.»

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان