/ دسته‌بندی نشده / فناوری‌های Web3 و AI چگونه می‌توانند روند دسترسی به اطلاعات را تغییر دهند؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

فناوری‌های Web3 و AI چگونه می‌توانند روند دسترسی به اطلاعات را تغییر دهند؟

اینترنت نحوه تعامل مردم با اطلاعات را متحول کرد و سهولت بی‌سابقه‌ای در دسترسی و ارتباطات ارائه کرد که به انفجار محتوای دیجیتال دامن زد. با این حال، چالش های ذاتی Web2 توانایی عموم برای دسترسی به محتوا و اخبار متنوع را محدود کرده است.

فناوری‌های Web3 و AI چگونه می‌توانند روند دسترسی به اطلاعات را تغییر دهند؟

ادغام بلاک چین و هوش مصنوعی، نحوه دسترسی به اطلاعات را متحول می کند، انتشار محتوای مبتنی بر کاربر را بهبود می بخشد و سانسور و اطلاعات نادرست را به چالش می کشد.

اینترنت نحوه تعامل مردم با اطلاعات را متحول کرد و سهولت بی‌سابقه‌ای در دسترسی و ارتباطات ارائه کرد که به انفجار محتوای دیجیتال دامن زد. با این حال، چالش های ذاتی Web2 توانایی عموم برای دسترسی به محتوا و اخبار متنوع را محدود کرده است.

انحصار شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ به آن‌ها اجازه می‌دهد فقط آنچه را که برای مدل کسب‌وکار و روابط خود قابل قبول می‌دانند، منتشر کنند، که جریان اطلاعات را به‌ویژه در زمینه روزنامه‌نگاری محدود می‌کند.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال ایاس (eos) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

چنین محدودیت‌هایی همراه با ظهور فناوری‌هایی مانند دیپ‌فیک، منجر به گسترش اخبار جعلی و بی‌اعتمادی عمومی نسبت به اینترنت می‌شود. بنابراین، مردم بیشتر برای مقاصد سرگرمی به اینترنت متوسل می شوند.

در مناطق توسعه نیافته، این پدیده بارزتر است. توسعه اینترنت موبایل و شبکه های اجتماعی، جمعیت مناطق توسعه نیافته را که دو سوم جمعیت جهان را تشکیل می دهند، به عصر انفجار اطلاعات سوق داده است. با این حال، تنها محتوای سرگرمی توانسته است بر موج اینترنت موبایل سوار شود و حق دسترسی برابر به اطلاعات هنوز محقق نشده و استفاده از منابع آموزشی فراوان را کاهش می دهد.

بلاک چین که ابتدا برای دموکراتیک کردن امور مالی به کار گرفته شد، دارای پتانسیل دسترسی گسترده به اطلاعات جریان آزاد و دور زدن سانسور است.

ادغام هوش مصنوعی برای شکار محتوا

ریوکس REVOX.AI یک اکوسیستم بدون نیاز به مجوز است که بر نوآوری برنامه های غیرمتمرکز و محتوای آنلاین تمرکز دارد. ریوکس به یک شبکه هوش مصنوعی آن چین مدولار (AI) ارتقا یافته تا دسترسی برابر به اطلاعات را فراهم کند.

این بلاک چین اکنون از هوش مصنوعی برای محصولات شاخص خود استفاده می کند. Content Hub، جزء ضروری اکوسیستم، هوش مصنوعی را برای فهرست‌بندی اطلاعات از سراسر جهان، طبقه‌بندی محتوا و ارزیابی کیفیت هر دسته از طریق مدل‌های ارزیابی مرتبط، ادغام می‌کند.

در همین حال، REVOX با محصول شاخص خود، ReadON DAO، یک برنامه غیرمتمرکز جمع آوری و توزیع محتوای غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی (DApp) در حال پیشرفت است. این پلتفرم محتوای ایندکس شده را بدون فیلتر یا سانسور به مخاطبان در سراسر جهان ارائه می دهد.

زبان مانعی دائمی برای انتشار اطلاعات است. اگرچه اندونزی 2.5 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما نسبت محتوای اندونزیایی زبان در اینترنت کمتر از 0.7 درصد است.

یکی از کاربردهای مهم هوش مصنوعی در ReadON DAO توانایی آن در ارائه ترجمه محتوا است. در حال حاضر از زبان های انگلیسی، ژاپنی، کره ای، روسی، اندونزیایی، چینی، هندی، ترکی و ویتنامی پشتیبانی می کند.

ریوکس از این طریق موانع زبان را در بازار محتوای دیجیتال از بین می برد و شکاف های اطلاعاتی را پر می کند. این جریان یکپارچه اطلاعات، پتانسیل افزایش آگاهی و متحد کردن مخاطبان جهانی را در مورد موضوعات مهمی مانند سیاست و تغییرات آب و هوایی دارد.

تصویری از ReadON DAO. منبع: REVOX

تصویری از ReadON DAO. منبع: REVOX

ریوکس همچنین با استفاده از اقتصاد ارزهای دیجیتال کاربران را تشویق میکند در گردش محتوا مشارکت کنند. کاربرانی که محتوای باکیفیت را کشف و منتشر می کنند، با مقادیر متفاوتی از ارزهای دیجیتال پاداش می گیرند. محصول دیگر، ShareON، یک برنامه مینی تلگرام است که فید محتوای روزانه را ارائه می دهد و بر اساس تعامل به کاربران پاداش می دهد.

فلسفه توزیع محتوای REVOX از اقتصاد کریپتو برای ایجاد انگیزه برای کشف محتوای با کیفیت بالا و انتشار آن از طریق شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند توکن‌ها را با استفاده از مکانیزم اثبات سهام (PoS) برای «پیش‌بینی» محتوای با کیفیت، استیک کنند.

همچنین بخوانید : امضای اشنور چیست؟ و چه مزایایی برای بیت کوین دارد؟

هنگامی که سایر کاربران کیفیت محتوا را تأیید می کنند، استیکرهای اصلی جوایز مربوطه را دریافت می کنند. با استفاده از اقتصاد کریپتو، کاربران می توانند به طور مستقل فرآیند توزیع محتوا را کنترل کنند و تصمیماتی در مورد انتشار محتوا بگیرند. رویکرد REVOX سانسور را از بین می برد و از حریم خصوصی کاربر محافظت می کند.

منبع: REVOX

منبع: REVOX

به این ترتیب، کاربران تصمیم می‌گیرند که کدام محتوا را به عنوان اولویت در پلتفرم نشان دهند. ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری عمل می کنند که امکان تصمیم گیری دموکراتیک در اکوسیستم را فراهم می کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند با استیک توکن‌ها در مورد انتشار محتوا رأی دهند، بنابراین سانسور و نقض حریم خصوصی را دور می‌زنند.

آزادی اطلاعات

در حال حاضر، ReadON DAO خود را تثبیت کرده و به پایگاه کاربر بیش از 2 میلیون نفر رسیده است. اپلیکیشن موبایل آن میلیون ها بار در گوگل پلی دانلود شده و به محبوب ترین اپلیکیشن خبری رایگان در کشورهایی مانند اندونزی، پاکستان و نیجریه تبدیل شده است. این پروژه همچنین یک شبکه در تلگرام تشکیل داد و با مشارکت کنندگان اکوسیستم در این کانال ارتباط برقرار می کند.

یکی از کاربران در مورد اینکه REVOX چگونه به آزادی اطلاعات در کشورهای در حال توسعه کمک می کند، گفت:

“من در منطقه ای زندگی می کنم که مردم تنها چیزی که از اینترنت یاد گرفته اند دانلود رایگان فیلم و آهنگ و بررسی استوری های اینستا و واتس اپ است و کل دنیای وب را کلاهبرداری می دانند. من قصد دارم این افراد را به دنیای وب آشنا کنم. من می خواهم یک سنت شکن باشم. این یک راهنما بود، من این را با تمام وجود احساس کردم.”

یک مدل کسب و کار بالغ

ریوکس به جای تکیه بر صدور توکن برای درآمد، یک مدل تجاری پایدار را توسعه داده است. ریوکس همکاری خود را با صرافی هایی در مناطقی مانند نیجریه و اندونزی آغاز کرد. غول‌های سنتی صنعت که علاقه‌مند به جذب کاربران Web3 هستند، مشتاق هستند تا از رویکردهای جدید، مانند صدور NFT و اعطای برخی حقوق به این دارایی‌ها، به عنوان راهی برای جلب توجه کاربران جوان‌تر، استفاده کنند.

هدف REVOX ارائه ارزش قابل توجهی در کانال های جذب مشتری و خدمات فنی است، با مشارکت هایی که قبلاً با شرکت هایی از جمله LINE و Japan Airlines ایجاد شده است.

در محیط کنونی انتشار اطلاعات که تحت سلطه سرگرمی است، دست اندرکاران فناوری های انقلابی مانند بلاک چین و هوش مصنوعی به تدریج مسئولیت های اجتماعی بیشتری را بر عهده می گیرند. محتوا و اطلاعات با کیفیت بالا اغلب توسط نخبگان جهان کنترل می شود، و تمرکززدایی اینجاست تا آن را تغییر دهد. پروژه‌هایی مانند REVOX برای شکستن این موانع و انتشار محتوا و اطلاعات با کیفیت به همه از طریق هوش مصنوعی و روش‌های غیرمتمرکز تلاش می‌کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین