/ اخبار ارز دیجیتال / نرخ تورم اسپانیا و فرانسه به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسید

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نرخ تورم اسپانیا و فرانسه به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسید

افزایش نرخ تورم در اسپانیا و فرانسه و همچنین تقویت نرخ دلار احتمال پذیرش کریپتو را در این کشورها افزایش داده است.

نرخ تورم اسپانیا و فرانسه به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسید

نرخ تورم در اسپانیا و فرانسه به ترتیب به 10.8 و 6.1 درصد رسیده است.

ممکن است نرخ تورم در ایالات متحده کاهش یافته باشد، اما در مناطق دیگر شرایط متفاوت است. در واقع، نرخ تورم در فرانسه و اسپانیا به سطحی رسیده که در چهار دهه گذشته مشاهده نشده است. ارقام رسمی نگران کننده است.

نرخ پذیرش کریپتو در هر دو کشور، صعودی بوده است. اما آیا فشارهای مالی آتی پیامدهای منفی بر صنعت کریپتو خواهد داشت؟

در این رابطه بخوانید‌ : هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) چیست؟ و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

داستان اسپانیا و فرانسه

نرخ تورم سالانه اسپانیا در ماه جولای به 10.8 درصد رسید که کمی بالاتر از انتظارات بازار با 10.6 درصد است. داده های رسمی نشان می دهند که این رقم، بالاترین رقم از سال 1984 است. بانک مرکزی اسپانیا تورم را یکی از بزرگترین مشکلاتی دانست که گریبانگیر این کشور است.

با این حال، تورم می‌ تواند باعث افزایش پذیرش کریپتو در این کشور اروپایی شود. اگرچه سطح پذیرش کریپتو در اسپانیا بسیار کمتر از سایر کشور های با اقتصاد توسعه یافته و در حال توسعه است اما نرخ محبوبیت این دارایی در این کشور صعودی بوده است.

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNMV) تخمین زده که تقریبا 7 درصد از بزرگسالان اسپانیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. این قانونگذار اسپانیا یک نظرسنجی از 1500 بزرگسال در این کشور انجام داد تا بفهمد چه بخشی از آنها مقداری از سرمایه خود را به بازار ارزهای دیجیتال اختصاص داده اند. مشخص شد که افراد این گروه، افراد جوان، تحصیل کرده و با درآمد بالا هستند.

مقامات اسپانیایی دارایی های دیجیتال را یک سرمایه گذاری قانونی می دانند و سود ناشی از فروش این رمزارزها مشمول مالیات هم می شود.

فرانسه نیز شرایط مشابهی دارد و نرخ تورم آن در ماه جولای به 6.1 درصد رسیده است. آخرین باری که این ارقام در این سطح قرار داشت، سال 1985 بود. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که کرونا به افزایش نرخ تورم سرعت بخشیده است.

بحران اروپا و بیت کوین (BTC)

عدم اطمینان فزاینده‌ ای در خصوص اینکه آیا بیت‌ کوین و سایر رمزارز ها در واقع محافظ موثری در برابر افزایش قیمت‌ ها و تورم هستند، وجود دارد. با این حال، با وجود نوسانات شدید در دو ماه گذشته، تضعیف یورو و تقویت دلار این پتانسیل را دارد که مشکلات بسیاری برای اروپایی ها ایجاد کند.

بیت کوین و ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای خروج از مشکل کمبود گاز، قیمت بالای انرژی و رکودی باشند که سیستم مالی فعلی به وجود آورده است.

اگر روسیه قطع‌ احتمالی گاز را اعمال کند، می‌ تواند برخی از کشورهای وابسته به انرژی روسیه در منطقه را وارد بحران‌ های اقتصادی شدیدی کند و اوضاع ممکن است بدتر هم شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش کاردانو برای شما فراهم شده است.

همچنین بخوانید : جریان ورودی (inflow) و خروجی (outflow) در صرافی های کریپتو چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید