/ قانون‌گذاری / یکی دیگر از بانک های بریتانیا نیز همکاری خود با شرکت های پذیرنده ارز دیجیتال را متوقف کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یکی دیگر از بانک های بریتانیا نیز همکاری خود با شرکت های پذیرنده ارز دیجیتال را متوقف کرد

یکی دیگر از بانک های بریتانیا نیز همکاری خود با شرکت های پذیرنده ارز دیجیتال را متوقف کرد

بانک برتانیایی نت وست (NatWest) اعلام کرد که با مشتریان و شرکت هایی که با ارزهای دیجیتال معامله می کنند همکاری نخواهد کرد.

 

طبق گزارشی از سوی گاردین ، مورتن فریس (Morten Friis) ، رئیس کمیته ریسک این بانک اعلام کرد که نت وست از ارائه خدمات به شرکت هایی که پرداخت ارز دیجیتال را می پذیرند ، امتناع خواهد کرد.

 

فریس روز چهارشنبه اظهار داشت:

 

“ما تمایلی برای همکاری با مشتریانی ، چه آنهایی که به عنوان مشتری جدید پذیرفته ایم و چه آنهایی که همکاری مداومی با هم داشته ایم كه توسط اکسچنج های ارز دیجیتال پشتیبانی می شوند و یا تراکنش با ارزهای دیجیتال فعالیت اصلی آنها محسوب می شود نداریم”.

اظهارات فریس مشابه اعلامیه اخیر (HSBC) ، یکی دیگر از بانک های بریتانیا است که از تصمیم خود مبنی بر منع خرید سهام مایکرواستراتژی از سوی مشتریانش خبر داد. (HSBC) همچنین در اوایل سال جاری اعلام کرد دارندگان حساب از واریز سود از اکسچنج های ارز دیجیتال منع خواهند شد.

 

طبق گفته فریس ، تصمیم بانک ناشی از نیاز به رویکردی محتاطانه در خصوص ارزهای دیجیتال با توجه به وضعیت قانونگذاری این صنعت است. یکی از اعضای هیئت مدیره نت وست افزود که این بانک به نظارت بر روند قانونگذاری این حوزه از سوی سازمان راهبرد امور مالی انگلیس ادامه خواهد داد.

 

در ماه مارس ، (FCA) همه شركت های ارز دیجیتال انگلیس را موظف كرد كه گزارش سالانه جرایم مالی را آغاز كنند.

 

در همین حال ، اقدام اخیر نت وست می تواند پیامدهای قابل توجهی برای مشتریانی مانند (WeWork) و تسلا به همراه داشته باشد که اعلام کردند قصد دارند پرداخت های ارز دیجیتال را بپذیرند.

 

علاوه بر توقف ارائه خدمات بانکی به شرکت هایی که در حوزه کریپتو فعالیت دارند ، فریس همچنین اظهار داشت که نت وست نظارت خود بر جرایم مالی را برای دارندگان حساب شخصی که با ارزهای دیجیتال معامله می کنند افزایش می دهد.

 

فریس پولشویی و فعالیت های مالی غیرقانونی را توجیهی برای افزایش نظارت بر مشتریانی که در حوزه کریپتو فعال هستند ، عنوان کرد.

 

با این حال ، تحقیقات بیشماری نشان می دهد که فعالیت های غیرقانونی فقط بخش بسیار جزئی از تجارت جهانی کریپتوکارنسی را تشکیل می دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)