/ حقوقی و قضایی / گاف ماینردزدها تعمیرکار متخلف را لو داد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

گاف ماینردزدها تعمیرکار متخلف را لو داد

گاف ماینردزدها تعمیرکار متخلف را لو داد

سوم دی‌ماه ماجرای سرقت شبانه از یک تعمیرگاه لوازم الکترونیکی به ۱۱۰ اطلاع داده شد و یک تیم از مأموران آگاهی فرماندهی انتظامی مشهد لحظاتی بعد خود را به محل رساندند.با حضور پلیس در محل فردی که خود را مالک مغازه مورد سرقت واقع‌شده معرفی کرد به مأموران گفت: لحظاتی پیش حدود ۶ نفر سارق که سر و صورت خود را پوشانده بودند از مغازه‌ام سرقت کرده و ۴۵دستگاه ماینر را که برای تعمیر و به صورت امانت در اختیارم قرار گرفته بود با خود بردند. من هم زمانی در جریان سرقت از مغازه قرار گرفتم که اعلام ورود غیرمجاز و اخطار سرقت به واسطه نصب سیستم هشداری، نیمه‌های شب روی گوشی من آمد.

سرنخی که ۴۰۵ سارقان به مأموران داد

هر طور بود خودم را به مغازه رساندم و وقتی به آنجا رسیدم سارقان ماینرها را داخل دو دستگاه خودرو۴۰۵ و پارس گذاشته بودند. خودروها پلاک نداشت و آن‌ها با دیدن من قصد فرار داشتند که راننده سواری۴۰۵ حین فرار جدول کنار خیابان را ندید و لاستیک خودرو با آن برخورد کرد و ترکید و موجب شد سه سرنشین خودرو پیاده و داخل خودرو دیگر شده و از محل دور شوند.

پس از شنیدن اتفاقات رخ داده از زبان مالک مغازه، مأموران دیگر زوایای کار را مورد تحقیق قرار داده و مشخص شد ۲۲دستگاه ماینر داخل خودرو جا مانده و سارقان با جا گذاشتن خودرو از بردن قسمتی از ماینرهای سرقتی صرف‌نظر کرده بودند.

بازرسی از تعمیرگاه نمایان کرد که به جز ماینرهای مکشوفه، سارقان ۲۳دستگاه استخراج رمزارز دیگر را با خود برده‌اند. در کنار آن دو دستگاه لپ‌تاپ هم از مغازه سرقت شده است. سرهنگ دهقانپور، رئیس پلیس مشهد که به صورت لحظه‌ای عملیات پلیسی را رصد می‌کرد، دستورات ویژه‌ای برای شناسایی متهمان صادر کرد.

در حالی که فروشنده ارزش لوازم به سرقت رفته را بیش از ۵۰۰ میلیون تومان عنوان می‌کرد، اقدام‌های پلیسی برای شناسایی سارقان شب رو وارد مرحله دیگری شد و خودرو به جا مانده از سارقان برای بررسی‌های فنی روی ارکان آن و شناسایی مالک وسیله نقلیه به پارکینگ منتقل شد.

در همین میان یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس سرقت خودرو  ۴۰۵خود را اعلام می‌کند و مدعی می‌شود خودرو را مدتی پیش به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده و چند ساعت پیش از مقابل خانه‌اش سرقت شده است. تناقض‌گویی‌های فرد مذکور موجب می شود مأموران به او شک کنند و با هماهنگی مقام قضایی برای تحقیقات دقیق‌تر او را بازداشت می‌کنند.

پرسش و پاسخ‌های فنی و دقیق پلیسی در کنار اجرای شیوه‌های نوین کشف حقیقت نتیجه داد و او همه چیز را نمایان کرد و معلوم شد این فرد یکی از ۶ سارق فراری ماینرهاست.

وقتی او تمامی ادله‌ها را علیه خود دید هویت پنج سارق شب‌رو را لو داد. از همین رو در پنج عملیات همزمان متهمان تحت تعقیب که در روستاهای شمالی شهر مشهد سکونت داشتند دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

سارقان در زندان و تعمیرکار ماینر در تعزیرات

همچنین در حین دستگیری یکی از این افراد و بازرسی محل اختفای او، ماینرها و دو دستگاه لپ تاپ سرقتی هم کشف شد. وقتی مالک تعمیرگاه لوازم الکترونیکی با هویت افراد دستگیر شده روبه‌رو می‌شود و نام یکی از آشنایانش را در فهرست بازداشتی‌ها می بیند، اصل ماجرا نیز رو می‌شود چراکه فرد آشنا با توجه به اطلاعاتی که از فعالیت مرد مغازه‌دار داشت و می‌دانست تعمیر ماینر و نگهداری آن غیرمجاز است و با این تصور که اگر ماینرها را سرقت کند مالباخته از ترس لو رفتن ماجرا جرئت شکایت در محاکم قضایی و انتظامی را نخواهد داشت، دست به این کار زده است.

سارقان برای این کار پلاک خودروهایشان را در شب واقعه کنده و سرقت را انجام می‌دهند. با روشن شدن تمامی زوایای کار، سارقان ماینرها که دارای سوابق متعدد بودند به دادسرا معرفی و تعمیرکار متخلف هم به تعزیرات حکومتی معرفی شد چراکه ماینرها به صورت قاچاق وارد کشور شده بود.

منبع : خبر فارسی


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین