/ اخبار اتریوم / ویتالیک (Vitalik) : فکر نمی کردیم زمان تکمیل پروتکل اثبات سهام و شاردینگ به این اندازه طولانی شود

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ویتالیک (Vitalik) : فکر نمی کردیم زمان تکمیل پروتکل اثبات سهام و شاردینگ به این اندازه طولانی شود

ویتالیک (Vitalik) : فکر نمی کردیم زمان تکمیل پروتکل اثبات سهام و شاردینگ به این اندازه طولانی شود

بنیان گذار اتریوم (Ethereum) ، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در خصوص روند توسعه نسخه جدید اتریوم (Ethereum) توضیحاتی را بیان کرد.

 

پادکست (Hashing It Out) اخیراً میزبان بنیان گذار اتریوم (Ethereum) ، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بوده است. وی در طول این برنامه توضیح داد که اگر اکنون اقدام به ساخت اتریوم (Ethereum) می کرد روند توسعه آن بسیار متفاوت بود.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟ و چه کاردبری دارد؟

 

بوترین به تغییرات متعددی ، اعم از بزرگ و کوچک ، مانند فکر کردن بیشتر در خصوص هزینه های گس اشاره کرد. وی در مصاحبه با پادکست در 2 جولای گفت: “ما واقعاً تنظیم موارد اولیه را کاملا درست انجام نداده ایم.”

 

تغییرات بزرگتر بوترین شامل فرآیند شاردینگ (Sharding) و اثبات سهام (Proof-of-Stake) است

پس از ذکر هزینه گس و سایر تغییرات کوچکتری که معتقد است باید از ابتدا انجام می داد ، بوترین به برخی تغییرات بزرگتر در خصوص شبکه اتریوم (Ethereum) اشاره کرد.

 

وی گفت: “ما قطعاً در زمینه محاسبه زمان تکمیل موارد بسیاری که در سال 2015 شروع نشده اشتباه کرده ایم” و از مواردی مانند شاردینگ و اثبات سهام به عنوان پروژه های زمانبر و بزرگ نام برد.

 

وی افزود :

 

“اگر می دانستیم که پروژه سالها به طول خواهد انجامید ، برنامه را به طور متفاوتی طراحی می کردیم و به این فکر می کردیم که تیم های مختلف چگونه کار کنند و تصمیم گیری های زیادی را در این رابطه با روشی کاملاً متفاوت نسبت به روش فعلی انجام می دادیم. اکنون پشیمانم و فکر میکنم می کنم زمان زیادی را در این رابطه تلف کرده ایم. ”

همچنین بخوانید : سود باز یا اپن اینترست (open interest) در بازار آتی کریپتو چیست؟

 

این متخصص بلاکچین (Blockchain) همچنین در مورد برنامه ریزی چندین جنبه دیگر فنی شبکه نیز ابراز پشیمانی کرد و معتقد بود زمان زیادی از دست رفته است و بسیاری از موضوعات و مفاهیم را در این مصاحبه طولانی ذکر کرد.

 

روند توسعه نسخه جدید اتریوم (Ethereum 2.0)

نسخه جدید اتریوم (Ethereum 2.0) یا (ETH 2.0) مدتی در حال توسعه است. در ابتدا که انتظار میرفت در ژانویه سال 2020 راه اندازی شود با تاخیرهای بسیاری روبرو شد. پستی که در تاریخ 23 ژوئن از وبسایت اتریوم (Ethereum) منتشر شد نشان می دهد که این تیم هنوز در حال کار بر روی این پروژه است.

 

در اوایل این هفته ، بوترین همچنین در خصوص روند مقیاس پذیری تدریجی اتریوم (Ethereum) برای تراکنش ها صحبت کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین