/ اخبار بیت کوین / نظرات و پیش بینی های متفاوت معامله گران برتر در خصوص آینده بیت کوین (BTC) پس از افت قیمت این دارایی به 8.6 هزار دلار

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نظرات و پیش بینی های متفاوت معامله گران برتر در خصوص آینده بیت کوین (BTC) پس از افت قیمت این دارایی به 8.6 هزار دلار

نظرات و پیش بینی های متفاوت معامله گران برتر در خصوص آینده بیت کوین (BTC) پس از افت قیمت این دارایی به 8.6 هزار دلار

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در تاریخ 1 ژوئن به طور ناگهانی و در کمتر از پنج دقیقه به 8،600 دلار سقوط کرد و معامله گران برجسته در خصوص مسیر قیمت نظرات متفاوتی دارند و به گروه های مختلفی تقسیم می شوند.

 

قیمت بیت کوین (BTC) به طور ناگهانی از 10،000 دلار به 8،600 دلار در بیتمکس (BitMEX) کاهش یافت و تقریباً 140 میلیون دلار قرارداد خرید نقد شد. این افت قیمت تنها 16 ساعت پس از صعود بیت کوین (BTC) به 10,473 دلار ، و آزمایش سطح مقاومت 10.500 دلاری اتفاق افتاد.

در این رابطه بخوانید‌ : معامله مارجین چیست؟(margin trading)

 

بیت کوین (Bitcoin) معمولاً هنگام نزدیک شدن به تاریخ های کلیدی ، افزایش نوسانات را تجربه می کند. دوره های مهم در بازار کریپتوکارنسی شامل سررسید قراردادهای آتی (CME) و بسته شدن یک کندل هفتگی یا ماهانه است.

 

سقوط 14 درصدی قیمت ، که فقط در طی پنج دقیقه اتفاق افتاد ، نزدیک به تاریخ سررسید معاملات آتی یا آپشن نبوده است.  (Hsaka) یکی از معامله گران تأکید کرد که این حرکت ناگهانی همزمان با”بسته شدن هیچ کندل روزانه ، هفتگی و ماهانه ای رخ نداده است. هیچ گونه روند تعمیرات اکسچنج ، هیچ سررسید معاملات آپشن و قراردادهای آتی (CME) همزمان با این نوسان قیمت رخ نداده است. ”

 

شدت افت بیت کوین (BTC) در محدوده کلیدی 10.500 دلاری بدون وجود هیچ گونه عامل دیگری از جمله اخبار یا رویدادهای کلیدی ، نشان می دهد که بیت کوین (Bitcoin) فقظ از یک سطح مقاومت چند ساله سقوط کرده است. در خصوص پیش بینی های کوتاه مدت ، معامله گران برتر نظرات مختلفی دارند. برخی اظهار داشتند که قیمت بیت کوین (Bitcoin) می تواند به محدوده 6000 تا 7000 دلار سقوط کند. دلیل اصلی پیش بینی ادامه روند نزولی این موضوع است که حرکت اخیر قیمت ساختار بازار کوتاه مدت بیت کوین (BTC) را نابود کرده است. برخی دیگر بر این باورند که بیت کوین (Bitcoin) به احتمال زیاد مجددا به سطح 9،400 دلار ، که از نظر تاریخی سطح پشتیبانی پرقدرتی بوده است باز میگردد و دوباره به 10,500 دلار می رسد.

 

سناریوی نزولی بیت کوین (Bitcoin)

از نظر فنی سقوط قیمت بیت کوین (Bitcoin) از 10000 دلار به 8,600 دلار ، یک موقعیت نقدینگی مناسب بود. قیمت بیت کوین (BTC) از 14 ماه می بین 8،600 تا 10،000 دلار متغیر بوده است و در یک کندل پنج دقیقه ای ، سقف و کف های قیمتی را تجربه کرده است. معامله گر دیگری به نام (Cred) گفت:

 

“بیت کوین (Bitcoin) هنوز هم در محدوده روزانه (پشتیبانی 8600 دلار ، مقاومت 10000 دلار) قرار دارد. محدوده میانی + S / R ماهانه با قیمت 9300 دلار را آزمایش می کند. بریک اوت های ناموفق معمولاً به حرکت در جهت مخالف منجر می شوند ، بنابراین در صورت عدم موفقیت ، برای فروش در سطح کمتر از 9300 دلار اقدام خواهم کرد. خسته کننده است ، اما قبل از هر اقدامی باید تحولات در سطح 9300 دلاری بررسی شود. ”

همچنین بخوانید : سی دیفای CeDeFi چیست؟

 

سناریوی نزولی بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت بسیار ساده است: قیمت در سطح 9،400 دلار رد می شود و به پایین تر از سطح پشتیبانی 9000 دلاری کاهش می یابد. از اوایل ماه می سطح 9،400 دلار برای بیت کوین (Bitcoin) به عنوان منطقه مهمی جهت کاهش قیمت یا بهبودی قیمت عمل کرده است. بریک داون واضح در زیر آن نشان می دهد که روند کوتاه مدت بیت کوین (BTC) تغییر کرده است.

 

معامله گرانی مانند (Salsa Tequila) خاطرنشان کردند که احتمالاً قیمت بیت کوین (Bitcoin) در سطوح مقاومت بالاتر مانند 9،900 دلار رد می شود ، همانطور که در نتیجه اصلاح شدید ، برای بهبود صعود می کند. در این صورت ، برای سومین بار از اواسط سال 2019 ، قیمت در سطح مقاومت 10.500 دلاری رد می شود و این موضوع احتمال آغاز روند نزولی جدید را افزایش می دهد.

 

معامله گر بیت کوین (Bitcoin) معروف به (DonAlt) گفت که بیت کوین (BTC) در حال حاضر به سقوط به مناطق پشتیبانی پایین تر ، از جمله 7،700 دلار و 6400 دلار نزدیک شده است. وی تأکید کرد از آنجا که هر دو تلاش برای صعود در اکتبر 2019 و در ماه فوریه در سطح 10,500 دلاری متوقف شده اند ، احتمال شکل گیری یک الگوی سقف سه قلو “triple top” در کوتاه مدت وجود دارد.

اریک تیس (Eric Thies) تحلیلگر تکنیکال در گفتگو با کوین تلگراف گفت كه وی سناریوی صعودی در كوتاه مدت را پیش بینی می كند. اما اگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) دوباره در سطح 10،000 دلار رد شود و به زیر 9000 دلار سقوط کند ، احتمال افت قیمت به 7000 دلار در سه ماهه سوم سال وجود دارد :

 

“اگر بیت کوین (BTC) نتواند مجددا به سطح 10 هزار دلاری دست یابد ، در نهایت سقف قیمتی به 9.5 هزار دلار کاهش خواهد یافت و در طول تابستان ما را به سمت سطوح پایین تر در محدوده 7 هزار دلاری سوق می دهد.”

 

اصلاح اخیر همچنین کندل ماهانه ژوئن را در معرض خطر روند نزولی قرار می دهد.

اگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) به کف قیمتی 8000 دلار سقوط کند ، این احتمال وجود دارد که یک کندل ماهانه ای مشابه آنچه که در فوریه اتفاق افتاد و منجر به افت قیمت به 3600 دلار در ماه بعد شد ، شکل بگیرد. این امر موجب اصلاح قیمت چند ماهه برای بیت کوین (BTC) خواهد شد.

 

چارتیست  کریپتوکارنسی به نام (Dave the Wave) ، اظهار داشت که بیت کوین (BTC) می تواند یک دوره تثبیت را تا ماه سپتامبر تجربه کند ، شبیه به روند نزولی قبلی که در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 رخ داده است.

از نظر تاریخی ، بیت کوین (Bitcoin) در سه ماهه دوم هر سال شاهد عملکرد قوی تری است. با این حال ، در سه ماهه سوم و چهارم ، بیت کوین (Bitcoin) غالباً با کاهش قیمت مواجه می شود و اصلاح سه ماهه ای را تجربه می کند.

 

سناریوی صعودی بیت کوین (Bitcoin)

سناریوی صعودی بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت شامل تبدیل سطح 9،400 دلار به یک سطح پشتیبانی و حفظ قیمت بالاتر از آن جهت دستیابی به سطح 10.500 دلار است.  (Thies) به کوین تلگراف گفت:

 

“اگر بیت کوین (BTC) در کوتاه مدت بدون اینکه به کمتر از 8.6 هزار دلار سقوط کند مجددا به 10 هزار دلار برسد ، پس از آن شاهد دستیابی به قیمت 11 هزار دلار خواهیم دید ، و در حالت ایده آل قبل از ادامه این روند صعودی به سطوح بالاتر، مجددا سطح 10 هزار دلاری را تست می کند. با توجه به تکنیک های موجود ، وقوع سناریوی صعودی را پیش بینی می کنم ، و معتقدم گاوها به زودی به سطح 10 هزار دلاری دست می یابند و بعد از آن سرعت بیشتری کسب می کنند و به این روند ادامه می دهند. ”

 

معامله گر دیگری به نام (Satoshi Flipper) نیز همین نظر را داشت و یک الگوی صعودی برای بیت کوین (Bitcoin) ایجاد کرد و معتقد است این دارایی دیجیتال می تواند مجددا سطح 10,500 دلار را تست کند. اما لازم است بیت کوین (BTC) بالای 9،400 دلار باقی بماند و قدرت خود را در منطقه پشتیبانی کلیدی نشان دهد.

متیو فیک (Matthew Ficke) ، رئیس بخش توسعه بازار اکسچنج اوکی کوین (OKCoin) ، به کوین تلگراف گفت که درک بیت کوین (Bitcoin) به عنوان دارایی پوشش ریسک در برابر تورم و نفوذ دولت در حال افزایش است ، که ممکن است باعث جذاب تر شدن و افزایش پذیرش بیت کوین (Bitcoin) شود:

 

“حرکت بیت کوین (BTC) به بالای 10،000 دلار همزمان با ناآرامی های مدنی و اقتصادی در سرتاسر ایالات متحده رخ داده است. برخی معتقدند وضعیت موجود به بازار یادآوری می کند که بیت کوین (BTC) می تواند به عنوان محافظی در برابر نفوذ بیش از حد دولت عمل کند و به نظر می رسد این دارایی دیجیتال برای بسیاری از مردم نسبتاً جذاب شده است. ”

 

در حالت ایده آل ، حجم بازار نقدی بیت کوین (Bitcoin) باید مومنتوم خود را برای ادامه روند صعودی حفظ کند. تاکنون ، اکسچنج های اصلی مانند بایننس (Binance) شاهد کاهش حجم بیت کوین (Bitcoin) به تتر (USDT) بوده اند که ممکن است مانع از وقوع بریک اوت فراتر از 10.500 دلار شود. این احتمال وجود دارد که بازگشت سریع قیمت ، حرکتی برای کنار زدن دستهای ضعیف باشد ، و این همان وضعیتی است که خریداران از آن استفاده می کنند. موهیت سوروت (Mohit Sorout) ، از شرکای موسس (Bitazu Capital) گفت:

 

“بازار ، قراردادهای شرکت کنندگان دارای اهرم بیش از حد را در بیتمکس (bitmex) لیکویید کرد. 123 میلیون دلار قرارداد فروش و 96 میلیون دلار قرارداد خرید که در مدت زمان 24 ساعت اتفاق افتاده است. تنظیم مجدد احساسات بیت کوین( btc)، یک دوره متغیر چند روزه ، تله ای برای خرسهایی که دیر وارد بازار شده اند و سپس صعود مجدد. ”

 

لازمه وقوع تمام موارد صعودی در کوتاه مدت این است که بیت کوین (BTC) بالای سطح 9،400 دلار باقی بماند و طی حرکتی سریع به محدوده 10،000 تا 10.500 دلار بازگردد ، که در حال حاضر محتمل به نظر می رسد.

 

عواملی که ممکن است بر قیمت تأثیر بگذارند

الکس کروگر (Alex Kruger) اقتصاددان برجسته اظهار داشت: روند صعودی از 8000 دلار به 10,440 دلار بیشتر ناشی از تاثیرات معاملات آتی بوده است و بازگشت قیمت به 8,600 دلار در اول ژوئن نیز ناشی از آبشار نقدینگی در بازار معاملات آتی است.

 

“بسیاری از معامله گران معنقدند که افزایش قیمت بیت کوین (BTC) در شب گذشته واکنشی به سخنان ترامپ بوده است. این یک اهرم برای وقوع بریک اوت است. این روند با انفجار نقدینگی و در هنگام پیش بینی جهش فاندینگ ریت و معاملات آتی ، افزایش یافت. ”

 

همانطور که طی بازگشت شدید قیمت مشاهده می شود ، هنگامی که بازار معاملات آتی موجب یک رالی بزرگ به سطح مقاومت چند ساله می شود ، احتمال اصلاح قیمت نیز افزایش می یابد. قبل از سقوط به 8،600 دلار ، قراردادهای باز معاملات آتی بیت کوین (Bitcoin) در بیتمکس 718 میلیون دلار بود. فاندینگ ریت نیز 0.16 درصد بود که نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق بازار انتظار داشتند ارزش بیت کوین (BTC) افزایش یابد.

 

گزارشی که توسط (Coin Metrics) منتشر شد نشان می دهد که بازار مشتقات اکنون بسیار وسیع تر از بازارهای نقدی است. برای اینکه بیت کوین (BTC) شاهد یک بازار صعودی باشد ، توزیع متوازن حجم در بازار معاملات آتی ، آپشن ، بازارهای نقدی و نهادی یک وضعیت ایده آل است. در این گزارش آمده است:

 

وسیع ترین افزایش قیمت زمانی مشاهده می شود که بازارهای مشتقات به این ترکیب اضافه شوند. مشابه سایر کلاس های دارایی ، بازارهای مشتقات بیت کوین (Bitcoin) در مقایسه با بازارهای نقدی چندین برابر بزرگتر هستند. اگر حجم گزارش شده درست باشد ، صعود از طریق بازارهای مشتقات می تواند کارآمدترین مسیر باشد. ”

 

بازار معاملات آتی که اکثر فعالیت های معاملاتی بیت کوین (Bitcoin) را شامل می شود متغیر است و ممکن است بیت کوین (BTC) را در برابر ادامه روند نزولی طی ماه های آینده آسیب پذیر کند.

 

 

با این حال ، یک نکته مثبت بزرگ برای بیت کوین (Bitcoin) ، پذیرش نهادی در حال رشد آن است. از 11 ماه می ، شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale) اقدام به خرید 1.5 برابر بیشتر از بیت کوین (Bitcoin) های ماین شده کرده است ، و مقدار قابل توجهی از عرضه در گردش بیت کوین (BTC) را جذب می کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین